Jump to content
stickcontrol

Technika grania na blachach

Recommended Posts

Zamierzam kupić zestaw blaszek Amedia Galata. Gram raczej soft rocka, poza tym nie chcę zagłuszać reszty zespołu, więc nie napierdalam zbytnio. Jednak słyszałem wiele opinii (oraz czytałem na forum) że blaszki te pękają. Zastanawiam się jakie są techniki grania tak żeby nie grać zbyt mocno, ale też nie głaskać by dynamika nie siadała. Prócz push and pull nic innego nie znam, a tej techniki jeszcze nie opanowałem . Co polecacie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

100% racji. jesli przykrecisz blachy mocno, jesli grasz ze sztywnej lapy i palka swobodnie nie odbija sie, to niestety blacha peknie.

swego czasu mialem jako "srodek posredni' blaszki galata i milo je wspominam (nie jakies pro, ale brzmia calkiem szeleszczaco, mozna na nich "kolorowac").

sprzedalem (hihat jednemu z forumowiczow) i mam nadzieje, ze jeszcze sluza, bo u mnie przez ponad 2 lata nic im sie nie stalo.

ps. obejrzyj na youtubie poradniki jak uderzac talerze. mozesz np wpisac "how to hit cymbals"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć @stickcontrol

 

Co do pękających blach  to w poniższym odcinku vloga masz trochę informacji odnośnie zadbania o talerze.

 

Jeśli chodzi o tureckie blachy to ich jakość jest całkiem dobra, jednak i im zdarzają się pęknięcia, szczególnie po jakimś czasie, np. na toczeniach (galaty są toczone naprzemiennie z surową, nietoczoną warstwą, także naprężenia nie są równomierne - miałem Istanbula Mehmeta Sultan crasha 16" i po ok. 2 latach zaczął pękać na toczeniu).

Jednak to pękanie nie musi zachodzić, a na pewno nie spodziewałbym się pęknięć na ride'zie, czy hi-hat'cie.

 

Na Twoim miejscu poważnie rozważyłbym ich zakup, o ile już tego nie zrobiłeś i o ile spodobało Ci się brzmienie Galat. :)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×