Skocz do zawartości
key2001

Parawan akustyczny, pleksa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zabieram się do zrobienia sobie parawanu akustycznego z pleksi i tu moje pytanie. Czy samodzielnie zrobiony parawan będzie spełniał podobną funkcję jak ten który mogę kupić w sklepie, czy jednak darować to sobie i udać sie od razu do firmy która sie tym zajmuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jedynym problemem dla Ciebie może być znalezienie pleksi o takich samych parametrach jak ta oferowana przez firmy, bo mniemam , że nie jest to najzwyklejsza pleksi jaką można kupić w sklepach. Chyba że się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się jednak na samodzielną budowę takiego parawanu, lecz ,mam kolejne pytanie, mianowicie, jakich zawiasów użyć to tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakladam, ze niewiele osob zajmowalo sie samodzielnym robieniem pleksi (zdecydowanie wiecej osob z tego forum wlasnorecznie robilo werble...).

pleksi jak pleksi, nie bedzie sie roznila, jednak... jesli samodzielnie bedziesz montowal parawan przy zachowaniu odpowiedniej grubosci plyt i wymiarow, to obawiam sie, ze taka castorama wyniesie Cie tyle samo kupowany parawan w sklepie muzycznym (licze plyty wysokosci min 1,80m aby mialo to jakikolwiek sens).

a jesli zadajesz pytania o zawiasy i tego typu bzdury, to nie obraz sie, ale chyba kiepsko u Ciebie z ogarnianiem prac technicznych? ;)

zaraz zaczniesz pytac o sruby, grubosc i rodzaj wiertla, jak montowac itd.

naprawde nie obraz sie, ale uwazam, ze osoby zadajace takie pytania powinny odpuscic tego typu tematy.

dlaczego? obawiam sie ze tylko stracisz kase a z efektu nie bedziesz zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyniesie mnie to wcale drogo, ponieważ plekse kupiłem bardzo tanio, a to jest największy koszt. Teraz muszę ją tylko pociąć, a to zrobię sam w warsztacie. O zawiasy pytam sie dlatego, bo takich  jak są używane w sklepowych pleksach są ciężko dostępne, więc szukam czegoś zamiennego. Mam już kilka pomysłów, ale myślałem, że moze ktoś robił taką pleksę i może podzielić się doświadczeniami.

Ja się nie obrażam, ale następnym razem nie oceniaj kogoś i  jego zdolności jak go nie znasz, bo następnym razem możesz trafić na bardziej burzliwą osobe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...