Skocz do zawartości
paweluz

Responsywność / odpowiedź stopy - czy to jest problem ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem z moją podwójną stopą, w sumie sam do końca nie jestem pewny czy to problem... ale wydaje mi się że dość słabo sprężynują u mnie bijaki. W sensie po udeżęniu ruch bijaka 'umiera' praktycznie po 1s, gdzie gdzy widze to na różnych filmikach gdy perkusista uderzy stopa i zdejmie z niej stopę, bijak chodzi jak wahadło z pół minuty... Tutaj link do filmiku Thomasa Langa gdzie można to zauważyć: 

 

Tutaj link do mojego filmiku gdzie samemu próbowałem jak najlepiej pokazać jak to wygląda:

 

https://drive.google.com/open?id=1Vd6qMkNqjOrrNMgU9p_mlfZqgH76PZhJ

 

Sprężyny mam ustawione mniej więcej na połowę mocy - skręcenie w sensie. Kąt bijaków ok 45 stopni. Nie lubie grać na skręconych sprężynach na maxa bo jednak ciężko się wtedy gra, i zresztą nie wiem czy to by pomogło z responsywnością bijaków. Może kupić nowe bijaki, a może kupić nowe sprężyny. Sam nie wiem.... Możecie mi coś proszę poradzić, bo sam nie wiem co robić. Czy może taka responsywnośc jest ok. Jeśłi chodzi o stopę to posiadam Pearl Demonator P932 (https://drumcenter.pl/product-pol-3627-Pearl-Demonator-P932-nastepca-P902-podwojna-stopa.html) która ma dwa i pół roku. Może ją jakoś naoliwić czy coś, sam nie wiem. Zaczynam uczyć się ostatnimi czasy gdy 'ankle motion' i było by dobre gdyby pedały chodziły wyśmienicie :) Mam nadzieję że będę mógł liczyć tutaj u Was na poradę. 

 

Pozdrawiam i czekam na Wasze zdanie

Paweł

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest jakoś tragicznie z tym sprężynowaniem. Myślę, że Lang na Twoim sprzęcie wycisnąłby mniej więcej tyle, co na filmiku, który wkleiłeś.

Lewy bijak szybciej się zatrzymuje, bo ma więcej przegubów po drodze, to normalne. Moim zdaniem nie ma potrzeby niczego kupować, warto dobrze naoliwić wszystkie ruchome części.

 

A czy masz ustawione wszystko dobrze to kwestia rzecz jasna indywidualna. Jak grasz jedynki jedną ręką to pałka i membrana muszą z Tobą współpracować, żeby było wygodnie, luźno, bez wysiłku. Tak samo powinno być z nogą. Jeśli grasz sobie jedynki jedną nogą i nie czujesz tej współpracy ze strony stopy i membrany to coś jest nie teges. Może stopa Ci nie odbija - wtedy sprężyny mocniej. Może czujesz, że uderzasz w momencie, gdy stopa jest za wysoko/za nisko - wtedy inny kąt odchylenia bijaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć @paweluz

 

Mam dla Ciebie trzy sugestie.

1. Poluzuj sprężynę, żeby była mniej ściśnięta - będzie luźniej chodzić i dzięki temu dłużej potrwa wygaśnięcie mechanizmu.

2. Zmniejsz kąt (odległość) pomiędzy bijakami, a cetralą - aktualnie są one dość oddalone i ciągną cały mechanizm "w dół", poza tym masz wtedy dość daleką drogę do membrany. Jeśli zależy Ci na szybkości gry to zmniejszyłbym ten dystans.

3. Spróbowałbym ewentualnie wsunąć bardziej pręty bijaków - same bijaki będą wtedy uderzały trochę niżej w naciąg.

 

Możliwe, że proponowane rozwiązania będą dla Ciebie nienaturalne, bo jesteś przyzwyczajony do aktualnego ustawienia, ale mimo wszystko daj sobie co najmniej kilka godzin, żeby sprawdzić, czy po pewnym czasie nie jest trochę lepiej.

Jeśli te sugestie okażą się dla Ciebie pomocne to podziel się z naszą społecznością swoimi spostrzeżeniami. :)

 

Pozdrawiam

Mateusz Gawron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...