Skocz do zawartości
baltynek1

Porównanie klasyk z siatkami i triggery vs gotowe zestawy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od wielu lat mój Syn przerabiał wraz z rozwojem rozmaite konfiguracje sprzętowe i najlepszą okazała się ostatnia jeśli to komuś pomoże ta ocena.

 

Najpierw był zestaw robiony przeze mnie samodzielnie +Roland td3.

 

Kolejnym etapem był pełny zestaw Pana Kazimierza i różne dodatki w miarę gdy się pojawiały nowości w dig drum plus pearl red box + kolumna aktywna.

 

Ostatnim etapem było zakupienie klasycznych bębnów marki Yamaha

Centrala 20",werbel 14",tom 8",tom 10",floor tom 14" 

plus do tego triggery Pana Kazimierza *

siatki podwójne (niezniszczalne) Pana Kazimierza *

plus moduł perl red box bardzo fajny design tj.Alesis 10*

plus   zestaw talerzy Zildjian Gen 16 6 blach w tym ride 20" i fajne do hi-hatu  z czujnikami, modułem Zildijan.*

 

Ostatni zestaw pozamiatał wszystkie wcześniejsze i w bloku można było cicho grać  w taki sposób jak na prawdziwej perkusji ale była połowa hałasu.

Najważniejsze, że perkusja klasyczna, która jest celem (ideałem) jest w każdym momencie osiągalna gdy już możemy z elektroniki zrezygnować kiedyś całkowicie.

Nadszedł u nas ten moment gdzie Syn zdemontował wczoraj siatki, elektronikę i zostawiamy z tej całej otoczki sobie tylko gołe talerze z dziurami Zildijan a resztę spróbujemy sprzedać jeśli będą tylko zainteresowani (*).  Jeśli ktoś chce zobaczyć zestaw jak to grało to wystarczy poszukać na YT wpisując: Piotr Baltyn

Na przestrzeni lat zabawy z elektroniką ten ostatni zestaw mogę polecić jako najbardziej satysfakcjonujący dla użytkownika nie było picu, mini zestawu, udawania lecz kontakt z prawdziwym sprzętem.

 

pozdrawiam środowisko.

Piotr Baltyn

609 813 081

 

 

 

 

IMG_20191001_203425.jpg

IMG_20190923_195527.jpg

zestaw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...