Skocz do zawartości
mariolbn

Zaczynam przygodę z perkusją proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie  nazywają mnie Mario od imienia Mariusz :-)  to tak na początek by się przywitać  , a tak do rzeczy koledzy mam ogromna fazę  na granie na perkusji  i zamierzam zakupić zestaw ale na dzień dzisiejszy nie mam bladego pojęcia co będzie dobre dla początkującego  perkusisty dodam że gram na gitarze  co za pewne może mi ułatwić  naukę . Koledzy chcę nauczyć się czytania nut  do perkusji oraz gry z nut i bardzo bym prosił o przybliżenie mi wiedzy na ten temat  oraz ewentualnych linków z materiałami  na w/w temat  . 

Kolejne pytanie  to takie że zestawy perkusyjne są różnorodne ,  jeden ma 3 talerze  a inne mają ich 5 i więcej  wiem że 2 kotły czy podwójna stopa to ten sam efekt  ale  obawiam się czy  mając podstawowy zestaw  będę mógł grać wszystko skoro będę miał 3 talerze . Koledzy kolejne pytanie to co muszę mieć w zestawie by zacząć naukę  oraz co proponujecie   proszę nie szaleć z kasą bo na obecną chwilę  to i tak będzie coś w zakresie 3000 zł   ewentualnie  jakieś podpowiedzi na co zwrócić uwagę . Koledzy bardzo proszę  o każdą cenną uwagę informację poradę itd..  ale najbardziej zależy mi na różnicy po miedzy małym zestawem a rozbudowanym  oraz strojeniu poszczególnych bębnów w zestawie , jak pisałem zaczynam przygodę  i za nim zakupię zestaw  chcę poznać teorię i po kolei  wprowadzać w czyn praktykę . Moim idolem jest Mike Terrana i jak widzę jego zestaw a podstawowy to nie wiem o co chodzi w tej grze choć jest moim guru :-) Pozdrawiam dzięki za zainteresowanie  i odpowiedzi . Dodam że chcę grać muzykę Metalową i Rockową i klasyczną. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teorii to ja Ci nie przybliżę, ale tak na początek jeżeli chodzi o zestaw to polecam Ci oczywiście werbelek 14 cali, Hi-Hat, Crasha, ride, jak Ci kasy wystarczy to też China, oczywiście przynajmniej dwa tomy np. 10 calowy i 16 calowy no podwójna stopa myśle, ze możesz ja sobie kupić dopiero po jakimś czasie gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...