Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A więc mały powrót na forum. Jakoś mnie tak naszło żeby znowu coś nagrać. Dwa myślę dość proste i przyjemne kawałki, w sam raz na mój mierny poziom (nie ubliżając autorom utworów). Więc proszę oceniać, ganić itp.

 

http://www.youtube.com/watch?v=R7ZC5yaeWeg

http://www.youtube.com/watch?v=4SqhpQts5Xs

 

Ps. Od razu zaznaczam, że do nagrania bębnów był użyty najprostszy mikrofon komputerowy więc nie dziwcie sie jakości dźwięku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście bardzo proste granie, ale grasz równo i oto właśnie chodzi.

Szkoda, że nie nagrałeś jakiegoś playalonga tzn. dobór materiału jest chyba (przynajmniej dla mnie) bardzo cienki. Stać Cię na jakieś lepsze utwory co?? Bo tak to nie ma nawet co opisywać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą. Wieje nudą. (dobrze, że nie "wieje sandałem z masłem" hehe).

 

I nie nawijaj tu o miernym poziomie, bo gorsi zawodnicy prezentują tu twórczość swą i uważają, że jest git. Podobnie jak przedmówca delikatnie sugeruję cobyś wziął się za bary z ambitniejszym materiałem. Dasz radę. Z resztą nawet do tej muzy można cuś bardziej zakręcić i zakombinować, żeby nie było raz-dwa-raz-dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście materiał niezbyt ambitny. Zależało mi na tym aby zmierzyć się z tym tak jak w oryginale i przede wszystkim żeby było równo. Już niedługo zabiore sie za jakieś playalong-i (czekam na pojemnościówkę behringera c-1). Puki co, kolejny kawałek nagrany dzięki nowo zakupionemu mikserowi behringer UB1202 i jakiś dynamik za 25zł (więcej sie z tego nie da wykręcić):

 

http://www.youtube.com/watch?v=Qb_B1oZmayE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przewaliłeś trochę czułości mikrofonu na wejściu do konsoli??

Ale może się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewałiłem czyli przesadziłem? na wejsciu jest takie pokrętło trim do wzmocnienia sygnały i rzeczywiście troszkę podkręciłem, może przez to troche talerze potrafią zatrzeszczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaje, że troszkę trzeszczy. Lepiej podgłośnić na sumie, a trimu trochę zdjąć. U mnie w zalezności od mikrofonu mam około +20dB, a na pojemnościówkach jakieś +25dB, ale to zależy też od mikrofonu.

Ale zdejmij trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam niecierpliwie na cuś ambitniejszego. Bębnienie do Chojnackiego nie jest wyzwaniem, przyznasz :biggrin: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ambitniejsze to może nie jest, ale daje co mam. Jedne z moich ulubionych kawałków w tym TOTO z moim mentorem śp. Jeffem Porcaro.

 

http://www.youtube.com/watch?v=VBneLbTV2TY

http://www.youtube.com/watch?v=5Yu2ysf1S1c

 

choc nie ukrywam, głównym cele było sprwdzenie co moge wyciągnąć na moich nowych zabawkach, czyli behringer c-1 i werblowy stage line dm-44s. na stopie dynamiczny syf za parę złoty i zintegowana dźwiękówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, nieźle, brzmieniowo również w porządku, ale nadal mam wrażenie, że dobierasz sobie repertuar, który pozwala bębnić w kółko to samo, prawie że mechanicznie. Jak się bierzesz za O.N.A. i Chylińską - zgryź sobie na przykład kawałek "Znalazłam" - tam już jest więcej i ciekawiej do bębnienia. Toto ? - proszę bardzo - Porcaro shuffle czeka w "Rosanna" :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kawałku dzieje sie to co sie dzieje...większość utworów na świecie ma taką przypadłość w tych stylach...abstrachując od jarząbka (jeśli wiesz kto to jest) i metalu bo tam sie dzieje. No ale cóż jestem jaki jestem, nie wezmę sie za coś czego nie umiem na 100%, bo potem to mozna mi wytknąć - nierówno, tu pomyłka itp.

