Skocz do zawartości
Dawid Zły

Ludwig Hammered Brass - coś tu nie gra jak powinno.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mój pierwszy post a więc witam wszystkich serdecznie.

Drodzy, oto problem jaki się pojawił po zakupie tegoż werbelka: położony na płaskiej powierzchni buja się jak na resorach.

Czy to specyfika metalowych werbli? Oglądając np filmiki z fabryki DW widać jak dbają tam o bliską ideałowi płaską powierzchnie.

W moim przypadku zrówno góra jak i dół mocno się bujają. Mam go od wczoraj wiec nie obadałem jeszcze brzmienia, ale nierówna powierzchnia raczej nie ułatwi strojenia.

Proszę o opinie. Oddawać? Helpunku!!!

kilka fotek i filmik.

 

https://www.youtube.com/watch?v=8zvfrUNfw68&feature=youtu.be

 

L2.jpg

L1.jpg

L3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, półtora roku po fakcie, jak widać forum dawno wegetuje... ale ktoś Ci odpowie ;)

W każdym dobrym werblu powinno być "łoże sprężyn" jest to miejsce w którym sprężyny powinny przylegać do naciągu.

W przeciwnym wypadku sprężyny nie przylegałyby idealnie do naciągu rezonansowego.

I to w zasadzie odpowiedź na Twoje pytanie/zaniepokojenie.

PS. jeśli nadal będziesz czuł dyskomfort to spodnie śruby przy łożu sprężyn możesz nieco mocniej dokręcić.

 

pozdr.

Jacek

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...