Skocz do zawartości
Romeo07

Czy warto zmienić bębny na Sonor smart force

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Perkusistów :) mam pytanie odnośnie zmiany shell setu z ddrum d2 (po zmianie naciągów można powiedzieć gra, ale szału nie ma, zakupiony do nauki, a później został ze względu na brak środków na inwestycję w bębny) na bębny Sonor smart force, czy warto przesiadać się na te bębny i czy odczuję różnice w brzmieniu? :) mam jeszcze jedno pytanie, mam leżeć stary werbel stalowy od "power beata" wiem, że nikt tego sprzętu nie szanuje, ale czy po zmienie naciągów uderzanego i rezo na ambasadora i po zmianie sprężyny, wytłumieniu można zmusić go do jakiegoś sensownego brzmienia? Pozdrawiam wszystkich :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zamiana Twoich garów na Sonora nie bardzo ma sens. Ten Sonor to chyba najniższa budżetówka, beczki z topoli. Raczej dozbieraj kasy na coś brzozowego bądź klonowego bo wydaje mi się że, ogrywając Sonora poprawy w brzmieniu nie usłyszysz. Co do werbla to nie pomogę, gdyż ogólnie nie przepadam za stalowymi werblami. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Ci bardzo za odpowiedź, odpuszczę sobie tego Sonora, a jakie masz zdanie na temat Pearla Export, może ten warto wziąć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Niestety nie jestem ekspertem, wyraziłem tylko swoje zdanie na temat bębnów z topoli, które to kiedyś posiadałem i nie pozostawiły mi w pamięci pozytywnych skojarzeń. To półka dla naprawdę początkującego pałkera, a ty jak piszesz, jesteś z instrumentem już obeznany.Ja osobiście mam  Mapexa Meridian birch ( notabene na sprzedaż) i jestem z niego bardzo zadowolony, a sprzedaję bo zachorowałem na Saturna.. Jeśli chodzi o Pearla musisz głębiej poszukać na forum, pewnie znajdziesz o nim masę informacji, ale z tego co wiem to także topola + mahoń. Istotną kwestią jest też Twój budżet, orz to czy gary mają być nowe czy używki.Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje bębny są na sprzedaż? W jakiej konfiguracji i jaką cenę wyznaczyłeś? Popatrzę sobie na opinię o Pearlu i dzięki Ci bardzo za czas poświęcony na odpowiedź 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...