Skocz do zawartości
arpus

Wszystko o Roland TD-9

Rekomendowane odpowiedzi

w tym temacie już kilka osób pisało :

 

http://www.perkusja.org/wszystko-o-roland-td-9-vt13331,275.htm

 

http://www.perkusja.org/wszystko-o-roland-td-9-vt13331,300.htm

 

ja gram praktycznie na jednym standardowym ustawieniu i to mi wystarcza:

 

KICK - 023 BLAST K

SNARE - 121 VintBright S

HH - 292 CUSTOM HH

T 1 - 180 12" CUSTOM T1

T 2 - 182 14" CUSTOM T2

T 3 - 170 16" MAPLE T4

CRASH - 336 16" Power CrE

CRASH 2- 332 16" Fast CrE

SPLASH: 347 12"Thin Sp

RIDE - 355 20" CUSTOM RD / BEL 407 cowbell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam model KX2 WIĘC JAK BĘDZIESZ MIAŁ AKTUALIZACJĘ MOJE ZESTAWIENIE ZAPISANE JAKO BALLADY (przeszkadzaj ki w tomach wedle uznania :) )

 

 

 

KICK 023 - HEAD TUNIN -20

SNARE 072 - HEAD TUNIN -20

SNARE 116 - HEAD TUNING +15

TOM 1 164 - HEAD TUNING 0 - MUFFLING FELT2 (przeszkadzajka 407)

TOM 2 166 - HEAD TUNING -20 MUFFLING FELT2 (przeszkadzajka 516)

TOM 3 171 - HEAD TUNING 0 - MUFFLING FELT2 (przeszkadzajka 475)

HI HAT 291 CYMBAL SIZE 14

HI HAT RIM 293 CYMBAL SIZE 13

CRASH 1 - 332 CYMBAL SIZE 14 SUSTAIN 100

CRASH 1 RIM - 324 CYMBAL SIZE 16 SUSTAIN 100

RIDE 362 CYMBAL SIZE 20 SUSTAIN 57

RIDE RIM 338 CYMBAL SIZE 17 SUSTAIN 43

BELL RIM 357 CYMBAL SIZE 20 SUSTAIN 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w tym temacie już kilka osób pisało :

 

http://www.perkusja.org/wszystko-o-roland-td-9-vt13331,275.htm

 

http://www.perkusja.org/wszystko-o-roland-td-9-vt13331,300.htm

 

ja gram praktycznie na jednym standardowym ustawieniu i to mi wystarcza:

 

KICK - 023 BLAST K

SNARE - 121 VintBright S

HH - 292 CUSTOM HH

T 1 - 180 12" CUSTOM T1

T 2 - 182 14" CUSTOM T2

T 3 - 170 16" MAPLE T4

CRASH - 336 16" Power CrE

CRASH 2- 332 16" Fast CrE

SPLASH: 347 12"Thin Sp

RIDE - 355 20" CUSTOM RD / BEL 407 cowbell

 

Wiem, że pisali, ale liczę na to, że wypowie się ktoś inny:)

 

PS: Bohun wielkie dzięki. Aktualizacja działa jak natura chciała:D:D Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma któryś z Was instrukcji do TD9 po polsku w pdf?

Bardzo mi zależy bo przerabiam zestaw i nie mogę sobie dać rady ze wszystkimi ustawieniami w triggerach.

Z góry dzięki bardzo.

G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie nie ma któryś z Was instrukcji do TD9 po polsku w pdf?

Bardzo mi zależy bo przerabiam zestaw i nie mogę sobie dać rady ze wszystkimi ustawieniami w triggerach.

Z góry dzięki bardzo.

G.

Ja mogę się podzielić, tylko plik trochę waży - 2043 kB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za chęci i pomoc.

Pozdrawiam.

 

[ Dodano: 17-05-2016, 21:30 ]

Cześć jeszcze raz Panowie.

Mam dość nietypowe pytanie dotyczące modułu jak w temacie.

Otóż chodzi mi o problem przebicia się werbla w brzmieniu całego zestawu w odsłuchach jak i na kolumnach estradowych(chodzi mi o chałtury itp.). Koledzy z zespołu narzekają ze nie "słyszą" wyraźnego grania werblem z odsłuchów a i z przodów też ciężko jest wydobyć wyraźny dźwięk werbla. Sprzęt jaki mamy do nagłośnienia to mikser allen&heath pa 12, zaś kolumny to db opera live 202, zaś odsłuchy pevay [nie pamiętam modelu].

Werbel jest od Pana Kazimierza i z nim jest ustawiany przez telefon. Moduł ma wersję 2.04.

Ja ratuję się w tym momencie ustawieniem wszystkich instrumentów na mixeże w module na głośność między 50-60, zaś werbel ładuję koło 80-90. Nie wiem czy to wina werbla(gram na nim od 4 lat od DM5, przez TD6V), bo nawet zastanawiałem się nad używanym PDX-8.

Wysterowaniem bym się nie przejmował bo kolega z zespołu wie jak z tym działać.

Chłopaki jakieś rady?

