Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Chciałem Was zapytac: co myślicie o sprowadzaniu bębnów z UK

Obecnie przebywam na terytorium tegoż kraju i powiem Wam że ceny tu są nieporównywalne w stosunku do polskich. Ze sprowadzeniem chyba nie ma problemu tzn. podatek czy coś tak więc planuje kupic sobie pearl reference. Ceny zaczynają się już od 1599 funtów, a przy kursie 4.28 daje to 6843zł!!!(są i droższe w zależności od konfiguracji itp ale i tak taniej niż w Polsce). Ceny talerzy i hardware też powalają. Sprzęt studyjny- przykład art tubefire8 za 399 funtów 1707zł!!, a w Polsce- 2780zł. Szkoda gadac. Ze sprzętu audio jedynie słuchawki wychodzą taniej w Polsce. Problem w tym że taki zestaw trzeba miec jeszcze czym sprowadzic bo przesyłki są baaaardzo drogie, tak więc kto nie ma znajomego to musi sporo dołożyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile taki pearl reference z 4 statywami b1000+ zestaw 8 talerzy i coś tam jeszcze może ważyc, ile kazde z osobna...i jaką powierzchnie zajmie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Jeśli kupię rzecz nową poprzez ebay i sprowadzę z UK to muszę płacić polski Vat? Bo axis w wysyłką wychodzi 1700 zł.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko. Jeśli kupię rzecz nową poprzez ebay i sprowadzę z UK to muszę płacić polski Vat? Bo axis w wysyłką wychodzi 1700 zł.. :)

 

Nie pamiętam jaki jest VAT w UK. Jeśli mniejszy to sprzedawca powinien teoretycznie doliczyć różnicę. Patrząc na sprzęt sprowadzany z Niemiec gdzie Vat wynosi 16% to nikt się nie upomina o różnicę w podatku i przesyłka przychodzi tak jakby była kupiona w każdym sklepie w Polsce. Dobrze jest sprawdzić czy w sklepie wysyłkowym za granicą jest podana cena netto czy z Vat'em. Czasem można się zdziwić...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michu_666, Vat płacisz od wartości przesyłki i od kosztów przesyłki :) ale i tak Axis wyjdzie taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michu_666, Vat płacisz od wartości przesyłki i od kosztów przesyłki :) ale i tak Axis wyjdzie taniej.

 

Vat w UK wynosi 17,5% ale od towarów sprowadzanych z terenu Unii Europejskiej praktycznie nie płaci się Vat'u. Vat od wartości i od kosztów przesyłki płaci się przy sprowadzaniu towarów z terenu poza UE (wtedy dochodzi też jeszcze cło).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa. Tez jestem w tej chwili w UK, ale problem jest troche inny. Chcialbym zajrzec do jakiegos sklepu w Londynie, ale ... znalezienie takiego troche jest jednak trudne. Pominmy oczywiscie takie rewelacje, jak Denmark Street, czy Virgin MegaStore przy Tottenham Ct. Road, bo tam za wiele tego nie ma. Powiedzcie, czy jest jakis mega sklep z samymi bebnami w Londynie?

 

PS. Axisa w Stanach za 600 dolarow mozna dostac... Przy obecnym kursie to jakies 1250zl... Jaja po prostu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taa. Tez jestem w tej chwili w UK, ale problem jest troche inny. Chcialbym zajrzec do jakiegos sklepu w Londynie, ale ... znalezienie takiego troche jest jednak trudne. Pominmy oczywiscie takie rewelacje, jak Denmark Street, czy Virgin MegaStore przy Tottenham Ct. Road, bo tam za wiele tego nie ma. Powiedzcie, czy jest jakis mega sklep z samymi bebnami w Londynie?

 

PS. Axisa w Stanach za 600 dolarow mozna dostac... Przy obecnym kursie to jakies 1250zl... Jaja po prostu...

