Skocz do zawartości
ede

W triole szesnastkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby ktoś z szanownych forumowiczów mógł polecić  ćwiczenie na hi-hat grany nogą, byłbym rad.

 

Otóż gram sobie beat 4/4 z użyciem na stopie dwójek szesnastkowych jako druga i trzecia nuta trioli szesnastkowej (zaraz po hacie granym ręką ósemkami). Do tego kombinuję przejścia w triolach szesnastkowych rękami (bez stopy), tu hi-hat grany nogą - ćwiartki (o ile dobrze to rozumiem), zaczyna na "raz". Następnie po przejściu gram beat z użyciem Ride (stopa znowu dwójki jak na początku) i tu zaczynają się schody z jednoczesnym graniem nogą  ćwiartek na hi-hat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, na razie wyklepuję tak jak jest, może samo w końcu wejdzie... póki co i tak jestem zajarany jak 'cerna swinia'  :)  triolowym patentem na stopę i przejścia - brzmi kozacko. Cieszę się, że wreszcie zacząłem to ogarniać.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 
Jeśli możesz to podeślij rozpiskę w nutach bo z tego co piszesz trudno wyłonić jakiś sensowny obraz sytuacji.

P.S To jest Forum Perkusyjne a nie Facebook - nie oczekuj, że ktoś udzieli odpowiedzi w kilka sekund po publikacji postu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Ok. Przyjąłem do wiadomości  apropos fejsa  :)

 

1) Beat:

 

6HKttcH.png

 

 

 

2) Przejście - w nutach sam werbel ale to zdaje się nie ma znaczenia w tym przypadku:

 

t9XIUSJ.png

 

      Dokleiłem tu hi-hat grany nogą, pewnie to jakoś inaczej się zapisuje, nie wiem pionowa kreska do dołu? 

 

 

 

3) No i dalej gram to co w pierwszym zapisie nutowym, tylko zamiast Hi-Hat gram Ride.

     Tu prubuję grać jednocześnie Hi-Hat nogą tak jak w zapisie nr. 2  ale słabo mi to idzie (pierwsza połowa taktu OK)

 

 

Ps. Dzięki za zainteresowanie tematem.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...