Skocz do zawartości
Shmatan

Jaką perkusję elektroniczną wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się że naciągi siateczkowe w niektorych sklepach daja od razu. Bo sam sie tymi bebnami interesowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh... Perkusja Alesis dm5 pro kit NIE POSIADA naciągów siateczkowych - jest sprzedawana z NORMALNYMI NACIĄGAMI, które można wymienić na naciągi siateczkowe celem wytłumienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież napisalem że w pewien Pan sprowadzający sprzet ma sprzedaje te bebny ,,nowe" z naciagami siateczkowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z tego że ja Ci napisze co to za Pan. Sklepu chyba nie ma on. Ja mam go zapisanego CzakMusic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shmatan, dzięki za wyjaśnienie.

 

A w takim razie co do naciągów. A zdięcie ich? jaki efekt? gorszy dzwiek? brak dzwieku? gorsze imitowanie prawdziwych bębnów? w jakim celu zestaw ten ma naciągi?

 

No i jest też kolejne nurtujace mnie pytanie. czy da sie zrobic rim shota (jeśli dobrze rozumiem ze pod tym pojęciem kryje się jednoczesne uderzenie w naciąg i krawędź bębna) na tym zestawie, czy nieposiada on triggerów na krawędzi, no i jeśli nie to czy można go odpowiednio "stjuningować"? (na własną rękę)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie naciągów z alesis dm5 pro kit jest równoznaczne z "wyłączeniem pada" - nie będzie w co uderzać (gąbka pod naciągiem nie jest przystosowana do uderzeń pałki). Zesatw ma te naciągi dla imitowania gry na prawdziwych bębnach, i po prostu należy je wymienić na naciągi siateczkowe (pearl => ok 30zł sztuka).

 

O ile się nie myle, to jeden z padów posiada trigger na obręczy, ale pewien nie jestem, więc musiałbyś poczytać w dokumentacji zestawu. W razie czego - dodanie go jest jak najbardziej możliwe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bomba, dzięki jeszce raz. Miejmy nadzieje ze bedzie werbelek z trigerem na obręczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alesis dm5 pro kit to zestaw z werblem dwutrigerowym, ograłem to porządnie u siebie na sklepie.

Co do TD3, to umożliwia podpięcie dodatkowego tomu lub padu blachy, pad stopy dwustrefowy (nie ma problemów przy grze na twinie), bardzo naturalne odczucia przy grze na hh, co w przypadku alesisa nie prezentuje się dobrze. Z tych wszystkich wymienionych zestawów w półce do 3 tys, najlepiej prezentuje się TD3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ podobnie jak jankes, stałem się w zeszłym tygodniu posiadaczem TD3, dodam jeszcze, że hihat pracuje bardzo naturalnie, chociaż bardzo cicho przy graniu samą stopą i że dwie rzeczy, których nie da się na nim zrobić, to gra na półotwartym oraz pobudzanie przez otwieranie i zamykanie samą nogą. Natomiast talerze to prawdziwa masakra - są trójstrefowe, mają przypisane osobne brzmienie do główki, środka i brzegu, tak więc na ridzie da się robić akcenty w bell i jednocześnie traktować go jako drugi crash, tamburyno, czy dzwonek krowi -- no i oczywiście można je gasić ręką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutkaprof, przecież td-3 obsługuje pół otwarty hihat ;) a talerze ma dwustrefowe ;) oczywiście mówie tu o zwykłym zestawie dostępnym w całości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię o zestawie, który jest do wglądu w polskich sklepach, nie sprowadzałem z żadnej Anglii czy innych USA. Mój HH ma dwa stany (otwarty - zamknięty), a na ridzie mam TRZY dźwięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, tutkaprof ma rację. Talerze w TD3-KW wg. producenta są dwustrefowe, lecz można ustawić trzy różne dźwięki i przypisać je do trzech różnych stref pada.

