Skocz do zawartości
olli

Ustawienie mikrofonów

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, ostatnio kupiłem sobie set mikrofonów do bębnów (do obejrzenia w odpowiednim dziale) i mam kilka pytań związanych z ich ustawieniem.

 

-Overheady - na jakiej wysokości, pod jakim kątem (względem pionu)?

-Bęben do stopy - włożony całkowicie czy np. w połowie dziury?

-Mikrofony do werbla i tomów - pod jakim kątem względem membrany oraz jak daleko od membrany?

 

Będę wdzięczny za trafne sugestie i ogólnie zapraszam do rozwinięcia tematu (nie znalazłem tu żadnego podobnego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu to tak:

overheady wysoko, żeby nie zgarniały beczek, ale oczywiście nei za daleko od talerzy (talerze warto podnieść) - oczywiście skierowane do dołu (tzn prosto na talerze)

stopa - jeżeli masz otwór (dziure to ma kura w dupie, jak to powiedział ojciec jednego z forumowiczów) to tak żeby koniec mikrofonu był na równi z naciągiem, jezeli nie, to ładnie wychodzi stopa zgarniana z naciągu bitego, ale wtedy należy uważać żeby nie zostawiać bijaka na naciągu. Jeżeli grasz szybszą muzyke, to zastanów się nad triggerowaniem

beczki - jak na moje oko, to dynamiki mają charakterystyke kardioidalną, więc najlepiej byłoby je skierować prosto w mębrane. Żeby wyciągnąc full dźwięku, to powinny być na środku, ale z wiadomych przyczyn jest to nie możliwe. Jak dla mnie to coś takiego:

beztytuuci6.th.jpg

 

Możesz zastanowić się jeszcze nad osobnym zbieraniem hata i ride'a jeżeli masz jakiś wolny mikrofon / możesz zakupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Mam jeszcze pytanie do ludków, którzy mają takie same zawieszenie tomów jak ja: jak radzicie sobie z przykręcaniem klipsów do obręczy, kiedy zawieszenie blokuje do nich dostęp? Dla zoobrazowania zdjęcia moich niefajnie ustawionych miców (KLIK!) - chodzi mi o 10 i 12 (o ile 12 mi wisi bo nie ma nic tam, tak 10 jest bardzo niewygodne i przeszkadza troszkę w grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oczywiście skierowane do dołu
no to roznie jest. niektorzy mikorofny do overheadow ustawiaja rownolegle do ziemii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj zaczepić o zawieszenie a nie obręcz. co do ustawienia. majki na tomach zawsze kierujemy w środek bębna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za odkop, ale nie chciałem zakładać nowego tematu. Mam pytania dotyczące ustawienia mikrofonów bo szykuje mi się koncert w plenerze i bez nagłośnienia sie nie obejdzie, a w kwestii nagłaśniania bębnów jestem jeszcze zielony.

 

1.Mikrofon do stopy:

 

Naciąg rezonansowy jest bez otworu. Mikrofon dynamiczny ustawić przy samym naciągu rezonansowym?

 

2.Mikrofon do werbla:

 

Ma być umieszczony nad naciągiem uderzanym?

 

3. Nagłośnienie Hi-hat'u(?) :

 

Konieczne? Mikrofon dynamiczny czy pojemnościowy?

 

4.Mikrofony do blach:

 

Jak wysoko mają być zawieszone nad talerzami?

 

5.Nagłośnienie tomów:

 

Mikrofony przy naciągach uderzanych czy rezo? Jaka odległość od naciągu? (PS. Nie mam mikrofonów mocowanych do obręczy, w grę wchodzą tylko statywy)

 

 

W woli ścisłości dodam że bębny to Mapex Q Fusion (tomy:10,12,14; werbel:14x5,5; Stopa:22x16; naciągi firmowe [Mapex by Remo] ) oraz set blach Zildijan Planet Z (14,16,20).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj metody pana Glyn Johns do nagłaśniania bębnów 3 mikrofonami (2 overheady, 1 do stopy). Możesz do niej dodawać później mikrofony do werbla, tomów itd w zależności od preferencji. Sam system 3 mikrofonów da Ci dobre brzmienie (jak się jej nauczysz i dopasujesz swoją grę do mikrofonów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...