Skocz do zawartości
Qbol

Naciągi do ciężkich brzmień

Rekomendowane odpowiedzi

za jakiś czas może będę potrzebowal naciagów na Tomy w mojej amatce, teraz mam emperory clear, lekko je tłumię husteczkami i brzmią bardzo ładnie ale może warto by spróbować czegoś innego...

EC2 są troche drogie a jak spisują się powerstroki? jakie będzie ich brzmienie w porównaniu z emperorami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie mam pinstripe.. i nie narzekam.. sam tez lubie ciezsze brzmienie...

 

ale EC2 to chyba lepszy wybor..

mialem taowe w studio na tama cos tam.. ale raczej taka srednia polka tej tamy sadzac po wygladzie i dopracowaniu (plastik na centralce jako obrecze)

 

brzmienie genialne tomow..

lepsze niz moje pinstripe

 

o powerstrokach nic nie wiem wiec w Ci o nich nic nie powiem...:D

 

podsumowujac EC2 napewno beda udana inwestycja...

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jednego Pinstripie na tomie. Powiem tak, nie brzmi to źle ale mam wrażenie, że bęben dudni i strasznie muli przy szybkim graniu. Ale to moje odczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej Amati mam na tomie Pinstripe'a. Mam dokładnie te same odczucia co MajeraN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to przypadlosc Amati a moze macie bebny zle nastrojone..

 

napewno sie da cos z tym zrobic.. zdyt dudni..??

polecam floki(cos jak o-ringi evansa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak spisują się powerstroki?

Mam powerstroki clear na mapexie Q nastrojone tak średnio nisko. Dają one niski dzwiek z wyraznym atakiem i krotkim wybrzmieniem. ogolnie całkiem fajne naciągi, ale nie wiem jak sie sprawuja w zestawieniu z emperorami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że odgrzewam temat, ale mam sprawę.

Mam werbelek Sonor Force 2001, naciąg uderzany Remo UT BA head, na dole Remo UT drum head. Kupiłem używany werbel i taką kombinację miał poprzedni właściciel.

Zależy mi na osiągnięciu brzmienia zbliżonego do werbla Joeya Jordisona ze Slipknot. Wiem, że to ciężkie, ale mam nadzieję, że przy odpowiednim dobraniu naciągów uda mi się choć trochę zbliżyć do takiej barwy dźwięku. Przy takiej kombinacji jaką mam teraz uzyskuję Slipknotowy dźwięk przez granie blisko obręczy, jednak chcę wymienić naciągi na coś lepszego. Dlatego chciałbym wiedzieć jakie membrany i jakie strojenie dadzą mi taki efekt.

Z góry dzięki za pomoc.

 

P.S. Zamierzam zamówić sprężyny Puresound Blasters z dwudziestoma strunami. Będzie pasować do tego co chcę osiągnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli też zaczynam myśleć o wymianie naciągów. Mam starego Tactona na tomach mam Remo Pinstripe, jako rezonansowe Powerbeaty... gram thrash metal. Na co polecacie zmienić? bębny są dość głębokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej na nic. To właśnie głównie Pinstripe czy Evans Hydraulic się nadają na takie bębny. Z innych, mniej tłumionych, czy cieńszych naciągów za wiele nie wykrzesasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co na rezonans? na centrale myśle że dam Emada

możesz eksperymentować, a czemu nie. Możesz standardowo założyć Remo Diplomat, albo Evans Resonat, lub pójść na żywioł i jakiegoś pinstripa tam umieścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie rezo to tylko G1, a dla fanów remo to ambassadora. Widziałem też nieźle brzmiącą kombinacje EC2 góra G2 dół, ale ja nie lubię aż takiego zabijania brzmienia bębna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz mnie szlag trafi... amati z jakimkolwiek naciągiem, w jakiejkolwiek konfiguracji, w jakimkolwiek stroju nie sprawi że bęben zabrzmi w znaczącym stopniu lepiej. Ludzie, obudźcie się wreszcie, to tak jakby ktoś chciał poprawić brzmienie swojej gitary wymieniając struny. No śmiechu warte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie ale struny mają dużo do brzmienia gitary

W pewnym sensie tak ale nie zmienią natury instrumentu, charakterystyki tonalnej, naturalnego sustajnu czy nie zlikwiduja wilków. Maja wieksze znaczenie w relacji struna-przetwornik-wzmacniacz. Inaczej zmieni sie nieco kosmetyka brzmienia ale podstawa będzie raczej ta sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Co mam Założyc na swoja Tame "RockStar" ???

Przeczytałem wszystko na forum i mam zamote w głowie.

Moze ktos ma taki zestaw jak ja lub miał i wie z czym dobrze brzmia do grania Ciezkiej Muzy :evil: :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w brzmieniu gitary sama gitara nie ma chyba większego znaczenia, tu bardziej liczy się piec, wzmacniacz, efekty :P

 

offtop się zrobił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!!

Co mam Założyc na swoja Tame "RockStar" ???

Przeczytałem wszystko na forum i mam zamote w głowie.

Moze ktos ma taki zestaw jak ja lub miał i wie z czym dobrze brzmia do grania Ciezkiej Muzy :evil: :evil: :evil: :evil:

 

 

Miałem styczność z tym zestawem i ogólnie brzmi kartonowo. Wszelkie więc grube naciągi tłumione odpadają na wstępie, bo wtedy te bębny z perspektywy publiki brzmią wg. mnie tragicznie - kartonowo i sucho. Nieważne czy z nagłośnieniem, czy bez.

 

Spróbuj Remo Emperor lub Powerstroke3 na tomy i Powerstroke3 na centralę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym uzyskać takie pełne punktowe brzmienie lat 80' na tomach i wydaje mi się że Evans Hydraulic będzie najlepszym rozwiązaniem(na podstawie opisu i wykresu na stronce evansa), aczkolwiek mogę się mylić, bo nie mam doświadczenia z naciągami w ogóle. Dodam jeszcze, że takie coś chcę uzyskać na Tamie Starclassic Performer (cała z brzozy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, musiałem się właśnie dowiedzieć czy dobrze rozumuję :D Na pewno popróbuję na tej Tamie innych naciągów też(tzn. chyba tylko g2, bo inne to brzmienie zabijają [tzn. nie opłaca się na taki zestaw ich zakładać w ogóle] ew. G plus Evansa zobaczę). Ale na razie oczekuję na ten zestaw... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jak chcesz stare, hardrockowe brzmienie to Remo CS? Trochę zabijają brzmienie bębna, ale właśnie osiągnąłbyś coś, co mogłoby Cię zainteresować, bo były to niegdyś bardzo popularne naciągi do rockowego grania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...