Skocz do zawartości
mategawron

Vlog perkusyjny z poradami dla naszej społeczności

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Perkusistom i Perkusistkom :)


Od niedawna tworzę vloga perkusyjnego, na którym znajdziecie porady dla bębniarzy, perkusyjne lifehacki i sprawdzone patenty na lepsze ćwiczenia. :)
Wszelkie merytoryczne uwagi jak najbardziej mile widziane. Jeśli macie z czymś problem to piszcie, czy to w komentarzach, czy bezpośrednio do mnie - na pewno uda się znaleźć rozwiązanie. :)

 

Mam nadzieję, że we vlogu:
1. uda się rozwiązać wiele mniejszych i większych problemów, z którymi każdy z nas się boryka oraz
2. będzie można znaleźć patenty na zwiększenie motywacji i poprawę gry

 

Jeśli macie pomysły lub uwagi to zapraszam do dyskusji - na pewno dzięki temu vlog będzie coraz lepszy. :)


https://www.youtube.com/watch?v=0kRr0Ir2n6Y&list=PLGMp6U-OwTmPzgOgG2d-jAGLQwo1CLD2K&index=2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto dodać, że np. jeden z najwybitniejszych polskich pedagogów Mirosław Żyta uczy, żeby nie uderzać w sam środek naciągu, ale nieco powyżej, bo w samym środku dźwięk jest bardzo suchy. Bardzo łatwo to samej/samemu sprawdzić na werblu, uderzając najpierw przy samej obręczy i przechodząc po malutku w stronę środka naciągu. W pewnym momencie dźwięk będzie najpełniejszy, najprzyjemniejszy - i nie będzie to środek naciągu.

 

Jeśli chodzi o filmik nr 3 to tym o-ringiem zupełnie zabiłeś brzmienie instrumentu. Myślę, że żelki są jednak mniej inwazyjne i dają większą elastyczność, a też są tanie.

 

@metagawron - nie mam zamiaru Cię zniechęcać, fajnie, że Ci się chce produkować takie lekcje. Proszę tylko, żebyś robił obszerniejszy wywiad środowiskowy przed nagrywaniem swoich patentów. Inaczej niekoniecznie muszą się okazać krokiem naprzód w czyjejś przygodzie z perkusją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć @bua

Dzięki wielkie za komentarz!

Bardzo sobie cenię merytoryczny feedback i proszę o więcej. :)

 

Pozwolisz, że ustosunkuję się do Twoich uwag:

Uwaga nr 1: środek, który pokazuję, obejmuje obszar o średnicy kilku centymetrów; realizatorzy, z którymi współpracuję kładli na to nacisk. Nie trafiłem na materiały pana Żyty, o których piszesz, ale na pewno ma rację. Z tymże już lepiej uderzać w okolice środka, nauczyć się tego, a później uzyskiwać jeszcze lepszy sound eksperymentując z konkretnymi miejscami, niż bić na oślep gdziekolwiek - taka była moja intencja. :)

Uwaga nr 2: No nie do końca - na tym dźwięku z kamerki tak to może być słyszalne, ale na żywo mój werbel bardzo dużo zyskuje w porównaniu z dźwiękiem bez oringa. Warto poeksperymentować z jego średnicą - w moim przypadku taka szerokość się spisuje, ale pewnie nie u każdego. No i muszę dodać, że "brzuszek" tej mosiężnej Yamahy był naprawdę ciężki do okiełznania w studiu. :)

 

Dziękuję Ci za uwagi - czekam na więcej! Na pewno wiele jest do poprawy, a każdy solidny feedback jest sporą wartością.

Pozdrawiam

Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy vlog, gratuluję. Dla początkujących i średnio zaawansowanych perkusistów dużo cennych porad. Brakuje mi w tym wszystkim Twojej gry. Dobrze by było żeby te porady były okraszone przykładami, parę taktów nic więcej. Podniesie to w znacznym stopniu atrakcyjność Twoich materiałów. Swietna inicjatywa.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć @thear

Dzięki za dobre słowa. :) Może w przyszłości uda mi się dodać jeszcze samą perkusję, choć w tej serii założyłem, że będę mówił bardziej o teorii - raz, że trochę jej czasem brakuje, choćby na YouTube, a dwa, że nie muszę troszczyć się o omikrofonowywanie zestawu, miks, itp.
Możliwe, że pojawią się także filmy z przykładami w oparciu o nagrania perkusji, ale jeszcze ich nie stworzyłem także jest to temat otwarty.

 

Dzięki raz jeszcze, a jeśli brakowało Ci samej perkusji to zapraszam do moich nagrań: :)

 

Pozdrawiam!

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...