Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam Strike Pro i ogólnie jestem zadowolony.

Pady tomów i werbla są dość ciche, z blachami trochę gorzej.

Najgorsza jest stopa, głośne to jak cholera, po 22:00 koniec grania, a mieszkam w domu.

moduł ma od groma gotowych zestawów, które dość łatwo się modyfikuje. Zwłaszcza po aktualizacji systemu 1.4.

Odczucia z grania jak najbardziej pozytywne. Przerzuciłem się na elektronika po 12 latach na akustyku i kolejnych 4 bez grania w ogóle. Nie czułem szczególnej różnicy między elektronikiem a akustykiem. Nie leży mi tylko pad stopy, jakoś tak nienaturalnie odbija. Powoli się przyzwyczajam. Może inni uważają że to normalne na elektryku ale ja pierwszy raz usiadłem za bębnami elektrycznymi w dniu kiedy je kupiłem więc dopiero zbieram doświadczenia w tej dziedzinie.

na plus ogromne pady jak porównać z innymi modelami dostępnymi na rynku. 
a teraz minusy:

hihat! Tragedia. 2 miesiące zajęło mi ustawienie hihatu tak, żeby brzmiał w miarę naturalnie, otwarty, półotwarty i zamknięty. Nadal nie jest idealnie ale da się grać. Za to sample Zildjiana A Custom 13” brzmią idealnie.

jakość hardwaru też wątpliwa. Rama nie jest zbyt stabilna, co parę tygodni muszę podkręcać wszystkie śruby bo zaczyna się chwiać.

po około miesiącu poszedł mi gwint w nodze bębna basowego. Dosztukowanie nowego jest zadaniem prawie niemożliwym. Przewaliłem cały internet i nic. Bębny są na gwarancji prawie 2 lata więc pewnie wymienią ale trzeba odsyłać itd. ale niesmak jest. Wcześniej miałem Pearla Mastersa i przez 6 czy 7 lat nie poszedł żaden gwint a rama Pearla nigdy nie złapała luzu.

kolejny minus to brak jakichkolwiek turoriali po Polsku. Wszystko po angielsku. I to nie za dużo. Więc jeśli nie znasz angielskiego w stopniu przynajmniej średnim, musisz bazować na intstrukcji tylko. 
a teraz stosunek jakości do ceny. Uważam, że na plus. Nie jest to tanie, ale porównując z podobnym Rolandem, moim zdaniem brzmi lepiej. Ograłem w dniu kupna wszystko w przedziale cenowym 700-2500 funtów(mieszkam w Anglii). Strike był pod tym względem najlepszy. Roland za to ma łatwiejszy dostęp do informacji o ustawieniach we wszystkich językach i z częściami nie ma problemu. Coś za coś.

trochę chaotycznie napisane ale mam nadzieję, że rozjaśniłem temat. 
jakby co chętnie odpowiem na inne pytania. 
pozdrawiam

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...