 

[ Dodano: 05-11-2008, 10:13 ]

Ponieważ podobnie jak jankes, stałem się w zeszłym tygodniu posiadaczem TD3, dodam jeszcze, że hihat pracuje bardzo naturalnie, chociaż bardzo cicho przy graniu samą stopą i że dwie rzeczy, których nie da się na nim zrobić, to gra na półotwartym oraz pobudzanie przez otwieranie i zamykanie samą nogą....

 

Ustawiałeś już czułość i głośność HH?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosolak, ustawialem czulosc i glosnosc, ale zakres regulacji jest w przypadku HHC za maly. Dużo teraz ćwiczę z wybijaniem różnych taktów lewą nogą i jest to niestety bardzo mało słyszalne - ostatecznie będę musiał poobniżać głośność wszystkich pozostałych padów, zresztą nie jest to głupia myśl, żeby nie odzwyczaić się od rockowej siły ciosu.

 

Natomiast wszystkim wciąż wahającym się w kwestii wyboru powiem, że jak dla mnie od TD3KW w ogóle zaczyna się mowa o perkusji elektronicznej. Nie jest to instrument, na którym zdecydowałbym się występować lub nagrywać, ale ćwiczyć się da jak najbardziej i jest to po prostu przepaść w stosunku do konstrukcji klasy Yamaha DTXpress, którą miałem kiedyś i która tylko zniechęciła mnie do gry w ogóle - chodzi właśnie o wielostrefowość padów, naturalność reakcji na dynamikę i naturalność pracy HH - to są parametry, które trudno jest opisać w specyfikacji i nie można ich ocenić, kupując instrument wysyłkowo. Po prostu trzeba usiąść, pograć chwilę i wtedy dopiero się czuje, jaką świetną robotę faceci z Rolanda wykonali, bo różnice wobec zestawu akustycznego są bardzo mało odczuwalne przy ćwiczeniu domowym. Zdecydowanie polecam.

 

PAULUS, DZIĘKI WIELKIE!

 

==========================

 

UWAGA - POPRAWKA!

 

Pady talerzy jednak wcale nie są trójstrefowe, jak napisałem wcześniej, tylko dwu. Jedna strefa to brzeg, reagujący także na choke, reszta talerza to jedna strefa, a akcent (dźwięk główki talerza) pojawia się w dowolnym miejscu powyżej pewnej siły uderzenia. Trochę to jest lewe, ale JEST i po pewnym przyzwyczajeniu działa fajnie - w bębnach z prawie najniższej serii!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to jest?! Radziłbym dołożyć trochę i kupić Alesisa DM5. i jednocześnie odradzam tanią chińszczyznę.. :doubt:

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja radził bym, najpierw ograć alesisa Dm5ProKit, a później go polecać.

 

Sam jestem posiadaczem jednego takiego zestawu i może początkowe wrażenia są miłe ale op bliższym przyjrzeniu sie zestaw jest bardzo głośny (jak na elektroniczną perkusje), brzmienia, nie sa powalające, oddanie odbicia jest średnio realistyczne (w szczególności przeszkadza stopa i werbel), a na dodatek, na tym hihacie, trudno się czegoś nauczyć.

 

Szczerze i radze, nie popełniać mojego błędu, i kupić nawet kiepskie akustyczne gary, ale akustyczne, nic nie zastąpi akustyka, w szczególności jezeli sie uczysz/zamierzasz sie uczyć, pierwsze kroki nie powinny zaczynać się od perkusji elektronicznej.

 

 

 

 

Pozdrawiam

 

[ Komentarz dodany przez: rosolak: 01-02-2009, 12:36 ]

STRASZNE BŁĘDY!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja radził bym, najpierw ograć alesisa Dm5ProKit, a poźniej go polecać.

 

a skąd wiesz że nie ogrywałem? :doubt:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeeh, nie ciągnij głupiej rozmowy ;)

 

Może ogrywałeś, ale jako ktoś nie posiadający takiego sprzętu nie masz pełnej opinii (inaczej mowiąc, nie wszystko widać ona pierwszy rzut oka...)

 

 

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perkusja będzie dla syna.Chodzi na zajęcia 1h i zespół 1h.Akustyczna perkusja odpada, mieszkamy w bloku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...