Skocz do zawartości
Shmatan

Jaką perkusję elektroniczną wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Dla "MusicFan" akustyk ..wporzo grałem chyba na większości marek..dla mnie bez nagłośnieniA ...kartony,garki itp...ale każdy ma inny gust! "jeden lubi Bacha a drugi serdelki ..BRZMIENIE TO INDYWIDUALNY GUST KAŻDEGO CZŁOWIEKA! a podobno o gustach się nie mówi.A "filing"TD-30 już go prawie ma..a za rok może 10 kto wie..ja nie jestem takim zagorzałym wstecznikiem i teraz już rzadko mówię NIGDY...wielu już tak mówiło i...dzisiaj już przestali! Może jeszcze nie całkiem ale może za 5-10 lat bębny elektroniczne będą się różniły od akustyków tylko ilością brzmień i czystością ich odtwarzania ..no i oczywiście wgodą bo na koncercie nie trzeba będzie miliona mikrofonów.

Jeszcze 10 lat temu kolega mówił podobnie o ludzkim głosie i co? I syntezatory śpiewają aż miło.. a za parę lat? I moim zdaniem to samo będzie z każdym instrumentem akustycznym i właśnie to jest tylko kwestia czasu. Jak by człowiek myślał we wstecznych kategoriach to pewnie do tej pory nie było by samochodów(bo poco..konie były lepsze),TV(bo po co dziura w jaskini nam pokazywała Świat i było gucio),komputerów( bo po co lepsze były liczydła)co i np. ..elektronicznych bębnów"

Już dzisiaj Roland TD-30KV bardzo zbliżył się do akustyków a przecież to nie koniec wszystko przed nami!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje Ci kupno Alesis dm6 za 1250zł, stan idealny. Jakby coś to pisz - mproszewska@onet.pl

Perkusja jest bardzo dobra, grałam na niej pół roku, ale kupuje coś znacznie droższego i niestety muszę ją sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są różnice (oprócz tej cenowej ;) ) w rolandach TD-3, TD-4K2, TD-4KX2, a TD-6 KV ?

Co warto kupić, a co sobie darować bo wiele nowego nie wnosi :biggrin:

 

Rozglądam się za czymś co ma posłużyć dłużej na pykanie w bloku :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy mógłby ktoś wypowiedzieć się na temat perkusji Roland Hd1 ? Oraz o modelu XM-T ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem na Rolandzie o którym piszesz. Same pady ok, ale nie polecam ze względu na stopę. Gra się na niej bardzo nienaturalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;) Chciałbym się dowiedzieć jaki zestaw byłby godny zakupu dla amatorskiego bębniarza, który z sentymentu po 2-3 latach chciałby wrócić do bębnienia? Miałem akustyka, parę miesięcy kapela była i wszystko się rozpadło zaś na akustyku nie było gdzie grać. Teraz jednak spory przypływ gotówki będzie i chciałbym to wykorzystać.

Te zestawy z pierwszego postu nieco nieaktualne, tak więc co w tej chwili jest warte? Przede wszystkim - jak jest z używkami? Czy warto się pchać? Zużycie padów jest szybkie? Na elektronicznych się totalnie nie znam, tak więc pytam. ;) Ile miałbym do przeznaczenia na to...ile trzeba. ;) Nic super-zaawansowanego to być nie musi, choć już doczytałem że z tych tańszych zestawów spora cześć nie reaguje na stłumienie talerza poprzez złapanie, bądź też nie ma wejścia liniowego, żeby w tle sobie jakiś podkład z mp3 puścić. A te dwie cechy całkiem ważne są.

I tak wstępnie widze, że wszystko co mnie interesuje ma na pewno Alesis DM7. Sporo padów/talerzy, jednak ładne ponad 2 tysiące. A jak z nieco słabszym DM6? Tym bardziej, że w swoim mieście dostałbym nówkę "używaną" za 1200 zł tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podczepiam się do zapytania k4cz0ra... zastanawiałem się nad dig drumem ale potrzebowałbym chyba coś bardziej kompaktowaego (z typowymi padami). do zapotrzebowań dodałbym jeszcze aktywny rant werbla (o ile nie jest to obecnie standardem). Ważne aby była tradycyjna stopa i pad stopy. Jak ma się porównanie yamahy i alesis np w przedziale cenowym (2.000 - 2.500)? Jest szansa na coś sensownego w tej cenie (raczej nowe)?

