Skocz do zawartości
apool11

Od czego zależy "solidny statyw"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , nie mogłem nigdzie znaleźć nic na ten temat. Mianowicie zastanawiam się od czego zależy "solidny statyw " np. łamany pod ride , który nie będzie się chwiał na boki z talerzem za każdym uderzeniem , nie mówiąc już o sytuacji gdy będzie się po prostu wywracał pod ciężarem talerze. Przechodząc do meritum postu, na zdrowy chłopski rozum statyw im cięższy powinien być bardziej stabilny ,więc np. statyw millenium który waży 3.9 kg, rozpiętość nóg ma zbliżona do statywów z półki 300-400 zł tz.( rekomendowanych )gdzie millenium kosztuje 120 zł  i waży 1.5 kg więcej przy cenie 300 zł niższej. No i o co w tym wszystkim chodzi ? , co jest wyznacznikiem tego że jakiś statyw jest solidniejszy , pewnie ktoś powie że jakość wykonania , ale statyw jest częścią bierną zestawu perkusyjnego ,więc wyrobienie się czegoś jest znikome ( tak przynajmniej  ja uważam ) .A nawet gdy coś się może wyrobić to przy minimum umiejętności manualnych jesteś w stanie... nie wiem przyspawać jak masz odpowiednia spawarkę ,gdy zerwie się gwint  , rozwiercić i nagwintować, takie proste czynności które myślę są warte 200 zł .Reasumując jestem w sytuacją podjęciem decyzji kupna , dokupienia paru statywów pod nowe blaszki i zastanawiam się czy jest warto przepłacać jednak przy kupnie 2 statywów ( to już 400 zł więcej ) w sytuacji gdzie perkusja stoi nie jest przenoszona i nigdzie nie wożona.

Z góry dziękuje za każda odpowiedz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solidny statyw to przede wszystkim duża swoboda regulacji. Jakość wykonania to dla mnie przede wszystkim gwinty - muszą być trwałe, nie po to wydaję kasę (niezależnie jaką) by musieć później gwintować, naprawiać, spawać. Bardzo często zdarza się, że statywy z wydawałoby się niskiej półki są trwałe, stabilne i nierzadko lepsze jakościowo niż ich odpowiedniki "renomowanych firm". Mam łamany statyw Basixa 800L (firma już nie istnieje, statyw jako nowy kosztował 180zł), który służy mi już grubo ponad 10 lat i poza normalnymi śladami użytkowania jest jak nowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...