Jump to content
Sign in to follow this  
seroslav

Wybór między 3 interfejsami audio.

Recommended Posts

Witam.

Przymierzam się do zakupu interfejsu audio i potrzebuję pomocy w wybraniu odpowiedniego modelu. Interfejs będzie mi służył do nagrywania ścieżek perkusyjnych w domowych warunkach i ewentualnie w rzadkich przypadkach do nagłaśniania perkusji na koncertach.

Oto moje wymagania:

1.       Minimum 8 wejść, maksymalnie 10.

2.       Zasilanie Phantom minimum 2 gniazda, najlepiej na wszystkich.

3.       Kable będą wpięte na stałe więc fajnie jakby wejścia były z tyłu.

4.       Wytrzymałość, ma starczać na lata.

5.       Dobre przedwzmacniacze.

Wśród moich upatrzonych modeli jest Focusrite Scarlett 18i20, Presonus AudioBox 1818VSL i Behringer UMC1820. Nie ukrywam że najbardziej do mnie przemawia ten pierwszy, ze względu na to że spełnia wszystkie moje wymagania a dodatkowo miałem do czynienia już ze sprzętem Focusrite i wiem że są to bardzo porządnie wykonane i wysokiej jakości interfejsy. Drugiego, czyli Presonusa już miałem w przeszłości ale miałem z nim problemy techniczne(przestawały działać gniazda), poza tym był w porządku poza inputami z przodu i słabszymi z tego co słyszałem preampami niż w Focusrite’ach. Behringera dodaję jako ciekawostkę w zasadzie, ponieważ mimo że spełnia moje wymagania to mam co do tego sprzętu spore wątpliwości, ponieważ z doświadczenia wiem że sprzęt Behringera lubi się zepsuć od czasu do czasu a potrzebuję sprzętu na lata. Plusem natomiast bardzo atrakcyjna cena, bo ponad dwukrotnie mniejsza niż Focusrite.

Jeśli są jakieś inne opcje w tej cenie – powiedzmy do 2,5k – rozważę je. Kupiłbym chętnie interfejs używany, ale wiem że taki sprzęt w internecie pojawia się bardzo rzadko, więc raczej celuję w nowe. Za pomocne odpowiedzi nagrodzę plusikiem, a nawet postawię dobre piwo :)

Pozdrawiam.