Napisałeś wcześniej "rosana" - zdajesz sobie sprawę jak trudno jest to zagrać? myśle że mało kto na tym forum poradziłby sobie z tym kawałkiem, w znalazłam - O.N.A. też sie można uprzeć - przecież tam oprucz wejścia to w sumie nic sie nie dzieje.

Ja wychodzę z założenia ze lepiej jest coś zagrać prościej niż nieudolnie przekombinować, ale może sie w końcu doczekasz ambitniejszego wykonania :roll:

 

btw. masz jakiś temat ze swoją twórczością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wezmę sie za coś czego nie umiem na 100%, bo potem to mozna mi wytknąć - nierówno, tu pomyłka itp

 

Oj , możesz popełnić błąd myśląc w ten sposób , wg mnie lepiej jest brać delikatnie trudniejsze kawałki wychodzące ponad swoje możliwości i poddawać to opiniom bo w ten sposób człowiek może się rozwijać - ale oczywiście teorie mogą być różne ;-)

 

Co do zagranego kawałka to zagrane jest spoko to co jest zagrane i tak generalnie powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
btw. masz jakiś temat ze swoją twórczością?

A trzeba mieć, żeby zachęcać innych do grania i oceniać ich twórczość ?

 

Czy każdy kto krytykuje polityków za kiepską ustawę musi mieć co najmniej jedną swojego autorstwa ? Czy każdy, kto krytykuje nadużywanie alkoholu sam musi być stuprocentowym abstynentem ? Takich pytań można zadawać sporo, tylko czy w takim podejściu jest sens ?

 

Nie mam tematu ze swoją twórczością, albowiem jak sam zauważyłeś :

bo potem to mozna mi wytknąć - nierówno, tu pomyłka itp.

Jak będę czegoś na 100% pewien - wówczas opublikuję. Od zawsze sprzeciwiam się wrzucaniu tutaj różnych rzeczy na siłe, tylko po to, żeby się pokazać ( i nie mówię tu akurat o Tobie). Sygnalizowałem to wielokrotnie. Ale to, że niczego nie opublikowałem nie dyskwalifikuje mnie to z prawa do oceny innych, skoro zdecydowali się poddać ocenie.

No chyba, że po to, aby mieć prawo oceniać mam opublikować byle co :biggrin:

Chyba nie o to, nie o to... :cool:

 

A chyba nie załapałeś spinki w moją stronę, bo ja raczej Cię nie krytykuję tylko dopinguję do zagrania czegoś na twoją miarę, bo słysząc jak grasz mam wrażenie, że dasz radę - raz już to wcześniej chyba wspominałem nawet w tym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dwa kawałki zarejestrowane na koniec stycznia tego roku (trzeci O.N.A. w obróbce z braku czasu). Od lutego nie gram bo sie syn narodził więc czas na rodzine nadszedł. Mam nadzieje że jeszcze kiedyś odkurzę gary :smile:

 

http://www.youtube.com/watch?v=7R-i7OdlqJM&list=UULPJeSsz1lQhk1a9oBip0fw&index=2&feature=plcp

 

http://www.youtube.com/watch?v=9V9MTdFPBWU&list=UULPJeSsz1lQhk1a9oBip0fw&index=1&feature=plcp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regularnie zacząłem się "samouczyć" od 2007 ale trwało to tylko jakieś 1,5 roku, potem regularnością bym tego nie nazwał (praca, dziewczyna) granie z kumplami dla przyjemności i tak jakoś latka leciały.

Tu jeszcze ostatni kawałek nagrany dzień przed odstawieniem garków na meble:)

http://www.youtube.com/watch?v=01UB-vCEzUI&list=UULPJeSsz1lQhk1a9oBip0fw&index=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze odkurzysz bębny, nie martw się, jak się już poogarniasz z dzieckiem i lubisz grać to jeszcze razem z synem zagracie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie "teraz już wiem" tylko "Znalazłam" się ten numer nazywa ;-)

 

Co do wykonania - drobne nierówności, reszta w porzo. Mam tylko wrażenie, że to zagłaskałeś, a nie przyłoiłeś, jak powinno być.

Chyba, że to wina nagrania - gdzie się podział bas ? Brzmi to jak z radio-budzika ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...