Skocz do zawartości
paweluz

Problem z odseparowaniem Rim od dźwięku Toma - TD9 + DIG DRUM + Addictive Drums

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

prawie udało mi się podłączyć mój zestaw DIG DRUM z modułem TD-9 do PC z Addictive Drums. Prawie, ponieważ jest jeden spory problem. Wszystko działa, tomy, hithat, stopy jednak jest problem z rimami, a tak dokładniej z ustawieniem dźwięku talerza na RIM. Mam dość spory zestaw DIG DRUM z 3 tomami, i z każdego z tych tomów rim został odjęty na talerz - mam hithata, rida, 2 chinki, 2 splasche i 2 crashe - zestaw marzeń :D Gdy gram normalnie na module bez podłączenia to wszystko działa super, jednak gdy podłącze zestaw do PC w momencie gdy uderzam talerz (ten od rimu) toma, dźwięk talerza wywołuje się ale raz mniej więcej na 10 uderzeń talerza odzywa się też tom... jest to mega denerwujące. Chciałbym całkowicie odseparować toma od rimu. Przypuszczam, że jest to problem addictive drums, bo normalnie zestaw działa perfect, ale nie mam pojęcia jak to naprawić. Oczywiście numery midi są dobrze ustawione, w AD wybrałem moduł TD-9, zmapowałem sobie pad od toma jako 'cymbal 3' i oczekuje dźwięku splasha, a otrzymuje dźwięk splasha i toma?! jest to mega uciążliwe... długo już szukam czegoś na forach ale bez rezultatu... czytałem coś o 'Rimshot Adjust and Rim Gain' ale nie wie gdzie to ustawić, i dlaczego miało by być coś źle w module skoro bez AD działa prawidłowo....

 

Prosiłbym o jakiekolwiek wskazówki, może ktoś miał już coś podobnego

 

Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc

 

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...