Pozdrawiam, Grzesiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. jestem nowym posiadaczem td12 Pomoże mi ktoś ustawić aby nie dudniała w grze na żywo? kręcę EQ i kompresorem ale nie mogę uzyskać stopy bez dudnienia na sali. jakieś podstawowe ustawienia dla stopy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kol. archimaniak. Niestety jest tak, że oryginalne triggery rolanda zawsze pracowały lepiej od tych nieoryginalnych. Jeśli kłopot jest tylko z werblem spróbuj sprawdzić jak będzie grać na oryginale. Pokręć też w mikserze allenie środkiem. Jeśli nic nie da snare powinieneś zmienić.

 

rafek1121 Jeśli coś dudni na scenie podstawą na początek jest ustawienie nie modułu perkusji a miksera do którego wpinasz bębny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli coś dudni na scenie podstawą na początek jest ustawienie nie modułu perkusji a miksera do którego wpinasz bębny.

Niekoniecznie..

Moduły nowej generacjii są przystosowane do gry live i programujący je wiedza jakie zagrożenia czyhają na muzyków na scenie.Efekt "dudnienia" to jeden z większych problemów.Dużo by o tym pisac ale najpierw należy zapewnić możliwie najlepszy sygnał wyjsciowy z modułu.To co zabrzmi super na słuchawkach czy podczas nagrania w wersji live bedzie zupełnie nieadekwatne do tego co chcemy słyszeć.

Nalezy raczej unikać stosowania efektów pogłosowych poneważ sa one przedłużeniem dzwięku a to wykona za nas np mało akustyczna sala.Następna możliwośc to wybieranie próbek o krótkim okresie wybrzmiewania bez efektów wybrzmiewania naciągu.Tutaj swietna funkcja w modułach Roland jest MUFFLING.Daje swietne efekty.Polecam tez umiejetne stosowanie kompresora.Bardzo pomaga ale trzeba to robić z wyczuciem bo niewłaściwe jego ustawienie daje odwrotne efekty.Kolejna wazna sprawa to wyjścia aux w module(jeśli je posiada) czyli mozliwośc wysłania sygnału z modułu na osobny tor w mikserze.Możliwośc osobnej korekcji szczególnie stopy która wnosi najwiecej bałaganu daje znakomite efekty.To tylko kilka kwestii które moga wpłynąc znacznie na poprawę dzwięku.Jesli mam juz poprawny sygnał wyjsciowy to wtedy dokonujemy korekcji w mikserze.Najlepiej kiedy jest ona ustawiona na 0 dB a wszystko gra to jest ideał.To kilka moich spostrzeżeń które na początek powinny pomóc.Próbujcie.. :smile:

 

[ Dodano: 01-07-2016, 20:20 ]

Koledzy z zespołu narzekają ze nie "słyszą" wyraźnego grania werblem z odsłuchów a i z przodów też ciężko jest wydobyć wyraźny dźwięk werbla

Ponownie wracamy do sprawy strojenia modułu z padem.Sample w dzisiejszych modułach sa wielowarstwpwe i w zależności od siły uderzenia zmieniaja nie tylko dynamikę ale tez timbre dzwięku.Na ogól lżejsze uderzenie znacznie rózni sie dzwiekiem od silniejszego.Jeśli pad ma ustawioną za niska czułośc to dzwiek bedzie jakby zduszony i nie zabrzmi włąsciwie z całym setem.Najpierw nawet bez głośnika ustawiamy czułośc padu tak aby wskażnik poziomu sygnału wejsciowego padu przy w miare mocnym uderzeniu pokazywał pełny kontakt z modułem.Potem możemy właczać głośniki i bawic sie reszta ustawień.Jesli kontaskt jest pełny a efekt dzwękowy nam nie odpowiada to mamy jasne że problemem jest moduł lub ustawienia miksera(o czym pisałem powyżej).Wybaczcie jeśli moje wywody sa trochę niejasne ale nie miałem nigdy talentu do tłumaczenia...Ale chetnie poświece czas jesli ktoś bedzie miał ochotę o tym podyskutować.Zapraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zadzwoniłem po pomoc do Pana Kazimierza i wszystko poustawialiśmy przez telefon.

Także jak macie jakieś pytania co do sprzętu DIG DRUM'a to najszybsza pomoc jest dostępna pod telefonem do Pana Kazimierza.

 

PS. Dziękuję za pomoc Panie Kazimierzu.

 

PS2.a mam pytanie.Czy da się połączyć dwa brzmienia na jednym padzie?

chodzi mi o to żeby po uderzeniu werbla mieć także też dźwięk tamburyna.

Coś takiego jak grupa.

Gram na td9 z softem 2.0

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby podać swoje ustawienia triggera z modułu TD-9 w połączeniu z talerzem ride DigDrum ?? Nie mogę sobie poradzić z ustawieniem, przy szybszych tempach ucina niektóre dzwięki. Instrukcję i parametry ustawień znam, ale to nie pomaga, próbowałem już chyba wszystkiego.

U mnie wygląda to tak:

 

Trigger type: CY 8

 

Sensitivity 28

Threshold 2

Curve LOUD 2

 

Scan Time 1.6

Retrig Cacel 1

Mask Time 10

XTalk Cancel 30

 

Rim Gain 2.3

RimShot Adj ---

 

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o PW od osoby która aktualizowała moduł do wersji 2.0

 

[ Dodano: 05-05-2017, 10:18 ]

Dziękuję użytkownikowi Bohun dzięki niemu zaktualizowałem do wersji 2.0 :biggrin:

Jeśli ktoś miałby problemy proszę o PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...