Jump to content
Sign in to follow this  
mategawron

Vlog perkusyjny z poradami dla naszej społeczności

Recommended Posts

Cześć Perkusistom i Perkusistkom :)


Od niedawna tworzę vloga perkusyjnego, na którym znajdziecie porady dla bębniarzy, perkusyjne lifehacki i sprawdzone patenty na lepsze ćwiczenia. :)
Wszelkie merytoryczne uwagi jak najbardziej mile widziane. Jeśli macie z czymś problem to piszcie, czy to w komentarzach, czy bezpośrednio do mnie - na pewno uda się znaleźć rozwiązanie. :)

 

Mam nadzieję, że we vlogu:
1. uda się rozwiązać wiele mniejszych i większych problemów, z którymi każdy z nas się boryka oraz
2. będzie można znaleźć patenty na zwiększenie motywacji i poprawę gry

 

Jeśli macie pomysły lub uwagi to zapraszam do dyskusji - na pewno dzięki temu vlog będzie coraz lepszy. :)


https://www.youtube.com/watch?v=0kRr0Ir2n6Y&list=PLGMp6U-OwTmPzgOgG2d-jAGLQwo1CLD2K&index=2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że warto dodać, że np. jeden z najwybitniejszych polskich pedagogów Mirosław Żyta uczy, żeby nie uderzać w sam środek naciągu, ale nieco powyżej, bo w samym środku dźwięk jest bardzo suchy. Bardzo łatwo to samej/samemu sprawdzić na werblu, uderzając najpierw przy samej obręczy i przechodząc po malutku w stronę środka naciągu. W pewnym momencie dźwięk będzie najpełniejszy, najprzyjemniejszy - i nie będzie to środek naciągu.

 

Jeśli chodzi o filmik nr 3 to tym o-ringiem zupełnie zabiłeś brzmienie instrumentu. Myślę, że żelki są jednak mniej inwazyjne i dają większą elastyczność, a też są tanie.

 

@metagawron - nie mam zamiaru Cię zniechęcać, fajnie, że Ci się chce produkować takie lekcje. Proszę tylko, żebyś robił obszerniejszy wywiad środowiskowy przed nagrywaniem swoich patentów. Inaczej niekoniecznie muszą się okazać krokiem naprzód w czyjejś przygodzie z perkusją.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć @bua

Dzięki wielkie za komentarz!

Bardzo sobie cenię merytoryczny feedback i proszę o więcej. :)

 

Pozwolisz, że ustosunkuję się do Twoich uwag:

Uwaga nr 1: środek, który pokazuję, obejmuje obszar o średnicy kilku centymetrów; realizatorzy, z którymi współpracuję kładli na to nacisk. Nie trafiłem na materiały pana Żyty, o których piszesz, ale na pewno ma rację. Z tymże już lepiej uderzać w okolice środka, nauczyć się tego, a później uzyskiwać jeszcze lepszy sound eksperymentując z konkretnymi miejscami, niż bić na oślep gdziekolwiek - taka była moja intencja. :)

Uwaga nr 2: No nie do końca - na tym dźwięku z kamerki tak to może być słyszalne, ale na żywo mój werbel bardzo dużo zyskuje w porównaniu z dźwiękiem bez oringa. Warto poeksperymentować z jego średnicą - w moim przypadku taka szerokość się spisuje, ale pewnie nie u każdego. No i muszę dodać, że "brzuszek" tej mosiężnej Yamahy był naprawdę ciężki do okiełznania w studiu. :)

 

Dziękuję Ci za uwagi - czekam na więcej! Na pewno wiele jest do poprawy, a każdy solidny feedback jest sporą wartością.

Pozdrawiam

Mateusz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawy vlog, gratuluję. Dla początkujących i średnio zaawansowanych perkusistów dużo cennych porad. Brakuje mi w tym wszystkim Twojej gry. Dobrze by było żeby te porady były okraszone przykładami, parę taktów nic więcej. Podniesie to w znacznym stopniu atrakcyjność Twoich materiałów. Swietna inicjatywa.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć @thear

Dzięki za dobre słowa. :) Może w przyszłości uda mi się dodać jeszcze samą perkusję, choć w tej serii założyłem, że będę mówił bardziej o teorii - raz, że trochę jej czasem brakuje, choćby na YouTube, a dwa, że nie muszę troszczyć się o omikrofonowywanie zestawu, miks, itp.
Możliwe, że pojawią się także filmy z przykładami w oparciu o nagrania perkusji, ale jeszcze ich nie stworzyłem także jest to temat otwarty.

 

Dzięki raz jeszcze, a jeśli brakowało Ci samej perkusji to zapraszam do moich nagrań: :)

 

Pozdrawiam!

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...