Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupilem ostatnio na Allegro pad do cwiczen Techdrum za 8 dych . Na zdjeciach wyglada całkiem fajnie... a jak mi przyszedł to okazało sie ze to jakas deska oklejona gumą ..eeee.... nieladne to bylo.... ;) Jaki pad byscie polecili??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Vic Firth, też niby deska oklejona gumą - wszak to idea pada :) - ale za to bardzo dobraj jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam natomiast Pad Big Doga - skusiłem się na niego po namowie gościa z Audiotechu i nie żałuję. Jest bardzo dobry ponieważ jest pokryty gumami z dwóch stron, o dówch róznych twradościach, dzięki czemu otzrymujemy pad 2 w jednym :)

Istotną sprawą jest tutaj również konkurencyjna cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pad Vic Firtha do rak, pady hansenfutz do nog. Nie narzekam i moi sasiedzi tez :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się szczerze, ze gram na Padzie zrobionym przez dobrego specjaliste(mojego dziadka-dobrego stolarza i byłego perkusiste-30 lat w zespole), ale spisuje się on dobrze.Więc może i to jest dobre wyjście.Zorbić Pad samemu albo poprosić kogoś o jego zrobienie.Jak go zrobic znajdzecie na www.perkusja.rockmetal.pl Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam pad gibraltara, montowany na nóżkę. świetnie odbija, jest cichy i co najważniejsze mozna na nim wszędzie wygodnie grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego iż mam zacięcie majsterkowicza i wiele rzeczy staram robić się samemu, dlatego pomysł Hudego ze zrobieniem padu własnoręcznie bardzo mi się podoba.

Mając w ręku wiele przeróżnych padów perkusyjnych do ćwiczeń doszedłem do wniosku, że wykonanie czegoś takiego to prosta sprawa, ale uwaga należy mieć odpowiednie komponenty.

Zacznę jak Adam Słodowy (jeżeli ktoś z Was pamięta kto to był):

 

-do zrobienia padu potrzebne nam będą: wyrzynarka, ostry nóż do wykładzin, klej (najlepiej butapren), guma (kawałek 30x30 cm), farba do drewna (najlepiej czarna), mdf (o grubości 18 lub 16mm i wymiarach 30x30cm), kartka sztywnego papieru (brystol), nożyczki, ołówek, linijka, papier ścierny o niewielkiej gramaturze.

 

-bardzo istotna kwestią jest dobór odpowiedniej gumy, to dzięki niej będziemy mogli uzyskać w miarę realne odbicie pałki. Determinującą kwestią przy wyborze gumy jest jej grubość oraz twardość. Im grubsza guma tym pad będzie mniej hałasował, a z reguły chodzi o to by ćwiczyć nie przeszkadzając innym. Twardość gumy powoduje to czy pałka będzie nam mocno odskakiwała czy też po uderzeniu nie odbije się od padu. Polecam grubośc gumy około 5 do 7 mm.

Niestety nie znam symboli dla gum, jedynie mogę doradzić, ażeby po prostu wziąć ze sobą do sklepu pałki perkusyjne i przetestować parę gum i wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie. W Poznaniu polecam świetnie zaopatrzony w gumy sklepik na ulicy Kościelnej.

 

-ustalamy kształt naszego padu (forma dowolna , ale proponuję wybierać uniwersalne kontury typu koło, sześciokąt, kwadrat) i rysujemy go przy pomocy ogólnie dostępnych narzędzi typu ołówek, cyrkiel, linijka, kątomierz na uprzednio przygotowanej kartce brystolu.

 

-wycinamy narysowany kształt nożyczkami. Powstał nam "przepiękny" szablon który posłuży nam w dalszej części wytworzenia padu perkusyjnego :)

 

-szablon przykładamy do mdf'u i odrysowujemy jego kształt ołówkiem

 

-tą samą czynność wykonujemy na gumie

 

-włączamy wyrzynarkę i precyzyjnie tniemy mdf po linii którą narysowaliśmy przy użyciu szablonu. Uwaga na palce hehehe

 

-tak wycięty kawałek deski obrabiamy papierem ściernym. Generalnie skupiamy się na samych narożnikach. Postarajcie się obrobić je tak by nie raniły Was podczas późniejszego użytkowania

 

-nożem do tapet wycinamy odrysowany kształt na gumie. Nie ukrywam, że to będzie największy problem, gdyż gruba guma nie jest najłatwiejsza w obróbce.

