Jump to content
GreeN_DG

Alesis strike

Recommended Posts

Witam,

posiadam Strike Pro i ogólnie jestem zadowolony.

Pady tomów i werbla są dość ciche, z blachami trochę gorzej.

Najgorsza jest stopa, głośne to jak cholera, po 22:00 koniec grania, a mieszkam w domu.

moduł ma od groma gotowych zestawów, które dość łatwo się modyfikuje. Zwłaszcza po aktualizacji systemu 1.4.

Odczucia z grania jak najbardziej pozytywne. Przerzuciłem się na elektronika po 12 latach na akustyku i kolejnych 4 bez grania w ogóle. Nie czułem szczególnej różnicy między elektronikiem a akustykiem. Nie leży mi tylko pad stopy, jakoś tak nienaturalnie odbija. Powoli się przyzwyczajam. Może inni uważają że to normalne na elektryku ale ja pierwszy raz usiadłem za bębnami elektrycznymi w dniu kiedy je kupiłem więc dopiero zbieram doświadczenia w tej dziedzinie.

na plus ogromne pady jak porównać z innymi modelami dostępnymi na rynku. 
a teraz minusy:

hihat! Tragedia. 2 miesiące zajęło mi ustawienie hihatu tak, żeby brzmiał w miarę naturalnie, otwarty, półotwarty i zamknięty. Nadal nie jest idealnie ale da się grać. Za to sample Zildjiana A Custom 13” brzmią idealnie.

jakość hardwaru też wątpliwa. Rama nie jest zbyt stabilna, co parę tygodni muszę podkręcać wszystkie śruby bo zaczyna się chwiać.

po około miesiącu poszedł mi gwint w nodze bębna basowego. Dosztukowanie nowego jest zadaniem prawie niemożliwym. Przewaliłem cały internet i nic. Bębny są na gwarancji prawie 2 lata więc pewnie wymienią ale trzeba odsyłać itd. ale niesmak jest. Wcześniej miałem Pearla Mastersa i przez 6 czy 7 lat nie poszedł żaden gwint a rama Pearla nigdy nie złapała luzu.

kolejny minus to brak jakichkolwiek turoriali po Polsku. Wszystko po angielsku. I to nie za dużo. Więc jeśli nie znasz angielskiego w stopniu przynajmniej średnim, musisz bazować na intstrukcji tylko. 
a teraz stosunek jakości do ceny. Uważam, że na plus. Nie jest to tanie, ale porównując z podobnym Rolandem, moim zdaniem brzmi lepiej. Ograłem w dniu kupna wszystko w przedziale cenowym 700-2500 funtów(mieszkam w Anglii). Strike był pod tym względem najlepszy. Roland za to ma łatwiejszy dostęp do informacji o ustawieniach we wszystkich językach i z częściami nie ma problemu. Coś za coś.

trochę chaotycznie napisane ale mam nadzieję, że rozjaśniłem temat. 
jakby co chętnie odpowiem na inne pytania. 
pozdrawiam

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×