Skocz do zawartości
Trivium

Wybór perkusji pod VST

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar kupić perkusje elektroniczną żeby grać z EZdrummerem i zastanawiam sie nad kilkoma opcjami, mianowicie Roland td-9 kx/kx2, td-11kx, Alesis DM10 pro, i custom DigDrum. Różnice pomiędzy modułami typu ilość brzmień itd mnie nie interesuje, to co mnie interesuje bardziej to łatwość powiększenia zestawu, bo słyszałem że z td9 jest łatwiej niż td11, inna sprawa to jeśli moduł byłby od rolanda to czy Alesis DM5 mógłby być jako dodatkowy moduł poszerzający. Jakościowo oczywiście wiadomo że roland ma dużą przewage nad alesisem pod względem triggerowania i jakości zestawu co do DD wydaje mi się że jest gdzieś pomiędzy tymi markami stąd moje wątpliwości. Zestaw docelowo ma być nie dużo większy od DM10, dlatego biore go pod uwagę. Dodatkowo mam zamiar dorzucić 2 talerze a 2gi floor tom jest opcjonalny. W przypadku Rolandów to są 3 talerze i zdaje mi sie że nie podłącze wszystkiego do 1 modułu dlatego wątpliwości co do współpracy między różnymi firmami. Co do DD to kwestia dobrania modułu ( jaki według was byłby najlepszy? ), bo jako custom jedyne co mnie ogranicza to cena. Jeśli ktoś się orientuje ile może kosztować zestaw jak rolanda + 3 talerze to miło by było bo na razie nie chce dzwonić bo nie mam dopracowanej koncepcji jak to ma wyglądać jeśli zdecyduje sie na DD. Teraz mam starego DD DG1 (chyba) z DM5 i w sumie bardziej narzekam na moduł niż zestaw, więc to będzie dość duży przeskok więc chce dokonać dobrego wyboru bo niestety nie zanosi sie na to żebym miał sie przesiąść na akustyka. Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...