Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupić zestaw blaszek Amedia Galata. Gram raczej soft rocka, poza tym nie chcę zagłuszać reszty zespołu, więc nie napierdalam zbytnio. Jednak słyszałem wiele opinii (oraz czytałem na forum) że blaszki te pękają. Zastanawiam się jakie są techniki grania tak żeby nie grać zbyt mocno, ale też nie głaskać by dynamika nie siadała. Prócz push and pull nic innego nie znam, a tej techniki jeszcze nie opanowałem . Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100% racji. jesli przykrecisz blachy mocno, jesli grasz ze sztywnej lapy i palka swobodnie nie odbija sie, to niestety blacha peknie.

swego czasu mialem jako "srodek posredni' blaszki galata i milo je wspominam (nie jakies pro, ale brzmia calkiem szeleszczaco, mozna na nich "kolorowac").

sprzedalem (hihat jednemu z forumowiczow) i mam nadzieje, ze jeszcze sluza, bo u mnie przez ponad 2 lata nic im sie nie stalo.

ps. obejrzyj na youtubie poradniki jak uderzac talerze. mozesz np wpisac "how to hit cymbals"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć @stickcontrol

 

Co do pękających blach  to w poniższym odcinku vloga masz trochę informacji odnośnie zadbania o talerze.

 

Jeśli chodzi o tureckie blachy to ich jakość jest całkiem dobra, jednak i im zdarzają się pęknięcia, szczególnie po jakimś czasie, np. na toczeniach (galaty są toczone naprzemiennie z surową, nietoczoną warstwą, także naprężenia nie są równomierne - miałem Istanbula Mehmeta Sultan crasha 16" i po ok. 2 latach zaczął pękać na toczeniu).

Jednak to pękanie nie musi zachodzić, a na pewno nie spodziewałbym się pęknięć na ride'zie, czy hi-hat'cie.

 

Na Twoim miejscu poważnie rozważyłbym ich zakup, o ile już tego nie zrobiłeś i o ile spodobało Ci się brzmienie Galat. :)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...