Skocz do zawartości
romek

Tom na statywie od toma czy na statywie od werbla?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Myślę nad zdjęciem toma z centrali. Zastanawiam się czy umieścić go na statywnie od toma czy może ustawić go jak werbel, na stojaku do werbla. Która konfikguracja byłaby lepsza? Mieliście kiedyś z tym do czynienia? Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

statyw od werbla raczej odpada - bierzesz statyw prosty, przyczepiasz na nim Multiclamp i wieszasz toma z tom holderem, albo ewentualnie kupujesz specjalny statyw juz pod toma - wyjscie jest dobre gdy np.

1. jezdzisz na koncerty i nie zabierasz centrali,

2. gdy bardzo Ci zalerzy na selektywnosci centrali i nie chcesz by tom holder ingerował w korpus,

3. gdy masz bardzo ciezkiego toma i Ci sie centrala giba.

ale jezeli chcesz to zrobic tylko z czystego widzimisie to raczej bym odradzał, za dużo roboty, kolejny statyw do noszenia itp.

 

[ Dodano: 28-09-2006, 13:56 ]

a czy miałem do czynienia? gralem kiedyś na zestawie gdzie gość miał podwieszanego toma 16x16''(floory miał 18,20,22 - nie pytajcie). musiał mieć powieszonego na statywie bo po prostu centrala by mu sie wywaliła, de facto statyw pod toma obciążał worki z piachem, bo też by mu sie wywalił przy mocniejszym walnięciu. grało się źle - tom był podwieszany w ten sposób, że tom się po prostu "gibał".

swoją drogą nie tyle odradzam podwieszanie co takie wielkości tomów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grę wchodzi albo tom 12", albo 13", nic poza tym. Zdejmując go z centrali chciałbym go zawiesić niżej aniżeli mam go na centrali. Grałem tak u znajomka i bardzo fajnie mi się grało tak "z góry". Koleś miał bardzo nisko ustawione tomy, coś jak Dave McClain z Machine Head.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zawiesić niżej

no ale chyba nie na stacie od werbla? werbel ma inną budowę i specyfikacje uderzenia, wątpię, żeby to spełniło swoją rolę

co Ty na to Cieniu?

statyw dedykowany, tak jak mówi Cieniu - byłby chyba najlepszym rozwiązaniem.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chciał byś zastosować statyw do werbla to musisz zobaczyć czy statyw jest na tyle wysoki aby po "całkowitym wyciagnięciu" tom nie był zbyt nisko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale sprawdzi się to? bo ja tego nie widziałem i raczej bałbym się w ciemno kupować drugiego statywu pod werbel.

romek, masz już drugi stat do werbla?

jak tak to sprobuj i po problemie - jak sie sprawdzi to daj znać, jak nie to też :)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kbl: zwykle nie ma problemu ze statywami weblowymi.

 

Oczywiście polecam Pearl S-2000 - można zawiesić bębny od 10 do 16" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pałkerzy takie rozwiazanie stosują - nie mam teraz lepszego zdjecia ale wiem że tu kolo uzywa własnie werblowego statywu pod 1 toma..

poszukam potem innych fotek ...

mana20dw202kh7.jpg

 

[ Dodano: 28-09-2006, 15:06 ]

dzieki temu tom jest naprawdę nisko ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze ani drugiego statywu pod werbel, ani multiclamba z tom holderem a tym bardziej statywu pod toma. Wszystko narazie stoi w punkcie przemyśleń i analiz :smile:

W kwestii finansowej pewnie najdrożej wyjdzie statyw pod toma (ale mogę sie mylić więc mnie poprawcie) potem multiclamb z tom holderem a najtaniej chyba statyw pod werbel. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a James Kottag z zespołu Scorpions ma tom na statywei od werbla... i chyba mu z tym dobrze. sadze ze dosc dobre zorwazanie ale ja osobiscie wole tom holder + clamp + statyw.

post-153-15035149814476_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc sie do fotki jaką zaprezentował francuz, powiem, że tylko i wyłącznie w takiej konfiguracji tomów (13, 16, 18) też ustawiłbym przejście na statywie od werbla. Raz tak zrobiłem i grało mi się nawet komfortowo :)

 

Z dwoma przejściami bym się tak nie bawił. Wtedy to, tak jak na fotce Cienia, użyłbym multiclamb'a i powiesiłbym tomy na statywie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie, że ten pan ze Scorpionsów powiesił sobie tego toma tylko po to, żeby się zasłonić... Nie słyszałem w ich muzyce, żeby często go używał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtedy musiałby siedzieć za zestawem sd, bd, hh, crash i tyle... albo playback :P wtedy by musiał zniknąć.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PrzemAs, To chyba nie znasz twórczości SCORPIONSów. Na pierwszych ich płytach jest całkiem ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, nie jestem jakimś ich wybitnym fanem, znam chyba dwie płyty, na których pod względem perkusji nic ciekawego się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, weźcie pod uwagę fakt, że każdy statyw od werbla posiada krótkie, dośc wąsko rozstawialne nogi o wiele krótsze niż multistatywwy ( czyli do blach i tomów jednocześnie) Werblowi to nie przeszkadza bo z reguły jest najniżej ustawionym bębnem zestawu ale jeśli ułożycie na takim statywie toma o wysokości 10 - 12" i będziecie go chcieli mocniej pochylic to raczej całośc będzie mało stabilna. Jestem zwolennikiem zasady, że jak coś wymoślono do czegoś to zwykle nie bez powodu - czyli lepiej jednak statyw do tomu lub tomu i blachy. Ale to oczywiście moje prywatne zdanie.

Konkludując - fajne rozwiązanie dla tych, którzy lubią miec tomy nisko i płasko.

Co do pana o nazwisku James Kottak to zapewniam was, że to bardzo sprawny pałker, a że u Scorpionów akurat się nie wysila to dlatego, że tego od niego wymagają :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

John Bohnam mial 14x10 Toma na statywie werblowym.

Co do lepszego brzmienia centrali- przy takim tlumieniu stopki jaki sie teraz zwykle stosuje w rocku metalu popie itp jedna czy dwie rureczki od tomow praktycznie nie robia roznicy, bo i tak beben jest bardzo wytlumiony. Natomiast jesli ktos gra jazz itp to rzeczywiscie mozna slyszec roznice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja grałem na ludwigu który miał toma 12 na statywie przeznaczonym do toma, niestety nie mam pojęcia jakiej firmy, grało się fajnie bo miał dość szeroki zakres regulacji, tak nisko jakby tom stał na statywie werblowym też się dało ustawić..

następnym razem spojrzę co to za firma, a może nawet model :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spójrz również romek przy wyborze statywu, iż nie zawsze może Ci się chcieć grać na niskim tomie - jak zachcesz kiedyś powiesić go sobie wyżej to co zrobisz? a statyw pod toma umożliwia i jedno i drugie wyjście.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 12 i 13 powieszona tak, jak Cień i jest to bardzo wygodne, jak masz statyw pod tomy, to mozesz je powiesic praktycznie wszedzie, a na statywie werblowym jestes mocno ograinczony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kbl, anfort: Oczywiście macie z tym rację, że statyw do werbla ogranicza a statyw do toma daje ogromne możliwości regulacji i ustawienia. Gdyby znudziło mi się granie na nisko ustawionym tomie to zawsze mogę go z powrotem zawiesić na tom holderze na centrali, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...