Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Mam mały problem z nagłośnieniem centralki. Otóż gram na weselach na akustyku i gdy nagłaśniam centralkę to wzbudza się reszta mikrofonów na scenie. Dzieje się tak gdy dam sobie więcej basu na stopie w celu uzyskania lepszego brzmienia. Wzbudzanie znika gdy ściągnę na mikserze bas prawie na maksa, jednak wtedy brzmienie jest kartonowe.

 

Co może poradzić? Słyszałem że takie wzbudzanie można wyeliminować bramką szumów. Prawda to? W jaki sposób kręcić gałkami od Thresholdu i Release? Mam taką bramkę firmy BBE 362 NR Sonic maximizer + noise reduction. Dało by to rade?

 

Czy może to też być wina mikrofonu? Bo na razie jeszcze nie zaopatrzyłem się w typowy mikrofon do stopy.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja podpowiem, że itak najlepiej zabrzmi stopa, jeżeli ją zsamplujesz - koszt alesisa d4 to przy dobrych wiatrach 500zł, a triggerka sobie wykonasz sam. Masz wtedy praktycznie pewność że wszystko dobrze zabrzmi, i nie będziesz musiał się bawić z mikrofonem od stopy (oczywiscie możesz też triggerować inne elementy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja podpowiem, że itak najlepiej zabrzmi stopa, jeżeli ją zsamplujesz - koszt alesisa d4 to przy dobrych wiatrach 500zł, a triggerka sobie wykonasz sam. Masz wtedy praktycznie pewność że wszystko dobrze zabrzmi, i nie będziesz musiał się bawić z mikrofonem od stopy (oczywiscie możesz też triggerować inne elementy)
ale to już nie jest stopa jak w akustyku tylko siłą rzeczy elektroniczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien temu zaradzić equalizer. Buczenie stopy to zazwyczaj częstotliwość ok. 250Hz. Najlepiej zaopatrzeć się w parametryczny EQ i podciąć przeszkadzające pasmo. Ewentualnie jeśli chodzi o sustain (wybrzmiewanie) stopy to bramka powinna dać radę ale ustawień nie da się bez prób dobrać. Wszystko zależy od tego "co buczy". Zazwyczaj pomaga Attak ok. kilkudziesięciu ms. Czas zadziałania jest zależny od szybkości grania na stopie - pewnie 500ms starczy. Ale przy gęstrzym graniu trzeba go będzie zmniejszyć (np. do 250ms). Próg będzie zależał od tego jak głośno grasz więc tu też trudno coś poradzić.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...