Skocz do zawartości
olli

Słuchawki

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego wszystkiego kupiłem Peltory Optim II i muszę powiedzieć że są świetne do grania, i na strzelnicę, do warsztatu też będą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce kupić dobre słuchawki do grania na garach (metronom, odsłuch) by mieć totalną ciszę do o koła mnie. W sklepie perkusyjnym do którego mam najbliżej polecają oczywiście Vic Firth'y w cenie 268 zł. Nie wiem czy to dużo i czy też to mało. Jakie możecie mi polecić również dobre słuchawki do używania w celach opisanych wyżej i w granicy cenowej tak ok 250 zł ? Chciałbym by wypowiedział by się ktoś to miał styczność z Vic Firth'ami i innymi słuchawkami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem słuchawki (Philips SHP2000) wyżej opisane przez Hakael1977 i muszę powiedzieć że się zawiodłem gdyż są bardo ciche. Chciałem kupić słuchawki by podczas grania walił mi metronom lub podłączyć pod mp3 i grać równo z mp3 a tu jak wjadę z talerzami to słuchawek wogóle nie słyszę mimo że na mp3 czy na PC głośniki mam na 100%. Nie wiem ale nie nadają się do gry na garach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh... Widzisz - u mnie sytuacja jest zupełnie odwrotna . Nigdy nie korzystam z full głośności gdyż wtedy klik rozsadza mi uszy . Moje słuchawki są bardzo głośne . Gdy w nich gram , to gary są owszem słyszalne ale nie na tyle aby zagłuszac klik czy loop . Poza tym pisałem aby sprawdzac słuchawki przed zakupem :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam słuchawek Vic Firth'a , (tłumienie 24dB) , ale planuję kupić drugie , i teraz potrzebuję podpowiedzi , które Waszym zdaniem wybrać z tej listy :

 

1.AKG K 81 Dj

2.AKG K 518 DJ

3.Sennheiser eH250

4.Sennheiser HD205

5.Sennheiser HD212PRO

 

AKG tłumią o 10db , i teoretycznie mają lepsze pasmo przenoszenia. Natomiast nie moge znaleźć danych o tłumieniu zewnętrznym Sennheiser'a.

Pytanie: czy tłumienie zew. 10dB to nie za mało...? 24dB VF jest jednak moim zdaniem trochę za dużo, więc może 10 jest OK...

W słuchawkach chodzi mi o: bezawaryjność, wytrzymałość, WYGODĘ użytkowania, brzmienie-klika i muzyki mp3.

 

6.NUMARK PHX - jeszcze się nad tymi zastanawiam ze zgledu na mozliwość wymiany "poduszek"... Ale odrazu pytania:

-wymienne poduszki to opcja: zamknięte i półotwarte czy otwarte...?

-impedancja tych słuchawek-nie mogę znaleźć...?

 

Proszę o podpowiedź TYLKO odnośnie tych słuchawek , które podałem... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam akg 81. Tłumią bardzo mocno nawet jak niczego w nich nie słuchasz. Przylegają do głowy bardzo ściśle. Dość wygodne. Dobre do grania na bębnach, djowania itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak już powiedział "thormes" słuchawki do grania można sobie zrobić za śmieszne pieniądze. miałem vf przez ok 2 lata i nie polecam. po pierwsze są drogie, po drugie strasznie sciskają głowę, a po trzecie w końcu padną (jeśli to kabel to spoko, jeśli coś innego to koniec bo one są mocno zabudowane i o ile samo rozebranie jest trudne to przywrócenie do poprzedniego stanu jest właściwie niemożliwe) i trzeba będzie szukać czegoś nowego.

używałem też sennheiserów hd 265 linear ale nie wygłuszały wystarczająco.

najlepsze rozwiązanie jakie może być: najtańsze słuchawki bhp i najtańsze słuchawki dokanałowe. wygłuszają lepiej niż vf i bez problemu można ustawić klika albo odsłuch tak żeby słuch się nie psuł. gram tak próby i koncert i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna się ktoś na parametrach?