 

[ Dodano: 14-03-2015, 22:24 ]

coś takiiego? -> http://riff.net.pl/bazowa/31246-yamaha-dtx-450-k.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podczepiam się do zapytania k4cz0ra... zastanawiałem się nad dig drumem ale potrzebowałbym chyba coś bardziej kompaktowaego (z typowymi padami). do zapotrzebowań dodałbym jeszcze aktywny rant werbla (o ile nie jest to obecnie standardem). Ważne aby była tradycyjna stopa i pad stopy. Jak ma się porównanie yamahy i alesis np w przedziale cenowym (2.000 - 2.500)? Jest szansa na coś sensownego w tej cenie (raczej nowe)?

 

[ Dodano: 14-03-2015, 22:24 ]

coś takiiego? -> http://riff.net.pl/bazowa/31246-yamaha-dtx-450-k.html

 

Osobiście mam dig druma od roku, pukałem podaną yamahę w sklepie, ale nie tylko i stwierdzam, że nawet porównywać się nie da. Do dig druma jak już można porównywać Rolanda, lecz Roland to kompletnie inna półka cenowa. Do 2000-2500 zł nie znajdziesz niczego lepszego. Pady są genialne, a do jakichkolwiek gumiaków nie ma porównania, niebo-ziemia. Rant w werblach i tomach to już od dawna standard. Naprawdę gorąco polecam Dig Druma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebię temat... chciałbym wrócić do gry, ale niestety nie mam możliwości do postawienia akustyka na razie, padło więc na elektronika.

 

Znalazłem na szybko https://www.olx.pl/oferta/roland-modul-td-6-kompletna-perkusja-elektroniczna-malo-uzywana-CID751-ID3nRi5.html#83ffcdbf1f

w cenie całkiem ciekawej, pytanie czy warto, jak sprawdzić tą konkretnie? Mocno odstaje cenowo od innych na moją korzyść, ale jednak sprzedawca widać raczej trefny. Macie jakieś podpowiedzi? Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2017 o 09:40, smarek123 napisał:

Czy jest czego się obawiać kupując używanego 2letniego Rolanda td11k? 

 

Nie ma się zupełnie czego obawiać - no chyba że elementy są połamane lub zardzewiałe ;-) Moduły td3 i td6 dalej służą a już niedługo będą niektóre pełnoletnie.

Będzie służył jeszcze bardzo długo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co byście wybrali z tego?
 

Dig Drum + Roland TD8: https://www.olx.pl/oferta/perkusja-elektroniczna-dig-drum-duzy-zestaw-CID751-IDqOxVX.html#887d700486

 
Wszyscy tutaj się dość dobrze wypowiadają o Dig Drumie, ja niestety nie mam żadnego doświadczenia z elektrykami, a potrzebuję czegoś dla znajomej, która zaczyna przygodę na perkusji. Max 3k zł.
 
Jeszcze widziałem coś takiego, jak Black Hawk, nada się?
 
Czy do każdej perkusji mogę podłączyć dowolny moduł Rolanda i będzie działał?
 
Dzięki wielkie za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 21.02.2018 o 12:22, kujaw napisał:

Co byście wybrali z tego?

 

Kujaw - drugie ogłoszenie jest już nieaktualne - nie wiem czy Ty go nabyłeś, ale to fajny sprzęt. Dig drum to super bębny ale muszą być z "względnie" dobrym modułem no i oczywiście na porządnej ramie (raczej wystrzegaj się tej chromowanej z castoramy gdyż nerwy wszystkie pozjadasz by wygodnie za tym usiąść) :) Te czarne o standardzie 38mm już są spoko.

