Skocz do zawartości
Shmatan

Jaką perkusję elektroniczną wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Oba pady są cholernie głośne moim zdaniem, a meshowy ma cene z kosmosu ;) gdybym teraz miał kleić elektronika, to zastanawiałbym się nad stopami hansenfutz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.perkusjaonline.pl/topics5/hansenfutz-czy-pad-ze-stopa-vt828.htm?sid=4a1f4d1e4807e9bb70040a6edb54d036#19766

 

Coś takiego?Chyba musiałbym to spróbować na żywo jak to chodzi.Z tego co wyczytałem z kilku źródeł użytkownicy są raczej zadowoleni a i cena jest nieporównywalna.Tylko czy to nie ma żadnych ograniczeń i zagram na tym wszystko jak na normalnych stopach.I co jeśli potrzebuje twina,są też takie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wziaśc 2 pojedyńcze, i podłączyć do jednego wejścia - będzie twin ;)

 

Hansenfutzy uwazane są za najlepsze stopy ćwiczebne, bo mają dobry feeling, i są wyjątkowo cichę. Jest wersja oryginalne triggerowana, ale nie znam jej ceny - zawsze trigger można dpołożyc samemu.

 

 

Pewien user na forum zrobił taką stope własnoręcznie - polecam obczajenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktory modul perkusyjny byscie polecali na to, aby rozbudowac perkusje elektroniczny do powiedzmy, 5-6 padow talerzowych? Mam na mysli modul, ktory nie jest Alesisem, ale i nie jest Rolandem TD-20, cos pomiedzy. A druga rzecz - czy sa elektroniczne pady do chiny/splashy na naszym rynku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pad do splasha czy chiny możesz użyć dowolny - dedykowanych raczej się nie spotyka.

 

Jeżeli rozbudować o same talerze, to poleciłbym td-6 lub ddrum 4 (drugi raczej drogi :/).

 

Od siebie tylko napiszę, że wbrew pozorom w alesisie talerze nie są złe, tylko trzeba je umieć ustawić ;) china, splash i 1 crash brzmią na prawde świetnie. Brak tylko funkcji choke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki:) Mialem po prostu zamiar za 2 lata jakies 5-6 tysiecy wydac na nowy zestawik, ale elektroniczny zeby sie nadawal na blok i ewentualne wystepy, jako ze wzmacniacz mam juz teraz (spadek po poprzedniej elektronicznej perce). A, tylko jedno pytanie - nie widziales/widzieliscie takich, bo ja wiem koszulek na pady talerzowe i bebnowe jakie ludzie nakladaja na rolandy np td 12/20 moze tez nizsze modele? Po prostu takie akustyczno podobny wyglad nadaja perce, na Youtube koles zwany Machinegunsmith ma rolanda td20 i wlasnie na niektorych filmikach ma te inaczej wygladajace pady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, to nie byly koszulki - To byly talerze Alesis Surge:) Ciekawe jak to brzmi na zewnatrz - tzn poza sluchawkami..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem szczerze że jestem zadowolony z mojej Yamahy Dtxpress IV special, dlatego że brzmi jak zestaw akustyczny zdecydowanie przewyższa jakość dźwięku Perkusji Rolanda w podobnych przedziałachcenowych, ma wiele wbudowanych funkcji jak np tener trzymania Timu itd bardzo przydatny w ćwiczeniu równej gry, oczywiście pady w większości gumowe, ale ja wybrałem poprostu jakośc brzmienia pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie chcialem tworzyc specjalnie nowego tematu, a ze to, co chce napisac zwiazane jest bezposrednio z tym "jaka perkusje elektroniczna wybrac", to napisze tutaj :)

 

Od kilku dobrych lat gram na gitarze elektrycznej, ale chce sobie tez kupic perke elektroniczna do mieszkania. Z gra na perce mialem bardzo malo stycznosci. W czasie prob z zespolem kilka razy sobie siadlem za perka dla zabawy i proste rytmy wybijalem.

 

Nie do konca sie na perkusjach elektronicznych znam, ale co mnie interesuje to:

 

-przedzial cenowy do 4 tysiecy zlotych

-brzmienie sampli ciezkie rockowe/metalowe. Szczegolnie zalezy mi na mocnym "miesistym" brzmieniu stopy (no i zeby dalo sie podpiac dwie stopy ;) ). Talerze i bebny fajnie jakby tez konkretnie i ostro brzmialy. Zwracam na to uwage, bo przegladalem rozne filmiki na youtubie gdzie ludzie pokazywali perkusje i wszystkie brzmia strasznie leciutko i tak wlasnie weselnie :P W ogole nie czuc powera jak goscie uderzaja w te bebny. Chyba ze to ogolna przypadlosc perkusji elektronicznych?

