Skocz do zawartości
add_ryan

Roland TD-20X - Problem z wyświetlaczem.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Jak w tytule. Mam TD-12 w którym wyświetlacz jest ok, i TD-20X który kupiłem (więcej wejść) żeby sprzedać ów TD-12. W TD-20X  okazało się, że jest problem z wyświetlaczem (wstawię zdjęcia), więc zrobiłem podmiankę i... dalej to samo (LCD z TD-20X śmiga w TD-12).

Więc na bank to nie problem LCD. Jest tu jakiś elektronik? Macie jakieś pomysły? Może ktoś ma schemat serwisowy TD-20X?

Pozdrawiam, Adek.

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Masz najprawdopodobniej przestawiony kontrast w td20. W td 12 się to ustawia tak: setup->control->LCD i kręcisz gałką:), myślę, że w td 20 podobnie. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh. Nie to nie kontrast. Przelutowałem wyświetlacze z 12stki do 20stki a okazało się... że to bateria 3V! (palmk***wafejs!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam od jakiegoś czasu identyczny problem w swoim TD-20... Przyznam, że mocno zaciekawiła mnie odpowiedź, że przyczyną słabego kontrastu na wyświetlaczu była bateria od potrzymania pamięci (?!!). 

Zastanawiałem się nad wymianą wyświetlacza na nowy, ale Roland (wg. uzyskanych informacji) ostatecznie zamknął temat tych wyświetlaczy i ich w ogóle nie można dostać...

Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek rozwinięcie tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw spróbuj podmienić baterię płaską 3V w module... to popularny problem do samodzielnego rozwiązania nie tylko w Rolandach ale także w Alesisach itp ... ;) A w razie co jakiś elektronik to powinien wymienić baterię w ceniej max uczciwej flaszki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...