Skocz do zawartości
arpus

Wszystko o Roland TD-9

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz, jeśli chodzi o ustawienia poszczególnych partii perkusji to można to zrobić w module. Mam na myśli ustawienie głośności każdego z padów z osobna, także czułości pada, różnego rodzaju efektów pogłosu itd.

Tak szczerze,to się tego spodziewałem oczywiście.Nie wyobrażałem sobie,że ten nowoczesny moduł będzie pozbawiony funkcji,które posiada inny,konkurencyjnej firmy,ale za to sprzed "cyfrowych wieków".Prawdę mówiąc miałem nadzieję przeczytać,że możliwa jest korekcja barwy na każdym padzie z osobna.Jeżeli bowiem miałbym możliwość poustawiać sobie inną barwę dla stopy,a inna dla - dajmy na to - talerzy,to wtedy wystarczająca byłaby wysyłka do miksera tylko dwoma kanałami - L/P!Oczywiście,to nie to samo,co obrobić sygnał "na końcu",ale byłoby to rozwiązanie. Ja preferują dość spolaryzowaną equalizację stopy,talerze syczą samą górą,a werbel śmiga środkiem i dlatego oczekują od modułu takich możliwości.

O ile się nie mylę,to Rolek oferuje je w swej dwudziestce i dwunastce.

Cóż,przyjdzie znów oszczędzać na cóś lepsiejszego...

Jeszcze raz dzięki za pomoc,samek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, nie mylisz się :) w td 12 i 20 masz equalizer i kompresor dla każdego triggera. Działa To super. Jedyne do czego się mogę przyczepić, to brak płynnego przechodzenia między częstotliwościami, które chcemy uwypuklać/tłumic. Jest kilka/naście częstotliwości dla każdej grupy (tony niskie, średnie, wysokie) i tylko tymi częstotliwościami możemy operować. Niemniej wybór i tak jest spory, a przeciętnego laika głowa boli:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym,czy .... :

to ma td -9 equalizer
...na WSZYSTKICH TRIGGERACH Z OSOBNA?!(Ewentualnie na całych sekcjach : snare, cymbals, kick itp).Tylko bowiem taka funkcja umożliwia obróbkę barwy na takim poziomie,jakiego oczekuję,skoro nie można tejże obróbki dokonywać już na mikserze mając przecież zsumowany sygnał.

W dodatku gdzieś przeczytałem, że jest to equalizer zaledwie 2-bandowy, a o parametrycznym nawet chyba nie ma co marzyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
equalizer 2-bandowy <- czy możesz wytłumaczyć co to jest?

 

2 zakresy częstotliwości. Pewnie bass i treble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
equalizer 2-bandowy <- czy możesz wytłumaczyć co to jest?

 

2 zakresy częstotliwości. Pewnie bass i treble

:razz: Tak,tak.ntb ma oczywiście rację - tak jakoś zwykliśmy w kapeli nazywać equalizery z jedynie dwoma zakresami regulacji : bass i treble.Przyznaję, że dość niefortunna to kalka z angielskiego, ale tłumaczenie dosłowne - dwugrupowa - byłoby jeszcze śmieszniejsze :badgrin: . No,cóż - siła przyzwyczajenia.Tak czy siak chodzi właśnie o equalizer dwuzakresowy.I...btw...dziś w sklepie M.Ostrowskiego przekonałem się, że :

po pierwsze primo - td 9 rzeczywście ma equalizer ... 2-bandowy ;) (-);

po drugie primo - są to bardzo 'obszerne' zakresy i w pełni obejmują częstotliwości środkowe,o które mi chodziło(+);

po trzecie primo - regulacja dotyczy KAŻDEGO TRIGGERA Z OSOBNA (!), więc jak najbardziej odpowiada to moim oczekiwaniom(+++).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm, dobrze wiedzieć. Muszę głębiej pogrzebać w module go znaleźć.
Zasiałeś ziarno zwątpienia tym swoim wymownym : "hmm"...

