Skocz do zawartości
Eufrosyne

Co lepsze: Yamaha Stage Custom czy Tama Rhythm Mate?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Stoję przed wyborem swojego pierwszego zestawu perkusyjnego. Do tej pory uczyłam się w salkach prób. Zależy mi na zestawie który da mi głębokie brzmienie basów, będzie się nadawał do cięższych brzmień ale zachowa przy tym swoją uniwersalność jeśli za jakiś czas stwierdzę, że lepiej bym się czuła w innym stylu. Na ten moment zastanawiam się nad dwoma opcjami przedstawionymi niżej. W obu przypadkach zestawy nie mają podwójnej stopy, także to będzie dodatkowo. Skłaniam się ku Tama Speed Cobra 310.

 

Jakie są Wasze doświadczenia z tymi zestawami? Coś polecacie, odradzacie?

 

1. Perkusja Yamaha Stage Custom + talerze + statywy +stołek (używany, w dobrym stanie)

 

Konfiguracja 22,10,12,14 +14 Snare Premier
Hardware Set z masywnymi statywami 
Statyw Werblowy Sonor 200
Stopa HP-30
Statyw HH Sonor
(1) Statyw łamany Tama
(2) statyw łamany Kombinowany
+ Ramie Dodatkowe
+ tom holder x 3
+ stołek Mapex
Talerze 
Sabian B8 Pro 14 HiHat
Sabian B8 Pro Ride 20”
Paiste Alpha Crash 16”
+ Paiste 10” Splash 


ALBO

 

2. Tama Rhythm Mate na 22" + talerze Meinl (nowy)

 

Konfiguracja:

Centrala 22"x16"
Tom Tom 10"x7"
Tom Tom 12"x8"
Floor Tom 16"x15"
 + 14" Werbel

Talerze z mosiądzu Meinl BCS:

14" Hi Hat
16" Crash
20" Ride

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj.

stage custom to bardzo fajne bebny, przerastajace swoja polke cenowa o klase. nastroisz je i nisko i wysoko (odpowiednie naciagi i stroj).

rowniez sabiany b8 pro sa OK, nie znam bcs meinla, ale hcs - o ile Ci o nie chodzilo - moim zdaniem nie maja szans z tymi sabianami.

na Twoim miejscu wybralbym yamahe.

 

PS. udanych zakupow i gry :) daj znac co wybralas.

 

pozdrawiam,

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Ja(zz)centy napisał:

witaj.

stage custom to bardzo fajne bebny, przerastajace swoja polke cenowa o klase. nastroisz je i nisko i wysoko (odpowiednie naciagi i stroj).

rowniez sabiany b8 pro sa OK, nie znam bcs meinla, ale hcs - o ile Ci o nie chodzilo - moim zdaniem nie maja szans z tymi sabianami.

na Twoim miejscu wybralbym yamahe.

 

PS. udanych zakupow i gry :) daj znac co wybralas.

 

pozdrawiam,

Jacek

Ot mądrego to i miło posłuchać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinię. Jak na razie wszystkie głosy zarówno na forum jak i poza nim idą na Yamahę :-)

 

A jak widzicie podwójną stopę Tama Speed Cobra 310 w zestawieniu z tą Yamahą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj,

 

o ile jestem zwolennikiem samodzielnego wyprobowania stopek czy statywu hi-hat pod siebie przed zakupem, o tyle powiem, ze powinnas byc zadowolona z tego twina / podwojnej stopy.

w ostatnich latach polka pol-profesjonalna jest naprawde bez zarzutu. niestety nie jestem w stanie Ci powiedziec jak mechanizm bedzie sie zachowywal za 2 czy 3 lata.

 

ogolnie, jesli moge, to dam Ci kilka drobnych rad:

1) ustaw stopy tak aby miedzy kazda stopa a walkiem / przekladnia byl taki sam kat -> \---------/

powyzej masz nieudolna probe odwzorowania stopek \ - lewa stopa / - prawa stopa.

jesli katy beda rozne, to rozne beda fizyczne sily oddzialywania na walek i predzej pojawia sie tzw "luzy" - czyli stopa nie bedzie dzialala jak trzeba - utracisz czesciowo konrole

2) nigdy, ale to PRZENIGDY nie uzywaj wd40 dp czyszczenia stopek, walkow itd - nie smaruj, to prowadzi do uszkodzen

3) dbaj o sprzet - nie dokrecaj srub na maksa, ani nie graj w momencie jesli nie skrecilas wystarczajaco stopy (ani nie pozwalaj znajomym itd).

 

powodzenia!

Jacek

 

PS. tu mozesz posluchac jak moze zabrzmiec dobrze nastrojony stage custom (jesli dobrze pamietam to 2 pierwsze zestawy sa pol-profesjonalne, reszta to bebny zawodowe i naprawde nie ma jakiejs totalnej przepasci brzmieniowej):

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 2/1/2019 at 9:43 PM, Ja(zz)centy said:

witaj,

 

o ile jestem zwolennikiem samodzielnego wyprobowania stopek czy statywu hi-hat pod siebie przed zakupem, o tyle powiem, ze powinnas byc zadowolona z tego twina / podwojnej stopy.

w ostatnich latach polka pol-profesjonalna jest naprawde bez zarzutu. niestety nie jestem w stanie Ci powiedziec jak mechanizm bedzie sie zachowywal za 2 czy 3 lata.

 

ogolnie, jesli moge, to dam Ci kilka drobnych rad:

1) ustaw stopy tak aby miedzy kazda stopa a walkiem / przekladnia byl taki sam kat -> \---------/

powyzej masz nieudolna probe odwzorowania stopek \ - lewa stopa / - prawa stopa.

jesli katy beda rozne, to rozne beda fizyczne sily oddzialywania na walek i predzej pojawia sie tzw "luzy" - czyli stopa nie bedzie dzialala jak trzeba - utracisz czesciowo konrole

2) nigdy, ale to PRZENIGDY nie uzywaj wd40 dp czyszczenia stopek, walkow itd - nie smaruj, to prowadzi do uszkodzen

3) dbaj o sprzet - nie dokrecaj srub na maksa, ani nie graj w momencie jesli nie skrecilas wystarczajaco stopy (ani nie pozwalaj znajomym itd).

 

powodzenia!

Jacek

 

PS. tu mozesz posluchac jak moze zabrzmiec dobrze nastrojony stage custom (jesli dobrze pamietam to 2 pierwsze zestawy sa pol-profesjonalne, reszta to bebny zawodowe i naprawde nie ma jakiejs totalnej przepasci brzmieniowej):

 

 

Dziękuję za porady :-)

 

Zdecydowałam się na Yamahę :-) Na razie zdjęłam jednego toma.

 

Szkoda, że nie przeczytałam Twojego posta wcześniej. Szczególnie części dotyczącej dopuszczania znajomych do zestawu. Ledwie kilka dni po zakupie robiłam imprezę rodzinną na której były kilkuletnie dzieci. Nie zamknęłam piwnicy. No i naciąg rezonansowy centrali mam do wymiany ... XD

 

Zdjęcie z mrocznej piwnicy:

20190303_181241.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...