Skocz do zawartości
Gobers

Regulacja czułości tomów Alesis Turbo Mesh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam na imię Robert i hobbystycznie tworzę sobie muzę w domowym zaciszu. Do jednego z moich tworów (utworów) chciałbym dograć perkusję samemu.Posiadam zestaw Alesis Turbo Mesh z siateczkowymi padami spięty z aplikacją EZDrummer. Brzmienie jest jest fajne i dla mnie zadowalające a siateczkowe pady mają regulację naciągu i wszystko by było pięknie i elegancko gdyby nie pewna sprawa, której nie mogę przeskoczyć. O ile werbel talerze i stopki brzmią ok, o tyle wszystkie  trzy tomy są bardzo czułe na uderzenia. Wystarczy przyłożyć niewielki nacisk żeby trigger dał najmocniejszy sygnał (największą głośność). Czułość tomów jest tak duża, że brzmienie automatycznie staje się sztuczne, za każdym razem tom odzywa się na maksymalnej głośności. Przeczytałem całą instrukcję 3 razy i nie ma w niej ani słowa o możliwości regulacji czułości w tym module.  Regulacja głośności tomów nie zmienia ich czułości. Próbowałem je rozbierać i od wewnątrz izolować gąbką, pianką, niestety bez rezultatów. Moje pytanie:

Czy ktoś podpowie mi czy faktycznie moduł (jest to najprostszy moduł Alesis) może nie mieć regulacji czułości, a jeśli rzeczywiście tak jest, to jak rozwiązać problem innym sposobem?

Z góry dzięki za pomoc.

R. 

 

 

 

spacer.png

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy grając na samym module ten problem też występuje. Jeśli nie to kwestia konfiguracji EZDrummer'a. Gdzieś powinna być możliwość ustawienia zakresów odczytywanej czułości. Nie znam EZDrummera - ja mam styczność z AD2 i tam nie ma problemu z edycją taki ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...