Jako posiadacz i oblatywacz tego modułu jesteś dla mnie bardziej zorientowany w temacie,a zatem bardziej kompetentny, niż spec od instr.perkusyjnych w M.Ostrowski, którego naprawdę trudno - przy całej sympatii i szacunku - nazwać kompendium wiedzy o perkusjach elektronicznych.Trochę widać też było, że jako dość świeży produkt, td9 to dla niego cokolwiek jeszcze terra incognita .

Zapewniał mnie jednak pewnym siebie głosem, że ta funkcja istnieje z całą pewnością.

Próbowaliśmy tego poszukać, on grał i gmerał w module,ja słuchałem.Wszedł w funkcje werbla, postukał, popukał i za chwilę pokazał się na wyświetlaczu equalizer.I teraz : on grał werbel ( ja słuchałem) i zmieniał jego barwę.I to skutecznie, naprawdę dobrze dźwięk reagował na zmiany parametrów.Więc się ucieszyłem i ogłosiłem to nieco wyżej.Ale!Właśnie - "ale"!

Mogło być przecież tak, że szukając po omacku pożądanej funkcji, prezentujący wszedł mimochodem w obróbkę całego sygnału, no a ja - słysząc sam werbel i wyraźnie słysząc korekcje jego barwy - uznałem, że to jego sterowanie indywidualne.Mogło być tak...

Doprawdy : żenująca kwadratura koła...

Ale szukaj,samek,szukaj.Ty znajdziesz - i dla mnie wystarczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukam, ale niestety dopiero po weekendzie, bo w delegacji teraz jestem...

Szczerze mówiąc bardzo mnie to zaciekawiło, bo grzebiąc po module nie widziałem takiego equalizera, no ale może za płytko grzebałem ;). Przeglądałem również całą instrukcję i nie widziałem, żeby była mowa o takiej funkcji. No ale jak napisałem na początku, poszukam żeby mieć 100% pewności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Equalizer jest ;) pluto, wystarczyło ściągnąć instrukcję do modułu. jest tam napisane, że można ingerować w częstotliwości od 1 do 8 kHz (high freq) w zakresie minus 12 i plus 12 db, oraz w częstotliwości od 20 Hz do 1 kHz (low) w takim samym zakresie. Przechodzenie między częstotliwościami z dostępnych dwóch zakresów jest skokowe. Ogólnie equalizer w td - 9 to zubożona wersja tego z td - 12.

 

O equalizerze można poczytać na stronie 28 w instrukcji (o ile numeracja w wersji elektronicznej odpowiada tej w papierowej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Equalizer jest ;) pluto
To dla mnie od początku było jasne.I zbadałem to empirycznie - widziałem na własne oczy i słyszałem na własne uszy (rzeczywiście funkcjonuje to tak, jak opisałeś ).

Natomiast regularnie, co dwa trzy posty usiłuję ustalić,czy funkcjonuje ów equalizer na KAŻDYM TRIGGERZE Z OSOBNA...Tymczasem nikt do tej pory nie udzielił mi jednoznacznej odpowiedzi.

Tym razem jednak mam trop (instrukcja " w wersji elektronicznej") i pójdę tym tropem - dzięki!

ps.Mam nadzieję,że ją znajdę w wirtualnej dżungli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups, tam miała być kropka. Pierwsze zdanie było do samka. Wybacz niedoczytanie. Instrukcja jest na stronie Rolanda oczywiście.

http://www.roland.com/products/en/_support/om.cfm?iCncd=3427&ln=EN&SearchBy=RcId&dst=P&iRcId=0000023061&dsp=1

Z tego co zrozumiałem, to equalizer jest niestety tylko dla całości zestawu, a nie dla poszczególnych instrumentów. Jednak instrukcje mają to do siebie, że lubią być myląco sformułowane. Swoją opinię opieram na zdaniu "The Equalizer is used to adjust the overall tone." Overall - ogólny. Druga przesłanka to podpis okienka w którym wyświetla się equalizer - brzmi on "kit eq" i nie ma możliwości przełączania między instrumentami tak jak w td-12.

Tak więc najprawdopodobniej equalizer jest tylko dla całości miksu, co Cię nie zadowala. Oczywiście nie mam 100% pewności, więc lepiej by było, gdyby ktoś to sprawdził empirycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak więc najprawdopodobniej equalizer jest tylko dla całości miksu, co Cię nie zadowala. Oczywiście nie mam 100% pewności, więc lepiej by było, gdyby ktoś to sprawdził empirycznie.

Sprawdzę to w sobotę i będziecie mieć jasność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Equalizer jest ;) pluto
To dla mnie od początku było jasne.I zbadałem to empirycznie - widziałem na własne oczy i słyszałem na własne uszy (rzeczywiście funkcjonuje to tak, jak opisałeś ).

Natomiast regularnie, co dwa trzy posty usiłuję ustalić,czy funkcjonuje ów equalizer na KAŻDYM TRIGGERZE Z OSOBNA...Tymczasem nikt do tej pory nie udzielił mi jednoznacznej odpowiedzi.

Tym razem jednak mam trop (instrukcja " w wersji elektronicznej") i pójdę tym tropem - dzięki!

ps.Mam nadzieję,że ją znajdę w wirtualnej dżungli...

 

Jestes z Wrocka :) Zapraszam na piwko i testy do mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jestes z Wrocka :) Zapraszam na piwko i testy do mnie :)

Chętnie,randy!Reszta na P.W.

 

[ Dodano: 11-06-2009, 21:32 ]

Dzięki uprzejmości randy'ego miałem okazję na spokojnie zbadać sprawę tego equalizera osobiście.I cóż, okazało się, że rzeczywiście zgodnie z podejrzeniami equalizer "chodzi" tylko na sygnale końcowym.

Rozczarowanie było spore, ale ostatecznie dyskwalifikuje to ten,skądinąd świetny, moduł jako mój docelowy.Niestety - tu zgodziliśmy się z randy'm - jednakowe ustawienia barw,bez możliwości zróżnicowania, jest sporym problemem w trakcie pracy na estradzie ( nawet tej przez małe "e") i osobiście uważam taki, a nie inny stan rzeczy za dowód na ... zastosowanie złej hierarchii priorytetów przy jego projektowaniu.Doprawdy, moduł, jak na takie maleństwo, ma mnóstwo, moim zdaniem - mniej niezbędnych bajerów, a wszystkie one w mniejszym lub większym stopniu, kosztem, tego, który tak usilnie pragnąłem w nim znaleźć.

Do tego jeszcze ta pojedyncza wysyłka!Biednie, panie Rolku, oj - biednie.

Ot, egocentryczny punkt widzenia.

To już chyba koniec mojej Pieśni o Rolandzie.No, chyba, że - Bóg da - niebawem zaśpiewam sobie o ... "tuzinie"... ;)

Jeszcze raz - dzięki, randy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie mi FD-6 kontroler hihat bedzie działał z td-9 modulem

 

a co masz chrapę na tę z allegro :?:

 

to nie, nie będzie dzałała :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu nie będzie działał . Juz 2 osoby mi powiedziała ze działa . Pozatym juz kupiłem ;) jezeli ty tez licytowałes

 

[ Dodano: 23-06-2009, 18:25 ]

z tego co sie dowiedziałem to będzie działał :) Jeżeli cie uprzedziłem z Fd-6 ;) to trudno xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okolo 200 zł ( 100 z wyslka )

 

[ Dodano: 23-06-2009, 21:01 ]

sorka 200 z wyslka xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Co do modulu TD9 wiem, ze ma dwa dodatkowe wejscia na pady. Jednym z nich jest crash 2, a drugi to ktory? Aux? W ogole nie wiem co to jest to aux. Bede wdzieczny jak ktos mi wytlumaczy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czesc. Co do modulu TD9 wiem, ze ma dwa dodatkowe wejscia na pady. Jednym z nich jest crash 2, a drugi to ktory? Aux? W ogole nie wiem co to jest to aux. Bede wdzieczny jak ktos mi wytlumaczy. ;)

Tak drugie wejście to aux do którego możesz podłączyć czwartego toma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem tego, ale wydaje mi się, że nie powinno być problemów. Jak masz jakiś osobny kabel do podłączania padów spróbuj wpiąć tam swój CY8 i zobaczysz czy działa. Ja dopiero będę mógł to sprawdzić w sobotę (delegacja :/ ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...