Skocz do zawartości
szymon.drummer

Nagranie Tamburo XD

Rekomendowane odpowiedzi

Widzialem juz temat o Tamburo XD Standard ale jednak nie znalazlem w nim nagrania tych bebnow. Czy jest ktos kto moze ma nagranie tych bebnow ? Bo szukam brzmienia podobnego do mapexa pro m a to moze byc dobra alternatywa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o nagrania bębnów tamburo to nie słyszałem,ale miałem okazję pograć na tym zestawie i na pro m w jednej sali.....

Mapex wymięka. Tamburo jest o niebo lepsze od mapexa(w moim guście a gusta są różne). Sam mam klonowe bębny więc wiem czego szukam od tego drewna. Tamburo to dużo lepsza alternatywa,a jeżeli założymy jakieś konkret naciągi to już wogóle.

Gość na allegro sprzedaje fajny zestawik Tamburo 20,10,12,14,werbel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak dla mnie Tamburo to totalna porażka, nie ma porównania jesli chodzi o jakosc

wykonania, a już napewno kontolę jakości w porównaniu np do Sonora Yamahy czy Mapexa. W skrócie ogolądałem kilka zestawów, wszystkie !!! miały krzywe krawędzie

korpusów (przynajmniej w jednym z bębnów) - a to jest po prostu dyskfalifikacja.

 

Nie polecam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musiałeś trafić na jakieś lewy sort albo lutnicy na bani musieli być :lol:

 

Dla mnie Tamburo jest znakomita firmą która może śmiało konkurować swoim bębnami(Formula Custom) z Mapexami Saturn itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym się objawiała ta dyskwalifikująca krzywizna ?

 

Mam wrażenie, czytając Twoją wypowiedź, że oglądałeś bębny krócej niż pisałeś tego posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu obręczy i położeniu bębna na prostej powierzchni Bęben bujał się jak konik na

biegunach. Za chiny nie potrafiłem nastroić 12", dlatego poprosiłem właśnie o mały test.

... poprosiłem o inny zestaw a tu "niespodzianka" , tym razem 10 i 14 z tym samym

felerem.

Szczerze to pierwszy raz widziałem coś takiego w bębnach niby jakiejś klasy.

 

(Moj polmuz z przed 15 lat miał podobne cechy)

 

P.S.

 

Wybrałem się z Zabrza do Bydgoszczy specjalnie żeby poogladać te bębny ( i kupić) , więc proszę bez insynuacji... bębny oglądałem z 2-3 godziny !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz? To się nazywa rozwinięcie tematu, z którego można coś wywnioskować. W przeciwieństwie do negatywnie nacechowanej i tonącej w wykrzyknikach treści o tym że wszystko jest złe poza jakimiś tam markami.

Swoją drogą - u wszystkich się zdarzają felery. Tamburo ma bardzo dobrą opinię i sądzę, że w tym, czy też tych przypadkach raczej winę ponosi sprzedawca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca ? Tego to ja juz wogóle nie rozumiem. Co ma sprzedawca do krzywych

korpusów, bębny były wyjmowane z kartonów - fabrycznie zapakowanych.

Byłem jak najbardziej pozytywnie nastawiony do tych bębnów, ba nawet brzmienie mi się

podobało ( do czasu strojenia 12"). Rozumiem - jeden bęben z wadą może się zdażyć, ale 3 w dwóch zestawach ???

 

To empiryczne fakty żadne domysły, wnioski wyciągnijcie sami....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedawca ma duży wpływ na warunki magazynowania sprzętu, które mają wpływ na wypaczanie się korpusów, nie wiem w jakiej płaszczyźnie była ta nierówność, ale wina nie musi być po stronie producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zgodzę się z przedmówcami, magazynowanie ma wpływ. Trochę ciężko mi uwierzyć że z pośród kilkadziesięciu zestawów akurat Tamburo "stało na dworze"....

Być może wina leży bardziej po stronie dystrybutora...

 

Nie mogę twierdzić że ten feler dotyka wszystkich bębnów owej firmy, ale pierwszy kontakt z marką był nie za pozytywny.

 

P.S.

 

Jeśli ktoś ma bębny Tamburo to proszę o info jak wygląda sprawa u was

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc...do niedawna miałem zestaw Tamburo xd master 22,12,12,16 bębny brzmią po prostu genialnie,jest ogromna przepaść między Tamburo a np. Mapexem M etc. Tamburo po prostu śpiewają i takie formuły jak Sonor force,Mapex M/Mbirch i tego tupy hity odpadają na starcie,niemniej Tamburo ma kilka wad min. centrala na 8 śrub,łatwo zarysować satynowy lakier,ale to jedyne wady tej formuły,sprzedałem je a teraz tego k...a żałuje:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niesprawdzałem tego nigdy,niemniej gdyby był problem z krzywizną korpusów odczuł bym to podczas strojenia a takiego problemu nie miałem,niemniej jeśli spotkałbym się z takim problemem odrazu bym zareklamował taki tom, wydaje mi się ze trafiłeś na jeden kijowy egzemplarz a jesli jest to problem na wiekszą skalę to marka sama zniknie z rynku a szkoda by było bo to za*****te bębny!!! jeszcze raz podkreslam,ze ja sie z tym problemem nie spotkałem!

 

[ Komentarz dodany przez: hakael1977: 22-01-2009, 23:34 ]

Nie rzucamy "mięsem" !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wadliwy jeden bęben łącznie były 3 wadliwe w 2 zestawach. Nie łatwo wychwycić problem "na słuch" , bo w sumie nawet te krzywe tomy brzmiały dość dobrze, ale minimalna różnica była ,różnica nie możliwa do skorygowania.

 

Bez zciągania obręczy można to wybadać stroikiem Tamy.

 

 

.. a to że się nie spotkałeś nie znaczy że problemu nie ma, w sumie nawet nie sprawdzałeś...

 

Apel :

 

Ludziska, posiadacze Tamburo sprawdźcie swoje bębny i dajcie znaka, niech ktoś w końcu empirycznie potwierdzi ze plotę frazemony.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo bede miał okazję odkupić w/w bębny,więc bede miał okazję zeby sprawdzić jak się ma historia z korpusami:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK sanchezzo akurat przy okazji rozkladania bebnow sprawdzilem.

jest mozliwosc ze mam krzywa podloge w pokoju ;) i dlatego moje korpusy stoja rowniutko, ani troche sie nie chybocza... tak tom, werbel i floortom.

nie wiem skad masz takie doswiadczenia, moze wypaczone drewno albo cos... chociaz jak drewno moglo sie wypaczyc i wykrzywic/wydluzyc?

 

pozdrawiam,

Husiaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz Husiaty, drewno ma taką fajną lub mniej fajną właściwość, że pod wpływem temperatury, wilgoci i różnych innych czynników potrafi wyprawiać takie rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc gratulacje cieszę się że jednak to nie jest normalna przypadłość, bo bębny z moich obserwacji były naprawdę OK! Chciałem w sumie te bębny kupić :)

 

Te krzywe korpusy widziałem w jednym z Bydgoskich sklepów muzycznych,...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wystarczyło wpisać na YouTube?

Przykład. Poszukaj dalej jak to nie miało być to. Tam z pewnością znajdziesz. Pokombinuj ze słowami kluczowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i temat nieaktualny,ale warto czasem coś napisać o tej marce...stestowałem moje Tamburo (starszą włoską wersję) z Premierem Artist Birch i artist padł...bardzo szanuje Premiera (szczególnie serie produkowane w anglii) ale nie będe sam siebie oszukiwał...stawiam na Tamburo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...