 

Typ : zamknięte, słuchawki dynamiczne;

Efektywność : 96 dB SPL/mW;

Pasmo przenoszenia [Hz] : 18 â 20000;

Impedancja : 32 Ohm;

Zniekształcenia (THD) : <1%;

Moc maks. (maks.. SPL) : 200mW;

Kabel : pojedynczy, dł. około 2,5m (8 stóp i 3 cale)

Wtyk : stereo mini jack 1/8ââ i nakręcana przejściówka na jack 1/4ââ;

Waga bez kabla : 190g (6,7 uncji)

 

Dobre czy złe? z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producenci niedrogich słuchawek sobie wyciągają takie parametry z kosmosu. Jeśli patrzysz na specyfikację sprzętu amatorskiego, to interesuje Cię tak naprawdę tylko długość przewodu i waga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość shdw

Po godzinie robienia czegokolwiek w VF SIH, moje uszy prawie mi odpadają. Na prawdę mocno dociskają się do uszu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może krótko i na temat. Przy wyborze czegokolwiek (w tym słuchawek) należy się kierować tylko i wyłącznie własnymi preferencjami. Należy poświęcić na to trochę czasu, wybrać się do sklepu (bądź sklepów), nałożyć na dynkę, posłuchać, poczuć jak leżą i tyle. Kupowanie z internetu blach, słuchawek, czy czegokolwiek jak się nie dotknie, nie pomaca i nie liźnie.... to bzdura.

Jedyna rzecz którą bierz pod uwagę to podpowiedź na co zwrocić uwagę.

Ja zwracałem uwagę na:

1. Czy dobrze leżą... czy dociskają, ale czy jednocześnie nie ciśną (każdy ma inną głowę i jednemu coś będzie leżeć a drugiemu nie... wystarczy np. mieć odstające uszy). Muszą pewnie się trzymać przy majtaniu głową, ale jednocześnie dawać poczucie komfortu.. na pewno nie powinny męczyć po 5 min)

2. Konstrukcja i tłumienie.... to zależy do czego potrzebujesz...chcesz na odłuch, niech tną... chcesz do ćwiczeń.. niekonicznie...kto co lubi o do czego potrzebuje

3. Powinny mieć odpowiednią rezystancję (żeby przy tej samej mocy wzmacniacza głośniej grały)

4. Fajnie jak mają regulację głośności (przydatne, ale niekonieczne)

5. Solidna konstrukcja (same słuchawki, kabe, wtyk...)

6. Parametry techniczne.... trzeba podejść z rezerwą ...nie podniecamy się parametrami, tylko najnormalnie w świecie posłuchajmy jak brzmią... kady ma inne preferencje i każdemu podoba się inny dźwięk (bo każde urządzene w torze audio go podbarwia..a jeżeli tak nie jest to..uwierzcie mi.. nie stac Was na nie)...

Doradców jest milion, każdy ma coś do powiedzenia a tutaj trzeba posłuchac głównie Siebie a sugerować się incjami, że coś jest nietrwałe i się np rozpada.

Koniec przekazu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat został odświeżony i nie będzie na mnie (:P) to dodam tylko coś o tych parametrach. Parametry są podawane tylko ilościowe, a nie jakościowe, co szczególnie odczuwalne jest przy paśmie przenoszenia. Zakres częstotliwości to tylko liczby, bo co z tego, że słuchawki przeniosą 18Hz jeśli przeniosą je z tak małym natężeniem, że wcale tego nie odczujemy? Ogólnie dąży się do tzw. "płaskiej charakterystyki" gdzie wszystkie częstotliwości są przenoszone w takim samym stopniu, co oznacza mniej więcej tyle, że muzyka gra tak, jak studio+equalizer chciały ;)

 

Z parametrów bardzo ważna, i dobra do oceny tylko ilościowej, jest impedancja. Jako, że jest to niejako opór całego sprzętu (elektryczny i magnetyczny :P) to im wyższa impedancja, tym słuchawki będą cichsze. Więc jeśli nie chcecie zostać zmuszeni do używania wzmacniaczy, nie wchodźcie powyżej 32 Ohmów, a jak słuchawki są podłączone do wolno stojącego metronomu (czyt. na baterie :P) to 16 musi wam wystarczyć :)

 

Osobiście używam słuchawek Audio Technici, ale są raczej drogie (kozak z Japonii :cool: a wiecie, że 60 lat temu produkty Japońskie to była taka dzisiejsza chińszczyzna? Ah ten Deming -> Wiki it! :P). Jednak jeśli oni piszą na pudełku, że przenosi 20Hz, to je przenosi, i na pewno to usłyszycie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pasma przenoszenia to ja dorzucę dwie uwagi:

1. Kto wie jakie pasmo rzeczywiste jest w stanie usłyszeć?? Ja nie wiem,ale podejrzewam, że trudno byłoby mi rozpoznać które słuchawki przenoszą 20kHz a które tylko 18kHz.

