Skocz do zawartości
kajooo

Uwaga na oszustów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. chciałbym ostrzec wszystkich przed oszustami wyłudzającymi pieniądze przez PayPal. Jakiś czas temu wystawiłem gary na olx

https://www.olx.pl/oferta/perkusja-mapex-meridian-birch-shellset-werbel-dodatki-CID751-IDw0qsn.html

kilka dni temu otrzymałem sms od nieznanej persony proszący mnie w języku ang o więcej informacji na temat instrumentu. W sms podany był adres zwrotny email.

Odpowiedziałem na prośbę, po czy otrzymałem maila, że człowiekowi pasuje jak najbardziej, żebym podał swoje dane to przyśle firmę kurierską ale najpierw wpłaci całą kwotę + koszty przesyłki  przez PayPal. Już miałem wysyłać dane, lecz pomyślałem, że zadzwonię do biura obsługi PayPal i upewnię się że wszystko ok.Okazało się, że nie jest ok. PayPal ma mnóstwo kłopotów

 przez takich oszustów. Doradca opowiedział mi na czym polega szwindel. Dostajesz od oszustów maila z informacją o wpłynięciu kasy na konto PP (strona identyczna jak PayPal) zaraz potem przybywa kurier, bo kupujący bardzo się śpieszy, wydajesz sprzęt , płacisz koszty przesyłki, które niby dostajesz w przelewie. i basta, zostajesz bez kasy i sprzętu, tylko nadmiernie wyrośniętym instynktem  mordercy. Tak to, pokrótce, wygląda.

Ps. Dziś w nocy otrzymałem następny sms, napisany łamaną polszczyzną, z  zapytaniem i prośbą o kontakt na innego maila, ponieważ na poprzedni przestałem odpowiadać.

Co istotne, to oba smsy nadane zostały chyba ze stron  int, gdyż jako nadawca w pierwszym sms widniał "info" a w drugim "gmx sms"

Jak ktoś z Koleżanek lub Kolegów trafił na takich naciągaczy to piszcie. Trzeba o tym trąbić. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem powinienes zglosic to na policje. to co robi ta osoba/te osoby to jest przestepstwo (dziwie sie ze nie zrobil tego pay pal?)

policja ma instrumenty prawne do namierzenia numeru telefonu / strony z ktorej oszust komunikuje sie. mozna namierzyc i kolokwialnie mowiac "udupic" pacjenta.

ewentualnie nastepnym razem umow sie na ta sama godzine z kurierem i policja. statystyki im wzrosna, bo podasz im oszusta na talerzu (towaru nie wydajesz, ew. umawiasz sie z policja ze to robisz a oni lapia "adresata" na goraco), wiec moim zdaniem nawet najbardziej leniwy gliniarz na komendzie/posterunku powinien pomoc... (sorry za sarkazm/realizm jak kto woli)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam O policjantach w moim mieście mam bardzo złe zdanie. Do interwencji dotyczącej wyłudzenia "na córkę co wypadek miała" pędzili po 20 min od zgłoszenia w radiowozie na sygnale, a można było drani przyskrzynić cichutko w banku,więc nie ma co mówić. Lepiej pocztą pantoflową rozgłaszać. A milicja ma teraz dużo pracy bo krasnale w koszulki  konsTYtucJA ludzie ubierają hehe Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...