Skocz do zawartości
zarko

Co oznacza rrso kredytu

Rekomendowane odpowiedzi

zarko   

Witam, 
ostatnio w jakimś artykule dotyczących kredytów spotkałem się ze skrótem RRSO . Wstyd się przyznać ale nie mam zielonego pojęcia co ten skrót można znaczyć i do czego sie odnosi. Szukałem troche informacji na internecie ale nigdzie nie wyjaśniają tego w jakiś konkretny sposób.Może ktoś z was by mi to wytłumaczył?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kajooo   

Jest to całkowity koszt kredytu, czyli wszelkiego rodzaju opłaty ukryte, prowizje, wpisowe itp.Jeśli rrso wynosi np 20%  to całkowity koszt kredytu  np 1000 zł  wyniesie 1200 pomimo że przy kredycie widnieje napis np.8,5 % Zawsze patrzymy na rrso bo przy niektórych szybkich pożyczkach widziałem ten współczynnik nawet ponad 200%.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
lil   

Tak jak tutaj pisze osoba powyżej. Jest to całkowity koszt kredytu.Czyli najważniejsza rzecz na jaką powinieneś się patrzeć biorąc kredyt. Czesto banki reklamują niskie oprocentowanie kredytów (2-5%), a potem okazuje się,że jak zliczy się wszystkie dodatkowe opłaty to okazuje się,że kredyt był o wiele droższy niż sądziłeś na początku. Zwróciłem ostatnio na przykład reklamę kredytu gotówkowego w Alior banku. Na reklamie wielkie 5%, ale pod spodem napisane,że prowizja w tym kredycie wynosi 33%....

Oprócz rrso patrz się również na:

fakt czy bank wymaga dokupienia ubezpieczenia do kredytytu

oraz czy wymagaja dodatkowych usług takich jak założenie konta w banku 

Dopytaj sie jeszcze tutaj: http://www.forum-kredytowe.pl/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta