Skocz do zawartości
arpus

Wszystko o Roland TD-9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Po zakupie tego wlasnie modulu chcialem poczytac ciut na forum a tu pustka... Praktycznie nic o tym module nie znalazlem (chodzi glownie o opinie) wiec zakladam temat. Dzielcie sie uwagami i pytajcie jesli cos sie nasunie (jesli bede mogl to pomoge) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funkcja XSTICK jest dla mnie wielką zagadką. Jak jest włączona, to po walnięciu w obręcz jest inny odgłos, jak się mocniej walnie to inny. Jak funkcja jest wyłączona, to czy walnę mocno czy nie - dźwięk jest taki sam (nie mówię tu o głośności - tylko o brzmieniu). Nie kumam jaka jest idea. Jak mi ktoś to wyłoży to będę wdzięczny.

 

Kolejna sprawa - liczba KIT-ów. Na dzień dobry jest 50. Czy jest możliwość dodania nowego (51)? (udało mi się tylko zmienić nazwę jednego z nich)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm - odnosnie całego zestawu - u mnie na dzień dobry poszedł pad stopy do wymiany i teraz mam KD85 zamiast oryginału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kilka pytan odnosnie tego zestawu Roland TD-9K, bo szykuje sie do jego kupna i bede wdzieczny za wszelkie uwagi:

 

1. Jaka powierzchnie potrzebuje, zeby ustawic ten zestaw ze stolkiem, zeby swobodnie grac? Nie mam duzego mieszkania i dokladny wymiar powierzchni bylby pomocny. Nie mam niestety mozliwosci obejzenia na zywo tego zestawu, ktory chce ogolnie kupic online. Nie moglem tez nigdzie znalezc takiej informacji.

 

2. Chcialbym wymienic standardowa centralke na KD-85 i patrzac na zdjecia nie jestem pewien czy ta nowa wejdzie pod dolna poprzeczke ramy zestawu TD-9K, czy ktos probowal taka podmianke?

 

3. Czy przypadkiem jakis maniak obliczal czy warto kupic 9K i wymienic pady gumowe na mesh'owe, czy lepiej od razu poczekac dolozyc i kupic TD-9KX?

 

4. Ile czasu mniej wiecej zajmuje zlozenie zestawu i ile rozlozenie? bede musial co weekend przewozic zestaw z domu do kolegi na proby.

 

5. Jak wyglada temat wgrywania kawalkow midi do modulu? Czy ogolnie jest to tak proste, ze wgrywamy, wyciszamy drums i gramy?

 

Dzieki i wybaczcie jesli pytania wydaja sie nie profesjonalnie lub byly gdzies omawiane (pewnie nie jestem dobry w szukaniu)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 1. i 2. nie wiem...

 

3. Lepiej poczekać i kupić Roland-9KX

 

4. Na początek będzie troche trudno, po jakimś czasie nabierzesz wprawy i będzie to szło szybko...

 

5. Najprawdopodobniej jest tak jak myślisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Lepiej poczekać i kupić Roland-9KX

 

Oczywiście że tak,lepiej sie chwilę wstrzymać (wiem że jest ciężko ,szczególnie jak się coś chce bardzo i to juz teraz)i dołożyć,niż później żałować-ehh,jednak mogłem mieć tamte(zamiast wymieniać pady na meszowe),co więcej lepszy soft,brzmienie i poczucię bębna(no i są cichsze)

 

Sam mam ten dylemat,bo czaję się na td9(kx lyb sx)-jeszcze nie wiem na czym polega różnica :oops: ale jak kupowac to na pewno double kick.Do czasu aż podejmę decyzję dowiem się conieco więcej o obu(tym bardziej że jeszcze mam pare innych wydatków po drodzę :cry: )Gdybyś już coś miał,i nie tylko Ty to czekam na wszelkie relacje na ten temat.Z góry wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,mam pytanie do uzytkownikow rolanda td9,chcialbym podpiac trriger do stopy i moze do werbla.

1.czy musze uzyc trrigera firmowego rolanda?np: RT-10K(zgodnosc z modulem td9)jezeli inny to jaki?

2.czy trzeba przestroic beben(wyzej)zeby trriger nie gubil sygnalu?

3.czy ktos posiada instrukcje do rolanda td9 w wersji polskiej?moze byc wersja w pdf.

pozdrawiam

Niech moc bedzie z Wami :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zolo, nie jestem użyszkodnikiem td-9, ale itak mogę Ci odpowiedziec.

1. Firmowy dedykowany trigger zadziała pewnie najlepiej, ale bez problemu możesz użyć dowolnego innego

2. nie, ale być może będziesz musiał wytłumić naciągi, albo zdjać rezo (zależy od bębna, ustawień modułu i triggera) żeby nie zbierało Ci odbitej fali

3. zapytaj "Robert'a Serafin'a" - jednego z userów na forum. On ma pare instrukcji, więc może do td-9 znajdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Jaka powierzchnie potrzebuje, zeby ustawic ten zestaw ze stolkiem, zeby swobodnie grac? Nie mam duzego mieszkania i dokladny wymiar powierzchni bylby pomocny. Nie mam niestety mozliwosci obejzenia na zywo tego zestawu, ktory chce ogolnie kupic online. Nie moglem tez nigdzie znalezc takiej informacji.

 

2. Chcialbym wymienic standardowa centralke na KD-85 i patrzac na zdjecia nie jestem pewien czy ta nowa wejdzie pod dolna poprzeczke ramy zestawu TD-9K, czy ktos probowal taka podmianke?

witam.Jestem szczęśliwym posiadaczem td9-tki :biggrin: i troche spózniony ale odp na pierwsze pyt brzmi 1.50m/ 1.30m tak żeby można było swobodnie grać odp na 2 pyt wymieniłem pad kd 8 na kd 85 i nie żadnego problemu mieści się swobodnie pod ramkę:D jak macie jeszcze pytania to walcie smiało,rozgryzłem już troche td9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ponawiam jedno z pytan ,czy ktos posiada polska instrukcje do rolanda td 9?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak macie jeszcze pytania to walcie smiało,rozgryzłem już troche td9
To może ja skorzystam z oferty. ;)

1) Ile dziewiątka posiada wysyłek gotowego sygnału do miksera?

2)Czy to prawda,że equalizer jest tylko dwu-bandowy?

3)Czy możliwa jest obróbka - equalizacja,volume,efekty - każdego triggera z osobna?

4)Czy przy zastosowaniu oryginalnego padu z td12, lub td20 uzyska się efekt "trójstrefowego" ride'a?

5)Czy zadowalająca jest dynamika brzmienia,reakcja na siłe uderzenia i gęstość nut?

6)Jak oceniasz intuicyjność obsługi modułu,bo sprawia bardzo...hmm...kompaktowe wrażenie?

7)Czy każde wejście przystosowane jest z założenia pod pad dwustrefowy?

8)Ile maksymalnie można podpiąć padów(dwustrefowych),by moduł bez problemu je czytał?

Będę wdzięczny za pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1) Ile dziewiątka posiada wysyłek gotowego sygnału do miksera?

2)Czy to prawda,że equalizer jest tylko dwu-bandowy?

3)Czy możliwa jest obróbka - equalizacja,volume,efekty - każdego triggera z osobna?

4)Czy przy zastosowaniu oryginalnego padu z td12, lub td20 uzyska się efekt "trójstrefowego" ride'a?

5)Czy zadowalająca jest dynamika brzmienia,reakcja na siłe uderzenia i gęstość nut?

6)Jak oceniasz intuicyjność obsługi modułu,bo sprawia bardzo...hmm...kompaktowe wrażenie?

7)Czy każde wejście przystosowane jest z założenia pod pad dwustrefowy?

8)Ile maksymalnie można podpiąć padów(dwustrefowych),by moduł bez problemu je czytał?

Będę wdzięczny za pomoc...

 

Na wszystkie pytania nie jestem w stanie odpowiedzieć ale na niektóre tak, więc:

4) tak, td9 posiada jeden przewód dostosowany do pada 3-strefowego

5) tak, pady bardzo dobrze reagują na siłę uderzenia, do tego wszystko można dowolnie ustawić według własnych preferencji (głośność poszczególnych padów, czułość itd.)

6) według mnie jest bardzo intuicyjny, nie miałem od początku wiekszych problemów z poruszazniem się po nim

7) zobacz pkt 8)

8) w standartowym zestawie masz wejścia na 3 tomy (2-strefy), crash (2-strefy), ride(3-strefy), crash(2-strefy), werbel(2-strefy), hi-hat(2-strefy), stopa(1-strefa). Jako tomy można użyć zarówno te gumowe jak i siateczkowe. Do tego w module są 2 dodatkowe wejścia, jedno na toma(2-strefy) i drugie na crasha/ridea(3-strefy). Jak widać jest możliwość rozbudowania zestawu, moduł nie powinien mieć problemów z odczytaniem tych wszytkich padów, na 100% nie wiem bo na razie mam zestaw podstawowy).

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,Samek!

Kilka odpowiedzi było dla mnie naprawdę ważnych.Zwłaszcza cieszy mnie Twoja opinia dotycząca oceny dynamiki modułu, jego wrażliwości, to dla mnie ważne!

Jednak najważniejsza niewiadoma pozostała.To ta, o której pisze w pytaniu pierwszym.

Po prostu nie mogę nawet myśleć o zakupie instrumentu,z którego nie będę potrafił wysłać co najmniej dwóch, a najlepiej trzech sygnałów do miksera osobnymi torami.

