Jump to content
Gobers

Regulacja czułości tomów Alesis Turbo Mesh

Recommended Posts

Witam,

Mam na imię Robert i hobbystycznie tworzę sobie muzę w domowym zaciszu. Do jednego z moich tworów (utworów) chciałbym dograć perkusję samemu.Posiadam zestaw Alesis Turbo Mesh z siateczkowymi padami spięty z aplikacją EZDrummer. Brzmienie jest jest fajne i dla mnie zadowalające a siateczkowe pady mają regulację naciągu i wszystko by było pięknie i elegancko gdyby nie pewna sprawa, której nie mogę przeskoczyć. O ile werbel talerze i stopki brzmią ok, o tyle wszystkie  trzy tomy są bardzo czułe na uderzenia. Wystarczy przyłożyć niewielki nacisk żeby trigger dał najmocniejszy sygnał (największą głośność). Czułość tomów jest tak duża, że brzmienie automatycznie staje się sztuczne, za każdym razem tom odzywa się na maksymalnej głośności. Przeczytałem całą instrukcję 3 razy i nie ma w niej ani słowa o możliwości regulacji czułości w tym module.  Regulacja głośności tomów nie zmienia ich czułości. Próbowałem je rozbierać i od wewnątrz izolować gąbką, pianką, niestety bez rezultatów. Moje pytanie:

Czy ktoś podpowie mi czy faktycznie moduł (jest to najprostszy moduł Alesis) może nie mieć regulacji czułości, a jeśli rzeczywiście tak jest, to jak rozwiązać problem innym sposobem?

Z góry dzięki za pomoc.

R. 

 

 

 

spacer.png

spacer.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy grając na samym module ten problem też występuje. Jeśli nie to kwestia konfiguracji EZDrummer'a. Gdzieś powinna być możliwość ustawienia zakresów odczytywanej czułości. Nie znam EZDrummera - ja mam styczność z AD2 i tam nie ma problemu z edycją taki ustawień.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...