Skocz do zawartości
piszu

Orion Twister czy Paiste poniżej 30x?

Rekomendowane odpowiedzi

Orion Twister czy Paiste seria poniżej 30x?

 

chodzi glownie o ride'a, Paiste opcja używany a Orion nówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn chodzi mi o ride'a i ew. crasha rozmiaru 16 i wiecej, jak wiadomo portfel licealisty jest bardzo szczupły i jak tylko coś weń wskoczy zaraz musi wyjść spowrotem wiec zastanawiam sie nad custom ridem takim do 250-300 zł, najlepiej oczywiscie taniej ;D

wypatrzylem nowego Twistera za 180 zł, są tez opcje np. Paiste 302 za 250 zł czy 402 za troche ponad 300, ale nie wiem czy w obecnej fazie bębnienia bedzie mi to potrzebne :]. obecnie potrzebuje SPRAWNEGO talerza ktory bedzie brzmial ride'opodobnie i pociagnie na tyle dlugo zeby go zaraz nie zmieniac, a nad jakoscia bedzie sie pracowalo w miare rozwijania siebie, zespolu i pozyskania jakiejs pracy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amati? chyba nielatwo znalezc... aczkolwiek mój set (bez werbla) to amatka którą sam wyremontowalem (choc nie wiele bylo do roboty, 1 naciąg, pare lugów, reszta wymieniona...) i jestem zadowolony z brzmienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Broń Boże Paiste 302! Amati faktycznie robi fajne blachy jak na początek, ale będzie problem ze znalezieniem... a co do Twistera - myślę, że nie powinieneś narzekać.

 

A może Wuhan S? Miałem jeszcze niedawno i byłem zadowolony. Poza tym, to B20...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ride i splash twistera, w porównaniu do innych blaszek z mosiądzu twister jest chyba najlepszy, jak będę miał może kiedyś możliwość obstukania jakiegoś ride amati bądź tactona :> to się podzielę wrażeniami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ride tactona brzmi... znośnie, ciezko to przechodzi przez usta, ale taki chyba fakt..."Milczenie Owiec" nagrywało swoja pierwszą płytę na moim ridzie.

w ogóle ride to chyba jedyna blacha z mosiądzu, z której można coś wyciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może Wuhan S? Miałem jeszcze niedawno i byłem zadowolony. Poza tym, to B20...

A Twister nie jest z B20? Coz mi sie tak telepie ale nie mam pewnosci zupelnie, mozliwe ze z czyms pomylilem...

a co do Twistera - myślę, że nie powinieneś narzekać.

Ja mam taką nadzieję, bo chyba sobie zamowie - amatke jest niemozliwe do znalezienia a Twister to 1 nówka, 2 tylko 160 zł, 3 dość pochlebne opinie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A Twister nie jest z B20? Coz mi sie tak telepie ale nie mam pewnosci zupelnie, mozliwe ze z czyms pomylilem...

 

Twister jest blachą z mosiądzu. B20 to rodzaj brązu, niemalże wszystkie blachy z tzw. górnej półki są właśnie z niego produkowane. Mówiliśmy o tym dużo, poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn ja wiem co to jest B20 ale COŚ mi się kojarzylo ze jeden z tych talerzy ktorych szukalem w przedziale cenowym do 300 zł był wlasnie z B20 - ale już sie upewnilem ze to nie Twister :smile: Nie wiem czy nie jakis Headliner czy cos...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym polował na Amati :) bo swoją drogą hi-hat kumpla marki Amati właśnie, kilku "profeszynalystóff" porównywało do Paiste Sound Edge :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja bym polował na Amati bo swoją drogą hi-hat kumpla marki Amati właśnie, kilku "profeszynalystóff" porównywało do Paiste Sound Edge

 

porównywało, ale chyba tylko z wyglądu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous

a ja kolegoci polece dolozyc 200zł do tych 300zl i kupic sobie secik chyba najleprzych blach jak na poczatek meinl headliner .... na poczatek te blaszki sa swietne i jeszcze bedzesz mial nowki ;) aaa i nie sa one z b20 :p ale na poczatek nie szalej bo tylko zniszczysz fajne blachy jak kupisz jakies drogie z b20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie porazgladał w tsaggach... SH i DH... można trafić na fajnie brzmiącą blaszkę... nie kupuje 302 bo one sa strasznie kijowe w dzwieku i łatwo sie rozpadaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez jaj...

Miałem daaawno temu crasha :D Nie wydawał dźwięku. Coś tam brzęczało ;) Jak się nie miało w co nawalać to to było dobre, ale posłuchaj sobie na koncercie z odległości 10m. Gwarantuję, że nic nie usłyszysz ;) Na szczęście szybko zrozumiałem swoją głupotę i zakupiłem neico lepsze blachy.

 

Pakować się w takie blachy to strata pieniędzy, czasu, słuchu itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi sie super gra ładne brzmiene

 

Widać nie wiesz co to jest ładne brzmienie, proszę nie wprowadzaj innych w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to weź amati, lepszego ride do 300 nie znajdziesz, a zapłacisz max 100

 

rzeczywiście blachy amati sa nadzwyczaj dobre jak na swoja cene ale skoro mowisz o 300 zł moze dałoby rade znalezc uzywanego ride sabian B8, ta blaszka jest bardzo dobra a uzywaną juz widziałem kosztowała 230 zł. Poszukaj moze wejdz na drumcenter.pl i tam masz mase blach do wyboru.

 

Albo, moglybs tez wziac stagga ktory napewno zmiesci sie w takiej cenie. A blaszki stagga sa napewno lepsze od amati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno zakupiłem crasha stagga sh 16 medium i powiem wam że albo trafiłem na jakiś nieudany model, albo te stagi już takie są szeleszczą, zadługo wybrzmiewają, i zagłuszają wszystko dookoła to moja opinia na temat stagga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...