Do tej pory wysyłam stopę osobno i ... całą resztę osobno.Takie możliwości ma mój stary DTX ( a i tak wysyłanie sygnału AUX'em jest niedoskonałe,obarczone pewnymi ograniczeniami).Chciałbym jednak w przyszłości osobno wysyłać do miksera także werbel, a może i blachy.Chodzi oczywiście o indywidualne nagłośnienie, obróbkę dźwięku, czego nie da się osiągnąć obrabiając sygnał nim ten opuści moduł.Gdybyś więc zechciał sprawdzić jak się z tym sprawy mają, to byłbym wdzięczny.Zresztą może ktoś inny posiada tę wiedzę,to rozciągam moją prośbę na wszystkich lepiej zorientowanych... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pytanie pierwsze, to muszę Cię zmartwić. Moduł TD9 ma 2 wyjścia mono: lewy i prawy. Ja podłączam go do miksera jednym kablem z jednej strony zakończonym 2 jackami mono a z drugiej jednym stereo, co daje tylko jeden sygnał całości perkusji. Jednak jest teoretycznie mozliwość wysłania 2 sygnałów osobno, jeden lewym kanałem, drugi prawym. Trzeba się wtedy pobawić w ustawieniach PAN i ustawić partie, które chcesz odseparować na poszczególne kanały L R.

Ale jest jeszcze inny sposób. TD9 ma wyjście i wejście midi. Można więc podłączyć interfejs midi-usb do modułu i komputera, odpalić jakiś programik DAW i wtedy można zarejstrować każdy pad z osobna, jednak będzie to tylko informacja o uderzeniu w pad (siła uderzenia też będzie zapisana). W takim przypadku, mając zapisaną w ten sposób partię perkusyjną, można użyć wtyczkę VST (a jest ich sporo np. Addictive Drums, Superior Drummer, EZdrummer itd.) i nadać tym uderzeniom wspaniałe barwy akustycznej perkusji. Można też oczywiście grać na żywo używając tych wtyczek, ale o tym była już mowa w INNYM WĄTKU , zachęcam do poczytania. Oczywiście używając wtyczek VST nie korzysta się z brzmień modułu perkusji.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy do td-9 mozna wgrać midi ?

 

[ Dodano: 29-05-2009, 11:51 ]

jak ktos chce instrukcje moge mu zrobic ksero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do modułów rolanda nie można wgrywać dodatkowych sampli. Można jedynie modyfikować istniejące, a sporo dzięki dobrej konfiguracji można z nich wyciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, z pendrive'a podłączonego do modułu TD9 można jedynie odtwarzać pliki muzyczne (podkłady, piosenki) i grać sobie do nich, ale pliki muszą być w formacie wav i odpowiednich parametrach, nie znam ich na pamięć, w instrukcji jest wszystko podane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie edytować? Jeśli chodzi Ci o wyciszanie poszczególnych ścieżek instrumentów to nie da się tego robić. Ta funkcja działa tylko z fabrycznymi piosenkami z modułu TD9.

Piosenki w formacie wav z pendrive'a można włączać za pomocą modułu, zatrzymywać, przewijać itd. Jest to dużo wygodniejsze niż mieszanie w mp-trójce albo komputerze, ponieważ moduł jest pod ręką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o pytanie pierwsze, to muszę Cię zmartwić. Moduł TD9 ma 2 wyjścia mono: lewy i prawy.
No,tak.W moim przypadku to załatwia sprawę na niekorzyść.żadne z tych rozwiązań mnie nie satysfakcjonuje.Raczej - po 25 latach grania ( ostatnio już tylko chałtur) - dążę do daleko idących uproszczeń ekwipunkowych i na pewno nie będę tachał na grania komputera :badgrin: .Ale dziękuję serdecznie za wskazanie opcji wyjścia z impasu.

Cholera...Myślę,że gdyby td-9 posiadał możliwość indywidualnej equalizacji i ustalenia poziomu sygnału dla każdego instrumentu z osobna,to rozwiązywałoby w dużym stopniu sprawę.Może więc,poproszę Cię,byś sprawdził,czy jest to możliwe z td-9.

Potem spróbuję już nie truć Ci dupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jeśli chodzi o ustawienia poszczególnych partii perkusji to można to zrobić w module. Mam na myśli ustawienie głośności każdego z padów z osobna, także czułości pada, różnego rodzaju efektów pogłosu itd. Dla każdego pada jest możliwość indywidualnych ustawień. W zasadzie nawet dla każdego triggera, bo moduł przy padzie wykrywa uderzenie w tzw. rim i head (w przypadku pada 3-strefowego także bow). Jednak do miksera można to podłączyć tylko w sposób opisany przeze mnie wyżej, jeden sygnał stereo lub 2 mono na kanały L i R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...