 

-wycięty i oszlifowany papierem ściernym mdf malujemy farbą (lub nie malujemy jeżeli nie zależy Wam na estetyce)

 

-w momencie gdy farba wyschnie nanosimy cienką, równomierną warstwę kleju butapren na mdf i nakładamy na niego wyciętą gumę.

 

-teraz pozostaje mocno docisnąć obie warstwy kładąc na nie stertę ciężkich podręczników i pozostawić na 24 do momentu gdy klej zwiąże obie warstwy.

 

-po chwili od rozpoczęcia procesu klejenia należy zebrać z boków nadmiar wyciśniętego kleju (zabieg czysto kosmetyczny)

 

-po upływie 24 godzin, można cieszyć się nowym padem własnej roboty.

 

-można pokusić się o zrobienie padu dwustronnego, stosując gumę o innej twardości lub grubości.

 

Według moich obliczeń koszt wyprodukowania własnego padu nie powinien przekroczyć 30 złotych + robocizna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za pad do ćwiczeń używam pad od DTX-a. Rzadko go używam w graniu,

więc w dzień służy mi do ćwiczeń, a wieczorkiem jako podstawka przy łóżku na herbatkę :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous

admin niektore mniej utalentowane technicznie osoby po cieciu mdf-u moga z przykroscia zauwazyc ze nie maja czym palek trzymac... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Post skierowany jest do osób chcących zaoszczędzić i mających zacięcie do majsterkowania, a nie dla fajtłap :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co powiecie na temat Putty Pad firmy remo?? dobre to?

Nie za bardzo. Uwazam, ze kompletnie niewarte swej ceny(ok 80 zlotych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo po roku zaczyna się cały obierać , nie daj Boże jak gdzieś spadnie to praktycznie po "padzie" no i ciągłe rozwałkowywanie go jest uciążliwe , ale posiadam taki :) gdzieś tam jest :) co to pada to posiadam dwa Oriona i HQ polecam jednak bardziej Oriona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Vic FIrtha i putty pada, uzywam je jako prowizyroczny werbel i hihat. Jednak z Putty padem jest taki wałek, ze ciagle sie nim bawie ugniatam rozwalkowuje, zamiast grac :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki materiał i jakiej grubości polecilibyście do pada od stopy w miejscu gdzie uderzają bijaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zrobilem sobie pada z paletki do ping ponga i starego statywu. sprawuje sie ok, nie przenosi drgan (musialem zastosowac pewien patent) no i dobrze odbija. jak dorwe aparat, bo nie mam wlasnego, to pokaze to cudo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas uzywam pada firmy OSCA jest wytrzymały, niedrogi, jedyny minus to paski które utrzymują go przy nodze szybko odpadają ze względu na słabe nity, ale wystarczy walnąc po dwa gwoździe i już nie bedzie problemów. Można go kupić np w sieci sklepów RIFF cena (przynajmniej w Krakowie) 39zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie może jakies patenty na pad do stopy. I nie chodzi mi tu o walenie w wersalke:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A macie może jakies patenty na pad do stopy. I nie chodzi mi tu o walenie w wersalke:)

 

Ostatnio jak byłem w Riffie w Kraku, to widziałem taki patent: pad do podwójnej stopy przykręcany na 4 śrubach do podłogi. W sklepie sprawował się całkiem dobrze, ale nie pamietam ile kosztował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dobry patent... i na pewno dużo bardziej korzystny pod względem finansowym :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mocno przykrecone sprezyny wiec odbija git,nie widze wielkiej roznicy , poza oczywiscie dzwiekiem ;-)

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...