Skocz do zawartości
DrumsDM

Zywotność pałek

Rekomendowane odpowiedzi

wciąż mam te Ludwigi, pukam na nich non stop, lekko skwadraciła mi się główka z jednej strony kiedy zamiast w podkładkę przywaliłem w blat biurka

Vatery leżą, nie chce mi się nimi machać, wolę lżejsze

no i stopą od jakiegoś czasu o pufę ładuję dla szatana. żeby być jeszcze większym hardkorem, do pufy wsadziłem poduszkę, tłumiąc nieprzyjemny pogłos i wydobywając mięsisty, deathmetalowy PUF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem ze na werblu( majac palki tyloko do werbla) palki praktycznie sie nie zuzywaja (oczywiscie nie grajac rimshotem, po obreczach korpusie sprezynach czy innych megesach)

maja c tylko jadna pare do werbla, mozna spokojnie wiele lat na nich jechac. z drugiej strony zauwazylem ze z czasem, jak zmienialem blachy na lepsze, przestaly mie tak szczerbic glowki. nie wiem moze to jakas magia jest;d

w zyciu palki zlamalem 2, pierwsza to byly gladki 140c, moje pierwsze palki, znudzily mi sie i je zlamalem na kolanie;p

druga to byl zildjian 5a black. mialem je bodaj 2 tygodnie gralem ostroznie, ale nieszczesliwie uderzylem glowką o obrecz(wcale nie mocno) i glowka odpadla... od tej chwili unikam palek zildjiana;p

 

 

moge stwierdzic ze grajac z techniką na jakimstam poziomie, majac wypracowane mechanizmy grania palki starczaja na dluzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsza blacha żywiej reaguje na zmianę dynamiki gry i nie trzeba w nią walić jak w kowadło. Główki mniej się więc szaczerbią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)wydaje mi sie, ze nie da sie grac kilka lat na werblu i nie uzyc rimclicka czy rimshota.

2)mysle, ze niektore palki niszcza sie nawet mimo wybitnych umiejetnosci perkusisty, tak to juz jest... :doubt:

glowki gladkow wytrzymuja u mnie 2 proby, potem wygladaja jak glowki srub od werbla, po 2 nastepnych probach sie lamia. troche lepiej graja palki osca, bo glowki wytrzymuja ze 4 proby zanim zmienia sie w kwadrat, a do tej pory jeszcze sie nie zlamaly bo nie mam sumienia katowac bebnow tymi kwadratami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Vic Firth SD1 do pada oraz Vater Victory Corps i tez nie chca sie rozwalic :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak trzeba walić żeby po dwóch próbach pałki rozwalić.

Mi w oscach też sie główki rozwalają ale po jakimś miesiącu za to plastiki pękają bardzo szybko sama pałka raczej nie pęka. W pałkach Nova główki są bardzo żywotne ( te drewniane starczają mi na jakieś 2 miesiące a nylonowe nigdy mi nie pękły) sam korpus pałki wytrzymuje jakieś 2 miesiące niezależnie czy to 2B czy 7A. Pałki typu snowking , hayman itp strasznie sie strzępią (2 pary poszły mi może po 4 dniach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, ja wcale nie gram jakos mocno czy silowo. po prostu gram po talerzach glowkami a nie krawedzia palki i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o czyli upada teoria z wybrakowanymi Novami? a ile miałeś par w łapach?

nie wiem czy upada, staram sie wybierać pałki przy zakupie ale niezauważyłem wiekszych odchyleć od normy. Miłem 6 par, wystarczyły mi na rok gry, nie licząc tych które używałem do dtxplorera(ale tam niebyło ich jak połamać :badgrin: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Nova 7A lub 5A oczywiście z nylonową główką ;) i aktualnie 7A gram już miesiąc:) Mam tylko trochę pozdzierane :smile: A mi zawsze pękają od talerzy:P używam techniki główka - korpus ;) Pamiętam jak na pierwszej próbie grałem i uderzyłem nie za mocno i połowa pałki trafiła w gitarzystę :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem tez ze grajac samemu, cwiczac czy jammujac samemu ze sobą, palki mniej sie niszcza niz dajmy na to na probie. mialem 2 pary palek osca ktorymi gralem juz dobre 2 misiace. byly w nienagannym stanie. dzisiejsza proba i obydwie pary maja kwadrqatowe glowki...

chyba bede musial wrocic do nylonow;/;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem tak : academixy ktore kosztowaly mnie 8 zl a starczyly na dobre 3 tygodnie ;P.jakies pałki Tama za 34 zl- trzymaly 2 mies.zildjiany john otto signature-trzymaja juz 3ci miesiac ale mysle ze niedlugo zakoncze juz ich zywot bo główki sa juz malo okragle ;P. No i czekaja nowe joeyowe palki rzeby zmienic johna ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam pałek, za 10-15 zł hickora zazwyczaj takiej firmy German Rock 5b (czyli stosunkowo grube). Czy to normalne, że po godzinie, dwóch grania, stają się one takie bardzo szorstkie, postrzępione? Czy może to w technice mojej gry leży problem? Jakie stosować pałki, żeby były wytrzymalsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stają się one takie bardzo szorstkie, postrzępione?

No to jak po godzinie grania - to rzeczywiście słabe pałki.

Kiedyś kupowałem różne wymysły za 10-15 zł - ale teraz tylko Promark, bo w Zildjianach nie znalazłem dobrego modelu dla siebie. Droższe - ale żywotność nieporównywalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na novach sie zawiodłem kupiłem 2 pary i zaraz idh nie było;/

 

Goodwood Vatera to coś takiego jak novy vic firth'a??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój rekord to 11 sztuk na jednej próbie... nic chwalebnego... Były to cieniutkie i wyjątkowo długie kubiki 7 - do teraz nie mogę znaleść odpowiednika. O pół główki dłuższe niż gładek fusion, a o rozmiar cieńsze! Fajne pałeczki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari

Ja sie ostatnio ostro wkurzyłem :P

Mialem pałki VF model Danny Carey czyli bardzo grube pały. Grałem nimi na padzie od jakiegoś roku. Pograłem nimi przez 3 godziny na zestawie i ... pękła pałka grając na powierzchni ride ...

Nie mam szczescia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...