2. Co do parametru pasmo przenoszenia to ono jest nic nie warte bez podania przy jakim spadku się je podaje.... czyli to co pisał kolega powyżej na krajach pasma będą grały ciszej. Pasmo przenoszenia 20 Hz - 20.000 Hz (-3dB) oznacza, że przy 20Hz i 20kHz słuchawki będą grały dwa razy ciszej a np. będą grały tak samo głośno w zakresie 50 Hz - 18kHz (można to odczywtać tylko z wykresu który szanujące się firmy załączają, chociaż na rynku produktów konsumenckich niekoniecznie).

 

To tak samo jak z mocą urządzeń, czasami podają, że jakieś gówno przenośne na baterie ma 1000W mocy....PMPO :)... co nie jest żadną jednostką ani normą, tylko marketingiem polegającym na zsumowaniu wszystkich możliwych wartości mocy (moc znamoionowa, muzyczna, itd) a ja bym nawet przypuszczał, że ich mnożeniu :)). Wzmacnaicz mocy może mieć końcówkę 100W, ale... mierzoną przy sygnale 1KHz wg normy a czy ktoś słucha czystych sygnałów z generatora? Okazuje się, że już przy zakresie 20Hz-20kHz watość mocy znamowionowej wynosi już 60-70W.

 

To przykład który pokazuje, żeby nie brendzlować się parametrami technicznymi.. mamy doczynienia z dźwiękiem, naszym słuchem, preferencjami... więc warto zanim się coś kupi tego posłuchać. Inna sprawa, że w naszym durnym kraju miejsc w których można posłuchać dobrych sprzętów jest naprawdę niewiele... Jest i na to sposób. Wg prawa konsumenta macie prawo w ciągu bodajże 7 dni (ale to trzeba sprawdzić) zwrócić sprzet jeżeli jesteście z niego nie zadowoleni... Najlepie zastrzec to przy zakupie wtedy nie będzie wątpliwości (chociaż z odzyskaniem pieniędzu też czasami łatwo nie będzie).

 

Podsumowując apeluję do wszystkich, żeby nie kupowali sprzętu na pałę.... wiem co mówię, bo wiem ile takie właśnie podejście kosztowało mnie w życiu pieniędzy :)).. Bądźcie mądrzejsi ode mnie :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam sennheisery hd 202, tak je lubię, że siedzę w nich cały czas przy komputerze i słucham muzyki. Całkiem nieźle się w nich gra, bo nie tłumią tak bardzo i są ogólnie dostępne w sieciach agd (przynajmniej w mojej okolicy na pomorzu) po cenie ok. 100zł , a dostajemy słuchawki z prawdopodobnie najlepszą jakością dźwięku w tej półce cenowej (wystarczy poczytać opinie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już jest temat o słuchawkach, to mam pytanie.

 

Gram sobie w www.takeagift.pl i przy najbliższym restocku rozważam wzięcie słuchawek.

Mam do wyboru:

Sennheiser HD202 i Sennheiser HD408,

Zależy mi na tym, żeby nie słyszeć w nich bębnów zbyt głośno, bo osobiście, pomimo, że jestem perkusistą, nie lubię hałasu, wręcz przeciwnie - ciszę i spokój (wiem - to dziwne) dlatego chciałbym słyszeć w słuchawkach bębny w takiej głośności jak je słyszę w stoperach, w związku z tym, które polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo osobiście, pomimo, że jestem perkusistą, nie lubię hałasu, wręcz przeciwnie - ciszę i spokój (wiem - to dziwne)
To ja też jestem dziwny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 408 mają mniej basu, za to obydwa komplety tłumią tak samo bębny... ;)

Używam 202 i mi bardzo odpowiadają. to które weźmiesz zależy od tego czy będziesz w nich słuchał dużo muzyki czy przede wszystkim do grania. Jak tylko do grania to bierz 202, chociaż i poza salką też spełniają swoje zadanie bardzo dobrze. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za to obydwa komplety tłumią tak samo bębny... ;)
To znaczy? Słychać mniej więcej jak w stoperach, czy głośniej, czy ciszej?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasmo wysokie wycinają w połowie, jeśli chodzi o otoczenie. Grają jak stopery, tylko ze względu na to, że są zamknięte, mają trochę więcej basu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie słuchawki będą lepsze do użytku domowego(słuchanie muzyki):

Sennheiser hd202

Sennheiser hd428

AKG K512

Czy może jakieś inne w tej półce cenowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...