Będąc w Londynie dwa miesiące temu, byłem na ulicy na której było kilkanaście sklepów muzycznych (nie wiem czy to co wymieniłeś to to). Tych sklepów było tak dużo, że wątpie żeby była rzecz której by nie było w którymś z nich. Notabene był tam jeden sklep wyłącznie z książkami i płytami nt. instrumentów. Padłem gdy zobaczyłem wszystkie pozycje Hudson Music w jednym miejscu ;) RAJ :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będąc w Londynie dwa miesiące temu, byłem na ulicy na której było kilkanaście sklepów muzycznych (nie wiem czy to co wymieniłeś to to). Tych sklepów było tak dużo, że wątpie żeby była rzecz której by nie było w którymś z nich. Notabene był tam jeden sklep wyłącznie z książkami i płytami nt. instrumentów. Padłem gdy zobaczyłem wszystkie pozycje Hudson Music w jednym miejscu ;) RAJ :smile:

 

Byles na Denmark Street, przy stacji Tottenham Ct. Road.

 

Jest ich tam z 10, z czego duza wiekszosc z nich to sklepy z samymi klawiszami i gitarami + naglosnienie. Jasne, sa tam sklepy z perkusjami (chyba ze dwa), ale megastore'y to to nie byly. Ale ten z plytami i ksiazkami to rzeczywiscie imponujacy (znalazlem partyture do Train Of Thought! :P ).

 

Wracajac do tematu - owszem, jak dolicze przesylke, to mi wyjdzie 1700 za Axisa... ale jak pomysle o cenach za nadbagaz... ile wazy Axis? :P Bo jestem kurde sklonny sie zaraz do sklepu wybrac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrocilem z pracy w Anglii gdzie ciezko zarabialem na nowe beczki:P Zadna sila nie przekona mnie do zakupu sprzetu w innym kraju niz UK;P Zabojcze ceny + zadnych dodatkowych oplat przy wysylce + no i przede wszystkim mozliwosc zakupu sprzetu na czesci! (np bez stopy, poszczegolnego bebna lub statywu!!!). Ogolnie w tym kraju po 2 miesiacach roboty za najnizsza stawke (odjac kase za pokoj i jedzenie) starczy mi na Sonora 2k7 + axis al2 + zestaw naciagow + blachy pokroju sabian xs (hh,crash 16,18,ride). W Polsce po 2 miechac roboty na tych samych warunkach moze kupil bym sobie paleczki...

Nie wiem jak wyglada sprawa wysylki gdyz ktos tu sypnal, ze wychodzi drogo, natomiast kolo w jednym sklepie powiedzial, ze ten caly w/w sprzet wysle mi do PL za 24 funty (LOL), a jak cos sie uszkodzi to mam odeslac i przysla mi na ich koszt nowy (LOL2). Cos mi sie nie chcialo wiezyc, ale zobaczymy;)

Macie tu liste kilku sklepow, ktore warto odwiedzic:

www.dmdrums.co.uk - (chyba Szkocja) axis al2 longboard 425 funtow.

www.footesmusic.com - (Londyn) to w tym sklepie kolo powiedzial mi, ze wysle stuff za 24 funty + mila obsluga;)

www.rockemmusic.com - (nie Londyn;P) powalajace ceny blach i nie tylko - tu chyba robie zakupy.

www.wembleydrumcentre.com - (Londyn) duzo stuffu, mozliwosc targowania sie (duzo blach az do -30%, duzo naciagow az do -25%), pozatym maja 4 wyciszane salki prob z garami (od Mapexa q po najwyzsze serie Spauna) z talerzami i twinami. Ogolnie mozna przetestowac prawie wszystko.

Szczerze polecam zakupy w UK mimo, ze wybor sprzetu w stosunku do rynku polskiego jest ...hmm... mierny. W UK nie dostaniesz raczej garów ani hw np. Basixa, Peace, czy tez talerzy Orion, Amedia, Turkish, czyli jakby nie patrzec sprzetu, ktory moze smialo konkurowac z bardziej znanymi markami. Mamy za to dostep do mnostwa customowych garów co biorac pod uwage polskie realia jest raczej malo istotne;) Podsumowujac: Jesli kupujemy sprzet z najnizszej polki to raczej zaplacimy niewiele taniej, jesli sprzet z polki polprofesjonalnej to jestesmy w stanie zaoszczedzic ok 30%, za to przy zakupie sprzetow z najwyzszych polek typu w/w reference + np. najwyzsze zildijiany lub sabiany zaoszczedzimy nawet do 50%! Wybor nalezy do Was;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...