Skocz do zawartości
szymo2012

Zarabianie graniem.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałbym dowiedzieć się w jaki sposób można wkręcić się w granie za pieniądze. Niektórzy nazywają to chyba "joby". Są jakieś specjalne grupy na fb przeznaczone do takich płatnych ofert, albo inne miejsca z ogłoszeniami? Czy tak jak podejrzewam tylko i wyłącznie znajomości wchodzą w grę? No i oczywiście chodzi mi też o granie z jakimiś gwiazdami pop-rock, bo widzę że często jacyś młodzi chłopacy wkręcają się w takie granie, a nie są żadnymi gwiazdami. Więc podsumowując: jak oni załapują się na takie granie? Tylko niech odpowiadają kompetentni. A no i oczywiście jestem poważny, wiem że umiejętności to podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj forum, było o tym już pisane nie raz i nie dwa. 
Oczywiście jest to możliwe, bo w końcu są muzycy żyjący z grania muzyki, lol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce jak chcesz mieć gwarancje zarobku to disco ;-)

Szukasz jakiegoś zespołu i wtedy grasz chałtury (czyli też joby), na tym jest jakiś pieniążek. Niestety inny rodzaj muzyki już jest słabo daje sobie radę w PL...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia - znalazłem ogloszenie o castingu do zespołu w Internecie, okazało się, że jakaś nowa pop gwiazda będzie robiona, pogadałem z managerm, okazało się, że się dogadujemy, od razu znalazłem drugą osobę do zespołu, za miesiąc pierwsza próba no i potem się zaczęło :)
Kiedy zrezygnowałem z profesjonalnego grania, to oddałem pałeczki (dosłownie) dobremu koledze po fachu.

Także w moim przypadku był to łut szczęścia. W jego odrobina mojego szczęścia + znajomości. Oczywiście podstawą jest warsztat, gdybym nie umiał grać, to by mnie nikt nie wziął, tak samo, gdyby on był słaby, to raczej bym go nie polecił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób się wkręcić? Przez znajomości. Jeśli znasz "środowisko" to prędzej czy później coś się trafi.

 

A czy z tego są w Polsce dobre pieniądze? Chyba najbardziej jaskrawym "świeżym" dowodem na to, że nie, jest historia Bogumiła Romanowskiego. Polecam pogóglać. W skrócie: świetny perkusista, który dla pieniędzy poszedł w disco polo - został "wokalistą" zespołu Łobuzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...