Skocz do zawartości
sienek

zestaw na dobry poczatek

Rekomendowane odpowiedzi

co wg was bedzie lepsze na poczatek (zakladam ze chce grac muzyke midzy rockiem a metale [dziwnie troche to ujalem ale coz...] jesli to w ogole ma jakies znaczenie w perkach w tym przedziale cenowym

no wiec co lepsze :

TG 625H PEARL (target)

Premier Olympic Standard

Mapex Q

Ludwig Accent

 

z gory dzieki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo jest najlepszy..?

nawet jeśli nie jest, to w każdym razie przetestowany, a te pearl targety i ludwigi accenty prawdopodobnie też są dobrymi perkusjami, ale nikt z forumowiczów takiej nie posiada i nie wiesz jak one na serio brzmią..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli to w ogole ma jakies znaczenie w perkach w tym przedziale cenowym

 

Słusznie zauważyłeś - nie ma zbyt wielkiej różnicy w brzmieniu między tymi zestawami, może poza Premierem Olympic, który moim skromnym zdaniem brzmi jak jakaś imitacja bębnów... Tak czy inaczej, z każdego z tych zestawów powinieneś być zadowolony, więc przede wszystkim proponuję sugerować się ceną, tak żeby Ci zostało na lepsze blaszki ;) Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem mniej wiecej jak brzmi amati choć jeszcze nie miałem okazji grać gdyż ucze sie na pearlu exporcie :) z blaszkami Istanbul Mehemt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczynam swą przygodę z bębnami których jeszcze nie mam a mam za to 1300 zeta i więcej mieć nie będę, a muszę kupić zestaw w najbliższym czasie. Co Doradzacie?

 

http://allegro.pl/item130223219_perkusja_amati_blachy_chamber_by_sabian_.html

 

1200 kup teraz

 

zdjecia siępokazują dość długo

sprzęt z widocznymi śladami użycia, blachy też... ale wszystko w jednym, pogram kiedyś sprzedam i coś lepszego kupię ... choć mój nauczyciel odradzał ten wybór

 

 

 

http://allegro.pl/item130503771_perkusja_polmuz_amati_bebny_talerze.html

 

600 kup teraz

taniej bez stołka ale można zacząć grać

 

ogólnie to nie wiem co robić oprócz cwiczenia na poduszkach padzie itp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amati w tych cenach jest zupelnie nieoplacalne. poczekaj, az ktos, kto ma rowno pod sufitem bedzie chcial sprzedac, bo tak wywalisz 1300, a potem sprzedasz za 700-800 gora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię.

Ciagle się zastanawiam na tym zestawem za 1200 ....

 

Może tak : ile musiał by on kosztować żeby go można było brać z przekonaniem uczciwej transakcji dla mnie (opłacalnej) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby bylo wszystko, co jest potrzebne do gry w niezlym stanie i z dwiema obreczami na tomach, to mozna dac jakies 600. jak beda dobre naciagi w bdb stanie to troche wiecej. zauwaz, ze jak kupisz gary z rozwalonymi naciagami, to trzeba bedzie wydac troche kaski ma nowe naciagi. i to wcale niemalo

 

najlepiej wklejaj linki, badz zdjecia i opisy (jak sie boisz, ze ktos z forum ci je dmuchnie sprzed nosa ;) ), a my ci doradzimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie kupilem Amatkę w cenie 500 zł bez werbla + jakiś złom hardware na dobry poczatek, w Amacie nowe naciągi na wszystkich kotlach i centrali, brzmi bardzo ladnie, dokupilem statywy Stagga, hi hat premiera 4115, stope Basix PD-800 do tego control ride Twister, crash paiste 302 i Hi hat Pearla dosc wysoki model. Werbel mialem z czasow szkoly muzycznej Jurczuka, swego czasu wydatek rzędu 250 zł ;) . łaczny koszt perkusji bez onego werbla to ok. 1300 zł a efekt jest bardziej niz zadowalajacy OCZYWISCIE JAK NA POCZATKUJACEGO ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawalator, ty wszedzie amati chwalisz... :|

 

[ Dodano: 11-10-2006, 19:02 ]

co do tematu: Mapex... dlaczego? poprostu! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawalator, ty wszedzie amati chwalisz... :|

Bo Amati, jak się je ładnie odpicuje, może naprawdę dobrze zagadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niom ale na 100 nie tak jak nowa perka :|

 

zdziwiłbyś sie ;) trzeba się przyłożyć i wszystkie nowe perkusje do 2000 sie chowają. Druga sprawa ze takie przyłożenie wymaga umiejętności i większego nakładu finansowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ogólnie to słabo się orientuje w szczegółach i nie wiem czy nie lepiej nawet stracić część kasy żeby się nauczyć co to jest brzmienie lub jego brak, "w między czasie" nauczyć grać na zestawie ...

 

aha miałem coś wklejać :]

 

http://allegro.pl/item133685575_perkusja_amati.html

 

z góry i z dołu dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh sam zrobilem swoja amati... zdarlem okleinke itd. na naciagi i inne wkladanie kasy w nia poprostu mi szkoda... wole kupic nowe bebny i w nie $ ladowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się z pytankiem wychylę... jeśli mam do 4k ale to już absolutne maximum aby na raz wyłożyć na bebny i blaszki (tylko set na razie) to bebny lepiej kupić używane czy nowe i jeśli już to jakie(model i materiał) i w jakiej konfiguracji. Tak do szerzej rozumianego rocka... ale żeby też coś ciężej pocisnąć... to jaki byłby najlepszy wybór (bebny i blaszki)?

 

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym za 1,5k kupił nowe Turkishe Moderate i a za 2,5k szukał używanych garów.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję napisać gdzieś na głównej stronie forum, że nie warto kupować nowych bębnów. Można kupić używane z wyższej półki. Tak więc nie polecam pośpiechu przy zakupie bębnów, po prostu trzeba szukać okazji. Prędzej czy później na pewno się taka trafi.

 

Z tymi Moderate`ami to bym się zastanowił. Nie są to w pełni profesjonalne blaszki, nie każdy będzie z nich zadowolony. Lepiej kupić na przykład jakiś podstawowy komplet Mehmetów lub jakichkolwiek innych talerzy. Czasem można kupić używane po okazyjnych cenach.

 

Podsumowując ,poszukaj bębnów używanych za jakieś 2-2,5 k. a za resztę kup hi-hat ,crash i ride. Oczywiście co do zakupu używanego sprzętu trzeba dokładnie wiedzieć co się kupuje, można też się naciąć. Najlepiej odbierać takie przedmioty osobiście i przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie, ten pan ma rację.

 

Po zmianach już nie koniecznie się zgadzam, aczkolwiek idea jest słuszna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2,5 tysia możesz już upolować Mapexa ProM, a to już kawał sprzętu... Możesz czyhać na wszelkie produkty ze stajni PDP - każda seria gada jak marzenie. Jeśli jesteś warszawiakiem i masz na nazwisko Cień (bądź mówią na Ciebie rosolak), możesz upolować Pearla Session ;)

 

Wybaczcie chłopaki, ja po prostu nie mogę wyjść z podziwu, jak wam się to udało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, też jestem pełen podziwu. ;)

Proponuję napisać gdzieś na głównej stronie forum, że nie warto kupować nowych bębnów. Można kupić używane z wyższej półki. Tak więc nie polecam pośpiechu przy zakupie bębnów, po prostu trzeba szukać okazji. Prędzej czy później na pewno się taka trafi.

 

Powiedz to moim rodzicom. ;) Na chama chcą mi kupić nowy sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...