Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Więc ostatnio na forum zobaczylem kilka postów na temat kupna werblów. Jedni chcą zeby były to piccolo, a jedni zeby to nie byly piccolo ; D z tego powodu iz gram na perkusji dopiero kilka miesiecy a ten temat mnie meczy chcialbym zeby ktos mi powiedzial na czym polega roznica miedzy zwyklym werblem a werblem piccolo.

 

 

Moze temat troszke glupi ale najlepiej pytac jesli chce sie czegos dowiedziec ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werble Piccolo mają charakterystyczny krótki strzał, ogolnie nadają sie do funku ale tez do innych gatunków muzycznych.

Główna różnica wizualna to ze piccolo są chudziutkie (patrz mój werbelek) ma wymiary 13x3

Gdzie normalne werble mają wymiary 14x5.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne zaraz ktoś ci odpowie, że jest opcja ,,szukaj'' tylko, że raczej nie sądzę abyś w ten sposób znalazł konkretną odpowiedź. Standartowy werbel ma średnicę 14" cali. Werbel piccolo ma średnicę 13" cali. Słowo ,,piccolo" tłumaczy się jako ,,mały". Większość tych werbli jkest zazwyczaj płaska - ich wysokośc oscyluje w granicach 3 do 4 cale. Zdarzają się też werble piccolo głębokie i wtedy nazywa się je ,,power piccolo" ( na przykład Pearl Joey Jordison Signature 13x6,5). Werble o mniejszej średnicy od 13 cali określa się mianem ,,soprano" lub po prostu ,,effect".

Pikolaki brzmią wysoko i stroi się je wysoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pikolaki brzmią wysoko i stroi się je wysoko.

Stroi sie je jak chce, ale najlepiej brzmią wysoko nastrojone k'woli ścisłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem. wiec do jakiej muzyki owe werble sie nadają? Z wyjątkiem funku o którym była mowa ; ) Najadą się do muzyki rock-metal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadają się do wszystkiego, jeśli takiego brzmienia oczekujesz. Wszystko zależy od Twoich preferencji.

 

Mi np. podobają się blasty na pikolakach bez sprężyn. Rocka też fajnie zagrasz, bo dźwięk pikolaka jest krótki, strzelający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stroi sie je jak chce, ale najlepiej brzmią wysoko nastrojone k'woli ścisłości

Tak - nastrojone nisko luib średnio brzmią jak puszka po radzieckiej konserwie - jak ktoś lubi to proszę bardzo. Wymyślono je po to by brzmiały wysoko i wyżej niż werbel podstawowy i tak też stroi je jakieś 99% bębniarzy na świecie.

rozumiem. wiec do jakiej muzyki owe werble sie nadają? Z wyjątkiem funku o którym była mowa ; ) Najadą się do muzyki rock-metal?

Do muzyki metalowej raczej jako werbel dodatkowy chyba że w wersji głębokiej ale niech was nie zmyli Joey Jordison bo używa na co dzień innych werbli niż jego sygnowany power piccolo np Pearl Ultracast 14x6,5, który jest raczej odwrotnością jakiegokolwiek pikolaka. Do werbli piccolo można też zaliczyć Pearl Omar Hakim ale jest zrobiony z afrykańskiego mahoniu co daje mu o wiele ciemniejsze brzmienie niż w typowym pikolaku.

Jako werbli głównych pikolaków można używać w muzie pop, fusion, reagge, ska, klimatach alternatywnych ( tam wszystko jest możliwie :lol: ) lub muzie w stylu The Police.

W muzie metalowej przeważają konstrukcje ciężkie o ciemniejszej barwie i niższym tonie podstawowym o wymiarach najczęściej oscylujących w granicach 14x6,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzyka metalowa to nie tylko death metal. Większość metalowych bębniarzy używa tego o czym napisałem wyżej. ,,Uwielbiam" death metalowych bębniarzy tego typu. To ich ciapanie w bębny przypomina mi akty miłosne królików :lol: .Generalnie jak dla mnie dużo dźwięków niskiej jakości i mało muzy. Nie wiem co to za werbel ale jeśli to kiepskie nagranie chociaż w małym stopniu odzwierciedla jego charakter to brzmi dość podobnie do bębenka zabawki made in china. Jak chińska kupa. Zero mocy, zero energii, nie żre. Widzę, że ekstrema zaczyna używać co raz wyżej brzmiących instrumentów, które mogą się przebić przez hordy bzyczących roi trzmieli produkowanych przez gitarzystów :lol: . Ale cóż muzy typu death i black od dawna zjadają swój ogon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
,,Uwielbiam" death metalowych bębniarzy tego typu. To ich ciapanie w bębny przypomina mi akty miłosne królików :lol: .

 

Spadłem z krzesła :badgrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...