Skocz do zawartości
Kinodem

Powrót po latach, jak to ogarnąć.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, postanowiłem wrócić do gry na perkusji. Miałem jakoś hmm 4-5 lat przerwy z niewielkimi powrotami które nigdy nie zakończyły się takim wiecie, FINALNYM powrotem. Chciałbym żeby tym razem udało się pozostać przy beczkach na dłużej, i właśnie z tego powodu mam do Was kilka pytań, cierpliwych proszę o odpowiedź. Zawsze próbowałem grać ciężką muzykę ale nigdy nie byłem zadowolony z rezultatu. Tym razem do gry na perkusji zainspirowała mnie moja niedawna (ponowna) zajawka muzyką RHCP, może dojrzałem i zauważyłem że Chad Smith to esencja perkusji... on jest perkusją (ale nie o tym, to jest zapewne dyskusyjny temat :) ). Tak więc odkopałem swojego starego pada do ćwiczeń, i tu pojawia się pierwsze pytanie, a raczej ich zbiór. Jak dużo czasu powinienem poświęcać na taki codzienny trening na padzie, dodam że nie mam niestety za dużo czasu, i zastanawiam się czy taki codzienny 20 min trening jakichś rudimentów/marszów zapewni w miarę sensowny rozwój. Kolejne pytanie to, to czy granie na padzie zapewni mi odpowiedni rozwój na początku, czy niezbędny jest mi kontakt z zestawem? Kontakt z bębnami będę mieć z 2 razy w tygodniu, maksymalnie 3 ale raczej będą to jakieś próby itd. Oczywiście myślę jeszcze o zakupie elektronika/zestawu padów. Mógłbym Was prosić o polecenie jakichś dobrych książek do nauki? Na razie chciałem się zabrać za stick control  ale nie wiem co dalej. Nie zależy mi już na treningu monstrualnej prędkości i twiny z kosmosu, bo wiem że wymaga to masy czasu a niestety go nie mam. Chciałbym skupić się na feelingu, graniu trudniejszych rytmów, i ogólnie.... graniu a nie jechaniu ile fabryka dała. Najbardziej inspiruje mnie takie granie jak RHCP Queens of the stone age Royal Blood i wiele innych ale są to raczej luźniejsze klimaty. Wiem że takich pytań padały już setki i niektórzy od odpisywania na nie mają już zapewne odciski. Ale byłbym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek rady bo mogą okazać się kluczowe w tym kolejnym (ale mam nadzieję że tym razem udanym) powrocie do grania. Pozdrawiam :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...