Skocz do zawartości
huiggi

Jakie multipady najlepsze do live set-upu?

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem producentem muzyki elektronicznej i chcę zacząć grać perkusję na żywo. Szukam na razie samego multipada i pałeczek. To co potrzebuję, to:

  • możliwość dodawania własnych sampli
  • możliwość szybkiego przeskakiwania między zestawami sampli
  • możliwość ustawienia "cut to", czyli jeśli dwa razy szybko uderzę jeden pad, to żeby dźwięk z tego pada się przycinał i nie brzmiał podwójnie
  • możliwość wyłączenia czułości, żeby velocity zawsze było na 100%
  • 6 padów
  • fajnie byłoby gdyby można było przypisać inny dźwięk pod lekkie uderzenie i inny dźwięk pod mocniejsze uderzenie

Najlepsze byłoby jak najtańsze rozwiązanie, bo to i tak na razie na próbę. Może to być kontroler midi, ale nie musi. W każdym razie nie interesują mnie banki sampli, bo i tak będę dodawał własne.

Znalazłem Alesis SamplePad Pro, ale słyszałem, że tam kilka minut trwa zmienianie zestawu sampli, co uniemożliwia granie na nim na żywo. Co byście polecali, jeśli chodzi o multipada i pałeczki do niego? Ewentualnie jakiś stand jeszcze do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...