Skocz do zawartości
MkktBkkt450

Wielki powrót - zakup setu perkusyjnego

Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim,

Jestem Kuba, jestem aktywnym sportowcem amatorskim, uwielbiam ruch, kiedyś grałem w zespole, 2 lata graliśmy ciężki progresywny metal.

Nadszedł moment gdy popełniłem największy błąd w życiu, sprzedałem perkusję, mogłem ją zachować na strychu ale nie pomyślałem, teraz mnie to strasznie męczy, a że niedługo się wyprowadzam z domu i będę miał taką możliwość pomyślałem ze wrócę do starej nieśmiertelnej zajawki :].

Sam uwielbiam słuchać progresywnego rocka, psychodelicznego rocka, metalu progresywnego, drum and bass, psyche trance i inne. Po co to piszę wszystko?

Chciałbym abyście mi doradzili, od czego zacząć (jaki sprzęt). Narazie ćwiczę na padzie perkusyjnym technikę.

Moim pomysłem jest zakup Centrali, werbla i hi-hat'a, potem chciałbym dokupić jeden/dwa tom tomy, flor Toma, ridea oraz crasha.

czemu tak? sport nauczył mnie że najważniejsze to opanowanie podstaw i metodyczne podejście do tematu, dlatego chce zacząć od 3 elementów i poświecić kilka miesięcy na kształtowanie podstawy.

Moje pytania:

1.Czy najpopularniejsze zestawy (bębny - centrala, tom tomy i flor tom) są tańsze niż kupowanie ich osobno i czy w ogóle się tak robi? wszędzie widzę głównie zestawy

2.Co polecacie ? jaki zestaw? kiedyś grałem na Pearl export i blachy paiste PST5 głównie. Docelowo chciałbym grac w gatunkach psychodelic rock, jazz, lub ew progressive psyche metal (Tool, Dream Theater, SOAD, Pink Floyd, King Crimson, The Beatles) wiem ze nie da się tego pogodzić jeżeli chodzi o charakter zestawu

3.Czy znacie jakiś dobry poradnik lub stronę z informacjami o zestawach perkusyjnych? coś polecacie?

4.Napiszcie cos od siebie - od 3-4 lat jestem poza tematem, na pewno coś się zmieniło w tej branży :D

 

Głownie chciałbym się dowiedzieć, jaka centrale wybrać: jaki rozmiar, jaki osprzęt, jaki werbel (płytki czy głęboki), jakie blachy, czym się różnią, jak wyglada budowanie wymarzonego setu.

Najważniejsze: Budżet: szczerze to sam nie wiem, biedny nie jestem ale nie chce włożyć w to 20'000 zł bo nie potrzebuje tego. Nic najtańszego myśle ze za cały zestaw bębnów, werbel, hi-hat ridea i crasha mogę dać około 4000-8000 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz fure kasy!starczy na porządny sprzęt. Co do centrali kup dużą 22cale. Do grania w stylu King Crimson głębszy werbel. Naciągi sobie spraw udające naturę jakieś fiberskyn albo calftone od evansa, troszkę będą jazzowe ale jak dobrze nastroisz to podołają. Co do talerzy to paiste będą ok tylko z jakichś mniej nowoczesnych modeli. Konkretne modele bębnów? Nie wiem. Osobno kupowane wyjdą trochę drożej ale masz możliwość dobrania interesujących cię rozmiarów i tworzywa. Gotowy set będzie sugestią fabryki ale w dzisiejszych czasach jest w czym wybierać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...