Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

zaczynam przygodę z perkusją. Chciałbym kupić moduł do perkusji DIG DRUM. Czy miał ktoś może styczność z wyżej wymienionymi modułami?

 

Dostałem informację, iż jednak TD-15 przewyższa funkcjonalnością TD-17 pod względem dostrojenia do indywidualny wymagań, ma więcej ustawień .

 

Z kolei na stronie http://www.v-drumtips.com/roland-td-17-review/ znalazłem informację, iż TD17 to lepszy moduł.

 

Dzięki za wskazanie drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pooglądaj na YT filmy z jednym i drugim modułem. Nocka z głowy. Pradę mówiąc, po użytkowaniu kilku modułów Rolanda, kolejno: TD-3, TD-6, TD-9, TD-25, TD-30, zauważyłem, że największe znaczenie ma brzmienie, a na drugim, albo i dalszym miejscu są ustawienia. Te fabryczne często są wystarczające. W jednym filmie znalazłem informacje, że brzmienia w TD-17 są wzięte z flagowego TD-50, więc lepszej rekomendacji chyba nie trzeba.

 

Dokładnie, w 39 sekundzie:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podesłanie linka, dźwięk z tego filmu już na starcie pokrywa moje potrzeby.

W sumie racja, dla mnie również brzmienie to priorytet. Jako początkujący nawet nie wiem jakich dodatkowych ustawień będę potrzebował.  Uruchamiam właśnie używany zestaw DIG DRUM. Testowo podpiąłem całość do niskich lotów modułu a i tak micha cieszy mi się od ucha do ucha, że prawie wszystko działa (poza hihatem, moduł nie obsługuje płynnego przejścia).

 

Z drugiej strony w cenie TD17 jest TD12, tu ustawień chyba nie zabraknie ale nie chcę spędzić czasu przy perkusji szukając tych "złotych parametrów". Wybiorę jednak TD17 (choć nie ma midi in), mam ezdrummera i pewnie kupię jakiś gotowy metal pack do TD17.

 

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...