Jump to content
Sign in to follow this  
seroslav

Który hi-hat na lince?

Recommended Posts

Witam.

 

Przymierzam się do zakupu statywu do hi-hatu na lince. Niestety, wybór w tej kwestii jest dość mały jeśli chodzi o „tanie” sprzęty, jeśli w ogóle można statyw za 1k takim nazwać(swoją drogą nigdy nie zrozumiem fenomenu cen hihatów na lince, ale mniejsza). Do czynienia z takimi statywami niestety nigdy nie miałem, stąd moje zapytanie, jaki model wybrać żeby nie przepłacić? Nie zależy mi na topowych modelach, raczej coś z niższej półki średniej.

 

W oko wpadł mi model Dixona za ok. 500zł i ten interesuje mnie najbardziej. Wygląda solidnie, ma długą linkę i dobre recenzje. Z drugiej strony na Thomannie znalazłem bardzo taniego Milleniuma(fuj!!!) za 250zł. Oceny są w miarę przychylne w których zazwyczaj powtarza się fraza, że w tej cenie nic lepszego się nie znajdzie. Znalazłem nawet poradnik jak usprawnić ten hi-hat jakimś smarowaniem, wymianą sprężyny, usunięciem jakichś śrubek i po tych zabiegach podobno sprzęt jest przyzwoity. Jeśli tak, to bezsprzecznie biorę Milleniuma.

 

Generalnie jeśli chodzi o statywy wyznaję zasadę że tylko używki, jednakże w przypadku sprzętu tak niszowego jak hi-haty linkowe rynek wtórny praktycznie nie istnieje, więc interesują mnie raczej modele nowe, chociaż jeśli trafi się coś dobrego używanego to jak najbardziej tę opcję rozważę.

 

Z góry dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi, odwdzięczę się plusikami, a nawet postawię piwo :)

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...