Jump to content
Sign in to follow this  
karola07

Które pałki na sam początek?

Recommended Posts

Cześć!
Jestem tutaj nowa. Od dawna marzyłam, aby nauczyć się grać na perkusji no i w końcu postanowiłam zacząć spełniać marzenia. Późno bo w wieku 24 lat, ale może nie będzie tak źle.
Kupiłam już pad do ćwiczeń, metronom, szukam nauczyciela. Więc czas na wybór pałek. Słyszałam, że dla totalnego laika najlepsze są te ciężkie, grube. Znalazłam na allegro pałki GŁADEK 135 E JAZZ. Czy byłyby one dobrym zakupem na sam początek? Czy może polecacie jakieś inne? Nie chce tez wydawać od razu na nie 40 zł bo to dopiero początki. Z góry dziękuję :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sumie grając na padzie, pałki zużywają się dużo, dużo mniej, wiec może warto jednak wziąć coś lepszego. Z drugiej strony chcąc oszczędzić, ale mieć coś sensownego możesz rozejrzeć się za np. goodwoodami, dobre pałki, a kosztują 20 zł, nie 40.

Pałki mają leżeć w dłoni, nie zgodziłbym się z tezą, żeby koniecznie zaczynać od ciężkich i grubych. Najpopularniejsze są rozmiary 5A i 5B (różnią się nieco grubością między producentami). Jak masz możliwość, to przejdź się do sklepu i pomacaj parę modeli i weź te, które najlepiej Ci się trzyma. Albo weź w ciemno 5A (cieńsze od 5B) albo 5B (analogicznie, grubsze od 5A), takimi pałkami gra dobre 80% perkusistów, są najbardziej uniwersalne.

Gładka bym nie polecał, sam od nich zaczynałem... i nie zacząłbym ponownie... toporne, sztywne i niefajne, ale tanie. To ich istotny plus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć!
nie wiem jak forum ma się do wymieniania sklepów po nazwach, ale zaryzykuję. Drumstore ma w swojej ofercie parę najpopularniejszych modeli Vic Firthów, z tym że sygnowane są nazwą ich sklepu - jakość wykonania ta sama, a koszt dużo niższy, bo różnica około 15 złotych. Podrzucam Ci link, sam zamawiałem kilka par i jestem zadowolony: LINK
Odnośnie rozmiarów to tak jak wyżej kolega wspominał, jeśli nie masz możliwości podejść do sklepu i sprawdzić, co Ci leży w dłoniach najlepiej, to 5A/5B będą dobrym wyborem. Zaczynać od ciężkich pałek faktycznie nie trzeba, ale można - jak nauczysz się kontroli cięższymi, to lżejszymi przyjdzie Ci to łatwiej. Ja sam zaczynałem od Vic Firth Classic American Rock, a aktualnie gram na 5A/2B w zależności od dnia i potrzeb, kwestia indywidualna.
I, jak wyżej po raz drugi, od Gładka trzymaj się z dala.

Tl;dr - w necie jest masa tanich dobrych pałek na start, jak nie masz jak sprawdzić na miejscu to bierz w ciemno 5A/5B.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×