Skocz do zawartości
jacek-drumer

2 centrale czy twin??

Rekomendowane odpowiedzi

Twojego posta myśląc że była to literówka

Wybacz, firefox mi tak poprawił teraz, a wcześniej to jak już mówiłeś była literówka w ogóle się tym nie przejmuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dużo fajniej gra się na 2 centralki, miałem okazje kilka razy pograć więc wiem co mówie jednak ciężko wygląda sprawa finansowo... tym bardziej przy takich zestawach jak mój... Koszt centralki to 2 800zł + transport najprawdopodobniej z anglii czyli jakieś 3.200zł ale chyba warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wolę twina (choć w ogóle nie lubię "zdwajania" stopy). tańszy, nie ma problemu z nagłośnieniem, mniejszy kłopot z transortem, brak dodatkowych kosztów typu naciągi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sobie przede wszystkim uświadomić że mieszkamy w Polsce, a jak wiadomo w naszym pięknym kraju mamy tak znakomitych akustyków, że gdyby nawet sam Terry Bozzio nastroił Ci Twoje dwie identyczne centrale z identycznymi naciągami to i tak brzmiały by zupełnie niepodobnie heheh;)) Polecam twina. Ja osobiście 5 lat gram na twinie Mapex P380A i zaraz kazdy powie ze to najniższa półka - owszem. Ale dbam o niego, co tydzień smaruję i chodzi idealnie...nie skrzypi, ni piszczy, nic nie pękło..po prostu cudo - polecam bo tani i dobry. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że gdyby nawet sam Terry Bozzio nastroił Ci Twoje dwie identyczne centrale

 

Terry ma od tego swoich ludzi, jemu bębny stroi techniczny który jest z nim na każdym koncercie, gigu czy tym podobnych występach, choć nie podważam że Terry nie umiałby nastroić bębnów. Ogólnie to T.B. <-szacuneczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie już to było wcześniej napisane, ale w Polsce w 90% klubów sceny są tak małe, że z ledwością mieszczą się tam zwykłe zestawy np z 6 blachami, nie mówiąc już o 2 centrach. Inna kwestia jest taka, że wiem, że na 2 centralach jest wygodniej grać na dwie stopy (2 pojedynczymi pedałami oczywiście) i oczywiście z własnego doświadczenia :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygodniej w kwestii samych mechanizmów, masy elementów, regulacji... Ale ustaw hi-hat, upchnij statywy z lewej strony, potem tomy. To już jest dużo ustawiania. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wydaje mi się, iż podwójna stopa to lepsze rozwiązanie. W przypadku małej powierzchni (jak u mnie) kupienie drugiej centralki jest zbędne. Oczywiście, wygląda to lepiej, ale często tylko "wygląda". Twin jest wygodniejszy, mniejszy i mniej kłopotliwy, moim zdaniem brzmi całkiem dobrze i ma więcej "szatana" - dlatego polecam podwójną stopę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa pentagramy na rezonansach!

Przy czym to nietrafiony znak, ale jak ktoś lubi.

 

Kończąc OT, twin jest poręczniejszy, a w warunkach polskich, zdecydowanie wygrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

//OT

sprecyzuj stwierdzenie, że twin ma "więcej szatana".

 

Kojarzy się dla mnie z szybszą grą ( tempo 260) i ogólnie pojmowanym "złem" w muzyce. Oczywiście to moje skojarzenia, które wielu osobom mogą wydać się błędne - ale mam do nich prawo !

 

A tak po za tym, twin jest bardzo "na czasie" w Polsce. Pomyślcie chwile i zadajcie sobie pytanie - Czy bliźniaki nie są dziełem szatana? ;)

 

Dwa pentagramy na rezonansach!

 

Ale to w wypadku dwóch central :) Może odwrócony pentagram na twinie?

Swoją drogą, ciekawi mnie dlaczego niektórzy kojarzą pentagramy z satanizmem i malują je wszedzie?

 

Przepraszam za Offtopic i żarty z władzy, mam nadzieje że nie ma tu nikogo, kogo mogłoby to urazić :doubt:

 

 

//OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam za (...) żarty z władzy,

 

Nie popadajmy w paranoję. Kaczyńscy to jeszcze nie NKWD, mimo że się starają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie. Wole zachowywać się asekurancko, nie wiadomo co przyniesie przyszłość :)

W wiadomościach mówili o takim jednym, co też napisał coś na forum internetowym, a konkretnie że "kupi dubeltówkę i powystrzela kaczki", to policja do jego domu zapukała :)

Więc lepiej dmuchać na zimne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dojdzie do politycznych prześladowań to na pewno nie będę grzał d..y w domu jak Kaczyńscy właśnie. Asekurancko też się nie zamierzam zachowywać.

Poza tym jak będzie naprawdę źle to można zwyczajnie wyjechać. Żelaznej Kurtyny wzdłuż Odry nie opuszczą z dnia na dzień.

 

[ Dodano: 10-10-2007, 08:09 ]

A co do tematu jeszcze... O czym tu dyskutować. Ściśle zależy od warunków w jakich się gra. Jak kogoś stać na dwie centrale to stać go chyba też na kupienie twina zamiast dwóch pojedyńczych stopek (dopłacając do tego powiedzmy ~30%) i używania w zależności od możliwości. To chyba najsensowniejsze wyjście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem dość troche na twinie i na 2 centralach. Kiedy przesiadłem się na 2 pojedyncze stopy było wielkie "ŁAAAAAAA" pierwszy raz udało mi się ustawić bębny tak jak chciałem, grało mi się bardzo wygodnie. Przemilcze tu kwestie kupna 2 naciągów i strojenia tego bo grało mi się naprawde przyjemnie. Niestety po 2/3 koncertach gdzie nie brałem swoich bębnów i musiałem pozyczać twina stwierdziłem że to nie ma sensu ( trudno się było wczuć za każdym razem w inną stope ). Wróciłem ponownie do twina choć nawyki z grania na 2 centralach zostały ( centrala nie ustawiona prodem tylko lekko po skosie ). Doświadczenie z 2 centralami przydało się, gdyż teraz w końcu potrafie rozdysponować sobie sprzęt tak jak chce ( wcześniej takie dziwne rozwiązania nie przychodziły mi do głowy ). Fakt faktem wiele osób ze zdziwieniem patrzy na ustawienie moich bębnów ...

 

Podsumowując, twin jest o wiele bardziej praktyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...