 

Alesis DM10 X kit ma plastikowe naciągi i straaasznie to hałasuje, jeżeli będzie stała w osobnym garażu to ok, ale chyba nie po to kupujesz elektronika :) Ten DM10 z siateczkami będzie już całkiem spoko, ale jeżeli grasz mocno (długo na akustyku) to talerze Alesisa mogą być zbyt delikatne :) i z czasem się po prostu połamią. Jeżeli umiesz się obsługiwać z talerzami elektronicznymi, to będzie to fajny zestaw.

 

Natomiast jeśli wygląd to druga sprawa, a najważniejsze jest brzmienie i jakość wykonania - bierz pełnego rolanda i za te pieniądze masz np. TD9 i to w wersji v.2

https://www.olx.pl/oferta/roland-td9k-v-2-perkusja-elektroniczna-stan-bdb-nie-alesis-yamaha-CID751-IDskOLZ.html#0c32560191

 

W te pady możesz walić z całych sił i ich nie zniszczysz, a w dodatku zestaw w pełni rozstawisz do swoich potrzeb. Dla mnie TD9 ma sporo lepsze brzmienie nawet od TD11. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!

 

Zastanowiłem się i zdecydowanie zapatruję się tylko na siateckowe naciągi. Po pierwsze - odbicie, po drugie  - są ciche.

 

Teraz patrzę, jest Alesis Mesh Kit https://www.olx.pl/oferta/perkusja-elektroniczna-alesis-crimson-mesh-kit-CID751-IDshBqh.html#414dee40ce

Wyglada nawet ciekawie.

 

Tutaj Roland TD 4.

https://www.olx.pl/oferta/perkusja-elektroniczna-roland-td-4-naciagi-siatkowe-pady-dwustrefowe-CID751-IDnO5Yy.html#414dee40ce

Czy wart jest swojej ceny? Na pewno trzeba dokupić pedał dodatkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roland po prostu będzie lepiej wykonany, wizualnie Alesis lepiej wypada... Co do brzmień do zdania podzielone, chociaż przewaga mówi że Roland.

Kujaw czy wybrałeś coś? Może tego Alesisa bo już nieaktualny? Podzielisz się jakąś opinią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie, wstyrzymuję się na chwilę, ale raczej celuje w Alesisa ze względu na cenę. Roland jest zwyczajnie za drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wracam do wyboru zestawu. Czy ten Alesis jest wart swojej ceny? Czytałem, że nowsze Alesisy mają jakieś lepsze pady siateczkowe, ale nie mam pojęcia, czy ten jest z tej nowszej serii, czy nie. Ktoś coś?

Alesis Dm10 Pro Mesh Kit za 2500
https://www.olx.pl/oferta/perkusja-elektroniczna-alesis-dm10-pro-mesh-kit-nie-roland-td-yamaha-CID751-IDw5Lff.html

Jest jeszcze Dig Drum z Rolandem TD-6 za 2300

https://www.olx.pl/oferta/perkusja-elektroniczna-CID751-IDsrCJH.html#6e6e8c49cb

I kolejny Dig Drum z Rolandem TD-3 za 2500

https://www.olx.pl/oferta/perkusja-elektroniczna-dig-drum-modul-roland-CID751-IDqF891.html#9040f43dcd

 

Edytowane przez kujaw
Dodałem dwa zestawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Dawno nie zaglądałem na forum. Po wielu latach zdecydowałem się na zakup elektronicznej perkusji do domu. Znajomy kupił ostatnio synowi Alesis surge z kompletem naciągów siateczkowych. Usiadłem, założyłem słuchawki i... nie mogłem się oderwać. Mega zabawa i fajne brzmienie. Bardzo ciche przy okazji. 

W związku z powyższym proszę o radę. Zestaw surge kosztuje ok 2500. Zestaw command (lepszy moduł?) już za 3 tys można dostać. Ja z kolei mogę pokusić się o jakąś używkę w tym przedziale cenowym. Co ważne koniecznie siateczki na każdym "bębnie". Jakie są dziś opcje z siateczkami na całym zestawie i przyzwoitym modułem? Elektryki to kompletnie nie mój temat. Nie znam się. Dzięki za ewentualną pomoc. 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...