Skocz do zawartości
dlugoszp

Problem z uzyskaniem pojedyńczego uderzenia stopą

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Jestem totalnym Świeżakiem na forum i totalnym zieleniakiem jeżeli chodzi o grę na perkusji.

Ostatnio kupiłem sobie zestaw Alesis Crimson do nauki w domu i mam problem z uzyskaniem pojedynczego uderzenia stopą. Za każdym razem kiedy chcę uzyskać jedno uderzenie, to bijak w stopy robi mi takie multi uderzenia (buzz roll?) 

Stopę mam DIXON PP-K900-KS, kombinowałem z wysokością ustawienia bijaka, luzowałem totalnie sprężynę i maksymalnie naprężałem i cały czas to samo. 

Wkrzuające to jest, zamiast uzyskać jedno uderzenie, to jest jedno mocne i kilka leciutkich i strasznie mnie to wybija z rytmu, bo nie mam kontroli na tym. Nie wiem czy to problem z techniką? Dociskam czasem stopę na max do naciągu, mocno, lekko a ta i tak mi odbija... Co robić, pomóżcie proszę... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj poluzować naciąg na padzie jeśli jest taka możliwość. Może być za bardzo napięty i będzie wtedy sprężynować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiele to pomogło. Analizowałem temat kilka godzin, jeszcze przykręcałem odkręcałem co się dało... w końcu przysiadłem się do zestawu w butach i stopa gra normalnie.

 

Sam nie wiem, może mam kiepską technikę gry nogami i bez butów jakoś inaczej się siła rozkłada i jest beznadziejnie i odbija mi bijak od pada. Zacznę szkolić technikę gry nogami i może problemy znikną  albo będę grał w butach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...