-fajnie jakby nie byla glosna. Tzn. na warunki mieszkalne :)

 

Wiem, ze po nagraniu midi na kompa moge sobie "ponakladac" na to dowolne sample, ale chcialbym zeby perkusja fajnie brzmiala w "real time" :)

 

Z gory dzieki za porady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dysponujesz kompem z niezłą kartą dźwiękową, możesz w ogóle obejść się bez modułu kupując tylko zestaw padów i konwerter sygnału analogowego na midi (np. Alesis IO). Będziesz miał real time i takie rozwiązanie przy Twoim budżecie zapewni Ci najlepszą jakość dźwięku. Za 4 tysiące nie poszalejesz i brzmienia gotowych zestawów nie będą zbyt realistyczne. Jak to określiłeś "brak poweru" nie jest przypadłością perkusji elektronicznych. Wszystko zależy od modułu który kupisz / próbek, które będziesz wyzwalał za pomocą komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

traps to troche zabawka - pady można użyć bo są małe i ciche, ale sam moduł odrazu do wymiany. Do 4k bym proponował alesisa dm pro (tylko z drugiej ręki, i żadki, wiec jak się pojawi to brać odrazu - ok 1000-1500zł, i nie pomyślić z dm5 albo "dm5 pro" bo taką hybryde która nie istnieje wymyślają sprzedawcy), a do tego zlepić sobie samemu set akustyczny z siateczkami, lub kupić digdruma w rozszeżonej wersji. Z pełnych nowych zestawów to zostaje Ci praktycznie alesis dm5 pro kit/kit i roland td-3, a wierz mi, że perkusją to tego nazwać nie można

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutna prawda jest taka, że ciężko za 2k kupić coś nowego w całości... w uzywanych składakach miałbyś już jakieś pole do popisu ale w nowych? na prawde ciężko mi cokolwiek wymyśleć. Jedynie np. taki alesis jak daeś linka, i prbować założyć siateczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Del,

widzę, że nie jestem odosobniony :) dokładnie miałem tą samą sytuację. Kupiłem rolanda td 3-kw. Bardzo fajna perka, szukałem dokładnie takiego brzmienia o jakim piszesz i znalazłem.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem na TD-4, zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Oczywiście, nie jest to topowa perkusja, ale niektóre brzmienia są naprawdę dobre, moduł ma ciekawe funkcje treningowe,

a Rolanda w razie czego o wiele łatwiej sprzedać niż jakieś dziwolągi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm, to nie brać Trapsa? Co byś proponował w komplecie do 2000zł? Możliwość sprowadzenia z Anglii.

 

Tu jest cos za 2600

http://www.nokaut.pl/instrumenty-muzyczne/alesis-dm5-pro-kit-perkusja-elektroniczna.html

Mysle ze w Anglii znacznie taniej by to wyszlo.

 

 

owiele taniej ;) i to z dodatkami xd

http://www.dv247.com/drums-and-percussion/alesis-dm5-pro-kit-with-kick-pedal-drum-stool-headphones-and-sticks--59824

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

moje parę słów w tej kwestii.

Zacząłem od kupna zestawu TD-3, kupiłem go w UK tuż przed samym zakończeniem sprzedaży TD-3. Pozbywali się tam tego, więc jeszcze w zestawie dostałem całkiem porządną ramę MDS-9. TD-3 polecam każdemu, kto zaczyna przygodę z elektroniką - na pewno się nie zawiedzie, a już na pewno lepsze to ad Alesisa.

Gdy już doszedłem do wniosku, że będę kontynuował przygodę z perkusją, przyszedł czas na zmiany :biggrin:

Moduł wymieniłem na TD-12 i jasne było, że trzeba się pozbyć gumowych placków.

Czytając sporo, między innymi nasze forum, postanowiłem zakupić pady DIG DRUM.

Myślę, że to bardzo interesująca oferta, a i można wesprzeć nasz lokalny rynek przy okazji.

Mój zestaw prezentuje się obecnie następująco:

attachment.php?attachmentid=13905&d=1258809810

attachment.php?attachmentid=13906&d=1258809896

attachment.php?attachmentid=13907&d=1258809964

 

Nowy werbelek bliżej prezentuje się tak:

attachment.php?attachmentid=13908&d=1258810058

attachment.php?attachmentid=13909&d=1258810292

 

Nie testowałem talerzy DD ani ramy, więc nie mogę się wypowiedzieć.

Podsumowując:

Dobry moduł i pady DD to świetny zestaw i polecam każdemu.

Zamiast kupować zestaw z TD-9, można mieć moduł TD-12 i pady DD, a to według mnie sporo lepsze rozwiązanie.

pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś kompetentny ocenić to coś:

?

może ktoś grał i testował?

oczywiście porównujmy to do sprzętu podobnej klasy, np HD1 Rolanda czy najprostszej Yamahy DTX.

Przed chwila wpadł mi jeszcze pod klawiaturę zestawik http://www.abixolkusz.pl/p,pl,3240,alesis+dm6++elektroniczny+zestaw+perkusyjny+z+modulem.html

i to coś ma cztery fajne cechy: markę, wygląd, dwustrefowy pad werbla no i bardzo dobrą cenę!

Co o tym wszystkim sądzą fachowcy?

 

Większość "domowych" bębniarzy o mniejszej zawartości portfela z pewnością poczyta mądre rady :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaklinacz, kurcze... jak na elektronika, to jest wielkie bydle ;d

Jak się sprawdzają te "elektroniczne przeszkadzajki" po lewej stronie. Ile za nie dałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...